FORUM Markolf.pl - Cyfrowa i pudełkowa dystrybucja | Prasa | Branża

Bla Bla Bla - Praca Domowa

wolan - Czw 28 Wrz, 2006 16:00

Z takimi zadaniami zawsze miałem ochotę się kłucić np.

14. Punktowe źródło światła A znajduje się na odcinku łączącym środki dwóch sfer o promieniach R i r, Przy jakim położeniu A suma oświetlonych części sfer będzie największa ?

Zależy czy sfery są przeźroczyste, czy R > r ...

Na jakiej wysokości nad okrągłym stołem o promieniu a należy zawiesić elektryczna lampę , aby natężenie światła na brzegu stołu było największe ?

A kto powiedział że lampa świeci wogóle do dołu...?

16. Ciężar P leży na płaskiej powierzchni. Chcemy ruszyć ciężar z miejsca. Pod jakim kątem do poziomu należy przyłożyć siłę , aby była ona najmniejsza , jeżeli współczynnik tarcia wynosi k ?

minus 90 stopni wtedy tarcie powierzchni nas nie obchodzi...

kszaq - Czw 28 Wrz, 2006 18:04

Od czego jest temat szkoła ?
vysoki - Czw 28 Wrz, 2006 18:24

kszaq napisał/a:
Od czego jest temat szkoła ?

Dobra, pytał się mnie... Szkoła... w szkole by to zginęło, ludzie by go wyklęli, że mają dość matmy itp. Temat może się przydać. :P

OLEK - Czw 28 Wrz, 2006 19:48

To i ja coś dodam (dzisiejsza praca domowa z matmy tzn te przyklady ktorych nie zrobimy w szkole sa do domu :P )

Niech f bedzie funkcją, która każdej liczbie m przyporzadkowywyje największą wartość funkcji g(x)= x²-(m²-4)x , x należy do <-1;1> *
Podaj wzór funkcji f, oraz sporządź jej wykres.

* Idzie dodać znaczek "należy do" tzn nalezy (cos nalezy do przedzialu albo cos w tym stylu)
Konkretnie chodzi mi o znaczek takie C z krececzką w srodku jak w tym ε <-- to niby troche to przypomina ale to nie to raczej :)
Z podobnych są np. tez €

wolan - Pią 29 Wrz, 2006 08:31

Termez napisał/a:
Dzięki ale ja nie mam sie kłucic tylko to rozwiazac

Zależy od nauczyciela. NIektórzy bardziej doceniają twórcze podejście do tematu. Pamietam na studiach na Fizyce. miałem Profesora, który zadawał właśnie takie zadania i trzeba było najpierw pomyśleć czy w treści nie ma ukrytego kruczka. Jak to zadanie z siłą. Jeżeli ciało porusza się, siła tarcia dynamicznego ma kierunek ruchu ciała, zwrot przeciwny kierunkowi ruchu, wartość T jest równa:

T= µ × N
Gdzie:

µ – współczynnik tarcia zależny od rodzaju powierzchni stykających się ciał
N – siła nacisku N, siła prostopadła do powierzchni styku ciał.

jesli ciała się nie stykają to N=0...

Zawsze uważałem że takie zadania o ile wymagają też inteligencji, a nie tylko wiedzy powinny być napisane jakoś tak

16. Ciężar P leży na płaskiej powierzchni. Chcemy ruszyć ciężar z miejsca. Pod jakim kątem do poziomu należy przyłożyć siłę (Pomijając inne składowe fizyczne), aby była ona najmniejsza , jeżeli współczynnik tarcia wynosi k ?

Człowiek inteligentny po prostu kombinuje... i znajduje kruczki ułatwiające zadania... A szkoła powinn też uczyć inteligencji, bo ta odmiennie do wiedzy przydaje się wszędzie i nie wyparowuje z wiekiem.

vysoki - Nie 01 Paź, 2006 11:19

Masz x metrów siatki i musisz nią ogrodzić jak największy teren. Jaki kształt powinna mieć ogrodzona działka? :P
wolan - Pon 02 Paź, 2006 10:15

17 ludzi wykonuje pewną pracę. Tę samą pracę moze wykonać 9 specjalistów jednak ich pensja jest o 70% wyższa od zwykłych pracowników. Jaki zestaw pracowników i specjalistów będzie najbardziej opłacalny do wykonania tej pracy.

I z utrudnieniami. Np zostało już wykonane 40% pracy, albo każdy specjalista wymaga pomocy 2 pracowników...

I z życia wzięte.

Na wydajność Procesora wpływa częstotliwość Magistrali przemnożona przez mnożnik. Magistralę można zmieniać od wartości 133 do 250. Mnożnik jest niezmienny.
Typ 805D 820D 930D 950D
Magistrala 133 200 200 200
Cena 414 485 698 923
Mnożnik 20 14 15 17
Przy założeniu że typ 930D i 950D są o 10 % szybsze i że zwiększenie o 1 magistali skraca czas pracy o 0,1% (gdy czas pracy osiągnie 0 kupujemy taki sam procesor), który procesor najbardziej opłaca się kupić i jakie ustawienia zastosować. ;)

czesio - Pon 02 Paź, 2006 11:35

Tylko że termezowi to było chyba potrzebne na dzisiaj a do szkoł wyszedł juz dawno
wolan - Pon 02 Paź, 2006 12:26

W weekendy nie zaglądam na forum. :neutral:

Może komuś innemu się przyda, albo mu przełożą pracę domową ? ;)

Muzicjohn - Pon 02 Paź, 2006 13:24

Czlowieku, Ty mnie nie zalamuj, ja jutro studia zaczynam, a juz nawet nie wiem jak takie zadania rozwiazywac, troche sie zapomnialo przez ten czas =).
wolan - Śro 04 Paź, 2006 10:34

Muzicjohn napisał/a:
Czlowieku, Ty mnie nie zalamuj, ja jutro studia zaczynam, a juz nawet nie wiem jak takie zadania rozwiazywac, troche sie zapomnialo przez ten czas =).

Ja mam ćwicznia z zarządzania projektami... Poza tym w poprzednim semestrze miałem Badania Operacyjne na których były same optymalizacje procesów... (Ale że wykładowca był spoko to nie trzeba się było jakoś bardzo przykałdać. ;) )

Converse - Śro 04 Paź, 2006 18:43

Mam takie zadanie z fizyki iśrednio umiem je zrobić :P

A więc:

Sporzadź wykres zależności szybkości od czasu w pierwszych pięciu sekundach ruchu dla narciarza, który zjeżdźa z góry z przyspieszeniem o wartości 4m/skwadrat. Co oznacza informacja?? przyjmij, ze w chwili początkowej narciaz spoczywał(vo=0).Jakim ruchem sie poruszal narciaz ??

Nie mam niestety punktów dotacji dlatego liczę na kogoś z dobrym sercem :P

vysoki - Śro 04 Paź, 2006 19:06

O, Converse, toż to proste jak konstrukcja cepa :D Wyjdzie ci taka wznosząca półparabola :)

Na osi y oznaczasz prędkość (v[m/s]), na osi x czas(t[s]). Za pomocą wzoru obliczasz kolejne v=(a*t^2)/2. Czyli - kolejno: 2, 8, 18, 32, 50 (liczyłem w pamięci, sprawdź mnie jeszcze ;) ). Zaznaczasz punkty na wykresie, łączysz linią, poczynając od zera. Tadam. Gotowe :D

wolan - Pią 06 Paź, 2006 10:41

W zadaniu powinno być jeszcze "ze stałym" przyspieszeniem, ale to takie moje czepialstwo ;)
Converse - Wto 10 Paź, 2006 20:51

Dobra - kolejny problem...
Mam wypisać sentencje z Króla Edypa i je skomentować - niestety nie posiadam ksiązki...
byłbym bardzo wdzięczny za podanie mi jakiejś (jakiejkolwiek) sentencji...
oddam tej osobie wszystkie punkty, nie potrzebuję komentarza, z góry dziękuję! :)

A, żeby nie było, w necie szukałem, ale nie ma, a całej książki to mi się za bardzo nie chce czytać, więc jeśli ktoś omawiał tą lekturę, i ma chwilę wolnego czasu...
<dziękować> <fengszui> :)

adams - Śro 11 Paź, 2006 15:00

Converse napisał/a:
Dobra - kolejny problem...
Mam wypisać sentencje z Króla Edypa i je skomentować - niestety nie posiadam ksiązki...
byłbym bardzo wdzięczny za podanie mi jakiejś (jakiejkolwiek) sentencji...
oddam tej osobie wszystkie punkty, nie potrzebuję komentarza, z góry dziękuję! :)

A, żeby nie było, w necie szukałem, ale nie ma, a całej książki to mi się za bardzo nie chce czytać, więc jeśli ktoś omawiał tą lekturę, i ma chwilę wolnego czasu...
<dziękować> <fengszui> :)

W wydaniu Gregowskim (xD) "Króla Edypa" na końcu jest jakieś opracowanie i inne bajery (odnośniki właśnie do jakichś sentencji), a ważne cytaty i sytuacje są zaznaczone na marginesie :) Pożycz od kogoś albo kup (bodajże za 4 złote).

Conqueror - Śro 11 Paź, 2006 16:25

Haha, ja mam z wydawnictwa Zielona Sowa, w Redzie 2,50 kosztuje :P

Kilka sentencji:

Wszystko ma swój kres i czas.
A najgorszą meką/ Ta, którą człowiek własną ściągnął ręką.
Dziś ja nieszczęsny, z nieszczęsnych zrodzony!
Śmiertelnych/ sztuka wróżenia nie ima się wcale.

vysoki - Śro 11 Paź, 2006 17:10

Wyedytowałem nazwę topicu, bo trochę mi się król Edyp z zadaniami optymalizacyjnymi nie zgadza :)
wolan - Czw 12 Paź, 2006 08:53

Zawsze można zoptymalizować np takiego "Pana Tadeusza" do 3 ksiąg ;)
Stefan De La Mucha - Sob 14 Paź, 2006 15:46

Super mam temat wypracowania z polskiego na poniedziałek :/ :/ : " Napisz krótką baśń filozoficzną, w której przedmiot przeistoczy się w inne byty (minimum 2 strony w zeszycie A5)". Z góry dzięki za wszelkie pomysły, osobie, która napisałaby mi całość odstąpię 200 punktów. Nie jestem w tych klockach za dobry, mimo że zazwyczaj z wypracowań, a te czasami mamy naprawdę chore dostaję 5, po prostu czuję, że ten temat mnie przerasta. Nauczycielkę mamy dość wymagającą, dlatego ta praca nie może być napisana na odwal. Jeśli nikt nie będzie w stanie mi pomóc to będę zmuszony sam jutro pokombinować.
vysoki - Sob 14 Paź, 2006 15:50

Baśń filozoficzna z przedmiotem przechodzącym w inne byty... Jassne :E
Stefan De La Mucha - Sob 14 Paź, 2006 16:34

vysoki napisał/a:
Baśń filozoficzna z przedmiotem przechodzącym w inne byty... Jassne :E

Nie wierzysz, że nam kochana polonistka taki fajny temat dała? :razz: To ciesz się, że ona Cię nigdy nie uczyła. Kurde nic mi do głowy nie przychodzi :/ . A baśń filozoficzna to " Mały książe" na przykład, jakby ktoś nie wiedział.

Muzicjohn - Sob 14 Paź, 2006 17:10

E, super temat! Duzo bardziej wolalbym takie cos od analizy i interpretacji jakiegos wierszydla popelnionego przez nacpanego oszoloma :P . To jest fajny temat, bo nie musisz sie odnosic do jakichs pierół tylko masz pelna swobode w tworzeniu - stwarzasz wlasny swiat, bohaterow i historie, do tego skoro to basn - mozna wrzucic jakies fantastyczne postaci, cos pieknego ;) .
No ale ja Ci tego nie napisze z dwoch prostych powodow (no, niech bedzie, ze trzech): 1. To byloby po prostu nieuczciwe, 2. Pisanie tego moze i sprawiloby mi frajde, ale nie moglbym zagwarantowac poprawnosci polityczno-gramatycznej :P , 3. Nie chce mi sie :P .

Stefan De La Mucha - Sob 14 Paź, 2006 17:19

Muzicjohn napisał/a:
E, super temat! Duzo bardziej wolalbym takie cos od analizy i interpretacji jakiegos wierszydla popelnionego przez nacpanego oszoloma :P .

Jednym łatwiej przychodzi pisanie bajek, innym interpretacja wierszy. Ja wiem, że mam w takim temacie duże pole do popisu, bo nie jestem niczym ograniczony(przynajmiej, jeśli chodzi o baśnie filozoficzne :razz: ), ale po prostu zupełnie nie mam pomysłu ani weny, aby się za coś takiego zabrać :/ .

Piotrec - Sob 14 Paź, 2006 19:37

Hmm ;] napisz byle co :D Albo włącz freestyle i jedź na pełnym gazie (z długopisem w ręku) i pisz!

"I o to przeistoczyło się w inny byt, robiąc przy tym wielkie zamieszanie w polskim Sejmie" - ;d ot fristajl.