FORUM Markolf.pl - Cyfrowa i pudełkowa dystrybucja | Prasa | Branża

Akcji/Zręcznościowe - Seria Mafia

FoG - Pon 06 Gru, 2010 19:26

MikeL napisał/a:
przypadek Mafii II jako bardziej spektakularny stał się głośniejszy i gracze zaczęli grzebać w plikach gry

Grzebanie w plikach gry przez ludzi, ktorzy ogarniaja temat to norma, wiec to nie tak, ze akurat sprawa Mafii 2 stala sie glosna, wiec zaczeto grzebac. Tyle, ze w przypadku Mafii te wyciete elementy to nie jakies malo znaczace smaczki tylko w ogole okrojona fabula, wywalona masa misji a nawet wyciety kawal mapy + oczywiscie drobiazgi typu tuning 3 stopnia czy lepszy model zniszczen aut.

MikeL - Pon 06 Gru, 2010 19:34

FoG napisał/a:
wywalona masa misji

Jakie? Sycylia? Przecież te sycylijskie misje owszem, byłyby ciekawym dodatkiem, ale nie są integralnym składnikiem głównej osi fabularnej i założe się, że gdyby nie te FRAGMENTY plików (całych misji tam nie ma), to nikt by nawet nie pomyślał, że mogłaby być więcej niż jedna taka misja. Pamiętam, zresztą, że już na tę jedną narzekaliście (m.in. o ile się nie mylę, ty także, FoG), a teraz nagle się ich dopominacie.

Epilogi? Tu też tak naprawdę nic nie wiadomo. Owszem, zakończenie mogłoby być jakieś efektowniejsze/konkretniejsze, ale to można by załatwić filmikiem.

Reszta to misje poboczne, które fajnie by było zobaczyć, ale to tylko dodatek, a nie clou rozgrywki. No i te rzeczy nie trafiły do DLC, tak jak podejrzewałem, że będzie, a o to się głównie piekliście. Naprawdę, DLC jest na tyle oderwane od reszty (zwłaszcza dodatki z Jimmy, które nie mają NIC wspólnego z podstawką), że nic się nie straci nie grając w nie. Więc nie trzeba tego kupować, żeby mieć wszystko, co oferuje Mafia II.

FoG napisał/a:
kawal mapy

To tez Sycylia.

-----------

Też bym chciał jak najwięcej dostać, ale uważam, że niektórzy desperują i tyle, bo ucierpiały elementy poboczne (może poza strzelaniem z auta), a nie najważniejsze i sama gra nawet w obecnej formie się broni (pod względem zawartości).

puzonix - Pon 06 Gru, 2010 19:48

MikeL napisał/a:

nigdzie nie napisałem, że polecam.

Napisałeś, że jeśli komuś się podobała Mafia II, to spodoba mu się Joe's Adventures. Tak napisałeś, więc tak zrozumiałem.

Cytat:
Tak, pisząc, że wypada średnio i rozczarowuje niewątpliwie robię reklamę. :lol:

No właśnie! Zamiast napisać, że to żałosne szmiry do wyciągania kasy od naiwniaków, piszesz że "rozczarowuje" i że "wypada średnio". Stary, weź się ogarnij. Godzina gry to jest średnio? Za 40-50zł? I to wypada ŚREDNIO?! Błagam :evil:

Cytat:
Zejdź ze mnie.

Nie zejdę, bo zaślepiony swoim fanbojstwem, robisz ludziom wodę z mózgu :/

--

A powyższy post, w którym próbujesz tłumaczyć twórców to już żałość gigantyczna. Plują nam w twarz, a Ty się cieszysz, że deszcz pada i nam jeszcze próbujesz wkręcić, że fajnie tak sobie moknąć :(

MikeL - Pon 06 Gru, 2010 19:55

puzonix napisał/a:
Napisałeś, że jeśli komuś się podobała Mafia II, to spodoba mu się Joe's Adventures.

Nie napisałem tak. Pisałem OSBOWO do Oberst_Prymasa.

Inna sprawa, że akurat mechanika gry jest identyczna i jak ktoś dobrze się bawi strzelając/prowadząc w Mafii, to i tu nie będzie cierpiał.

puzonix napisał/a:
No właśnie! Zamiast napisać, że to żałosne szmiry do wyciągania kasy od naiwniaków, piszesz że "rozczarowuje" i że "wypada średnio". Stary, weź się ogarnij. Godzina gry to jest średnio? Za 40-50zł? I to wypada ŚREDNIO?! Błagam

Jak już to 5 godzin gry za 30 zł (7,5 euro).

Jak dla ciebie nieobjeżdżanie gry z góry do dołu jest zaraz reklamowaniem, to już nie moja wina, ale mi nie imputuj takich rzeczy.

puzonix napisał/a:
Nie zejdę, bo zaślepiony swoim fanbojstwem, robisz ludziom wodę z mózgu

Oooczywiście. Nie będę tak krytyczny jak niektórzy z was, bo dla was istnieją tylko dwa stany, a wg mnie są różne stany pośrednie. I mimo że od początku zwracałem uwagi tez na to, co mi się nie podoba, to wg takich jak ty będę zaliczany do wychwalających pod niebiosa, bo nie przyłączam się do chóru krytyków totalnych.

puzonix - Pon 06 Gru, 2010 20:06

MikeL napisał/a:

Jak już to 5 godzin gry za 30 zł (7,5 euro).

Też słabo.
Poza tym, jak mi wiadomo: godzina misji i 4 godziny takiej żenady jak u Jimmiego. Dla mnie to jest po prostu GODZINA.

Cytat:
Jak dla ciebie nieobjeżdżanie gry z góry do dołu jest zaraz reklamowaniem, to już nie moja wina, ale mi nie imputuj takich rzeczy.

Ty nawet jak próbujesz napisać coś negatywnego o Mafii, to Ci nie wychodzi. Kupiłeś godzinę gry za 30zł i jesteś zadowolony. Spoko, nie moja sprawa :ok:

Cytat:
Oooczywiście. Nie będę tak krytyczny jak niektórzy z was, bo dla was istnieją tylko dwa stany, a wg mnie są różne stany pośrednie. I mimo że od początku zwracałem uwagi tez na to, co mi się nie podoba, to wg takich jak ty będę zaliczany do wychwalających pod niebiosa, bo nie przyłączam się do chóru krytyków totalnych.

Ale Ty przecież bronisz Mafii i jej łakomych twórców!
Tego nie miało być, tamtego nie musiało być, tego nie trzeba, a tamto i tak było niepotrzebne. To może powinieneś sobie kupić grę ruskie jajka, skoro jest Ci wszystko jedno w co grasz? Tylko, żeby "Mafia" było na pudełku, to nawet nie poznasz.
Nie wiem czemu nie chcesz tego zrozumieć, że gra miała być znacznie lepsza i bogatsza, ale twórcom zabrakło chęci/siły/umiejętności/jaj.
Skoro jednak zadowalasz się niedokończonym produktem, to życzę Ci, żebyś na gwiazdkę otrzymał od babci, robione na drutach pół sweterka z wydzierganą połową choinki i jednym rękawem :)

metal_man - Śro 08 Gru, 2010 08:21

Mafia zostala przycieta i to stanowczo za duzo. Grajac w ta gre i bez grzebania w plikach da sie wyczuc brak ciaglosci miedzy kolejnymi zadaniami. Nie wiem co chcieli osiagnac tym tworcy ale im nie wyszlo (BTW. sama gra jest jak najbardziej OK). A co do mapy - pewnie jak w jedynce to tereny podmiejskie. W kilku miejscach az prosi sie o otworzenie mapy.
Kamiloss - Pon 20 Gru, 2010 13:34

Mafia II: Edycja Rozszerzona (Xbox 360, PL, 269.99, 18+). -> Nazywanie wersji, która miała pierwotnie trafić na półki w dniu premiery "edycją rozszerzoną" a ponadto wołanie za to takiej ceny (już pomijając to, że gry na konsole są drogie) to śmiech na sali :E
qrpiech - Pon 20 Gru, 2010 14:50

Do tego nie działają na nią zniżki w sklepie Cenegi, bo jest traktowana jako kolekcjonerka :E
Oberst_Prymas - Pon 20 Gru, 2010 17:40

Trochę pograłem w te dodatki do Mafii II i muszę powiedzieć, że nie jest tak całkiem źle. Przeszedłem kawałek (z 2h gry) Joe's Adventures i osobiście oceniłbym ten DLC tak gdzieś na 6-7/10. Misje są całkiem niezłe (chodź dzielą się na dobre i robione "na odwal się") a sama gra daje trochę satysfakcji.
W inne DLC grałem za mało by cokolwiek o nich powiedzieć.
Jak dla mnie to kompletnie nie opłaca się dawać za ten pakiet 8 dych. Sam zapłaciłem 45 zł i jest to cena na granicy opłacalności.