To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Markolf.pl

CD-Action - CDA 06/2009

Smuggler - Pią 05 Cze, 2009
Temat postu: CDA 06/2009

9.06.2009. To data premiery najnowszego CDA (130 stron, DVD 09, cena 14. 99 zł). Na pewno na dość długo ów numer pozostanie wam w pamięci, choćby z tej przyczyny, że jako pierwsi na świecie dorwaliśmy najnowszy Call of Juarez: Więzy Krwi. I to nie jakąś betę ale uczciwą, finalną wersję sklepową. I na 6 stronicach pokazujemy jej wady i zalety, tudzież wystawiamy odpowiednią ocenę. A żeby trzymać klimat to na coverku macie aż dwie gry osadzone w realiach „dzikozachodnich”, w tym pierwszą część... Call of Juarez. Ale o tym w swoim czasie. Zacznijmy po bożemu.

Zapowiedzi. Od groma. Po pierwsze spory, bo na trzy strony, tekst o Diablo III. Po drugie przyglądamy się nadchodzącym grom MMO i opisujemy 10 tych, które naszym zdaniem mają największą szansę na sukces. Odwiedziliśmy też firmę 1C i pokazujemy najlepszą piątkę jej właśnie powstających gier. Spędziliśmy też 6 dni w Faludży... znaczy się wy spędzicie, wraz z marines i sporą ilością niekochających was Irakijczyków. A dokładniej to spędzimy wszyscy razem, o ile twórcy znajdą dystrybutora, bo poprzedni jak zobaczył co (i jak) pokazuje gra, to się zwyczajnie wystraszył i wycofał. Ale jesteśmy dobrej myśli, co do jej dalszych losów, bo jest za dobra i za mocna, by się ktoś nie skusił. Ponadto pojeździmy samochodami w dwóch ciekawych ścigałkach (Blur i Split Second), wcielimy się w motocyklowego gangstę na Harley (Ride to Hell) i poboimy szaleńca w Saw.

Czas na tematy numeru. Są nimi: Borderlands i Modern Warfare 2. O ile druga gra nie wymaga specjalnej rekomendacji, to warto zwrócic uwagę na Borderlands. Jeśli kojarzysz ten tytuł, to wiedz, że twórcy radykalnie go zmienili, w stosunku do tego, co wcześniej zapowiadali. Jeśli nie kojarzysz, to tym bardziej poczytaj. Do czytania nowych informacjo o MW2 to chyba zachęcać nie muszę, to jest jedna z tych gier, na które czekamy najbardziej.

Czas na „danie główne” czyli wiwisekcje gier J. O tej najważniejszej już czytaliście na początku – znaczy się światowej premierze Call of Juarez: Więzy Krwi. A mamy jeszcze Sims 3, dwie dobre przygodówki (Still Life 2 i sequela Tunguski), doskonałą egranizację najnowszego X-Mena (gra duuużo lepsza niż film [a recenzja filmu w Magazynie, jakby co]).
Tamże Killing Floor, drugowojenna skradanka nadobnej i zabójczej dziewoi (Velvet Assassin), Hidden Target, Zeno Clash, czy choćby zwalczanie zombies za pomocą ziemniaków (Plants vs Zombies). Plus reszta drobnicy. Warto też poczytać reckę konsolowej (!) InFamous, bo też jest warta uwagi graczy.

W dziale publicystyki warto zajrzeć do wywiadu z szefem CD-Projektu. Sporo ciekawostek o kondycji i przyszłości firmy, uwag o konkurencji (nie zawsze całkiem miłych), losach Wiedźmina i jego sequela etc. Tamże Qn’ik robi prognozę dla branży growo-pecetowej (idzie burza ale...). Będzie też tekst o najgorszej grze świata, która zdołała rozłożyć znanego dystrybutora i producenta gier i do dziś jest synonimem komercyjnej porażki (pomimo, że sprzedano jej 1 mln. egz.). Nie wiecie o jaką grę chodzi? To poczytacie. :)

W dziale sprzętowym też sporo dobrego do lektury. Przewodnik po minikamerach powinien zainteresować potencjale gwiazdy „joo tupa” (no co, tak to wymawia pewien polityk...). Test bety Windows 7 zainteresuje wszystkich, choćby z tej przyczyny, że akurat ta wersja „okienek” Mircosoftowi wyszła duużo lepiej niż Vista. Warto zerknąć też do Konfiguratora (mocno zmieniona formuła!), i do testów sprzętu, gdzie m.in. pastwimy się nad najnowszymi prockami AMD. A w Trendach pokazujemy wam PRAWDZIWĄ grafikę 3D. W grach.

No i stałe działy, od Action Redaction po Tipsy, a jakże.

A na coverze? Myślę, że całkiem smacznie. Po pierwsze 6 pełnych wersji gier, przy czym od razu mówię, że w tej liczbie są 3 casualowe gierki logiczne, robiące wspólnie za czwartego pełniaka (ale wbrew pozorom są naprawdę fajne i warto dać im szansę). A poza tym to FPS (Call of Juarez), gra taktyczna (też osadzona na Dzikim Zachodzie) w klimacie Commandos, czyli Helldorado, oraz hack’n’slash Sacred (w wersji Gold). Te trzy pełniaki są naturalnie po polsku.

Do tego udało się nam upchnąć pięć dem, oraz sporo innych materiałów. Rozrasta się nam Action Plus na coverze, są wszystkie stałe kąciki, a w ramach bonusa – muzyka w mp3. Najpierw pogra zespół InScprit (rock, dość ciężki), a potem zobaczycie teledysk: animacje z Wiedźmina (w tym także nowe - te, które miały być użyte w konsolowej wersji), zgrane z muzyką InDespair, czyli heavy-metal (z Cormackiem na gitarze). A na deser – weźcie pudełko od DVD, odwróćcie i poczytajcie, co tam znajdziecie. Myślę, że sporo osób się ucieszy.

Jak na dość leniwy początek wakacji – to lepiej niż norma przewiduje, prawda? Więc przypominam: wtorek, 9 czerwca, 14. 99 zł.

#JAZDA OBOWIĄZKOWA

Kalejdoskop
Gamewalker
Action Redaction
Action Top
Tipsy

##W PRODUKCJI

Co nowego w MMO:
The Secret World
Earthrise
Fallen Earth
Blade & Soul
Star Trek Online
Stargate Worlds
DC Universe Online
All Points Bulletin
Black Prophecy
Cue Online

Six Days in Fallujah
Diablo III

1C – raport z Budapesztu:
Captain Blood
Theatre of War 2: Afryka
Empire: Time of Troubles
King’s Bounty: Wojownicza księżniczka
Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

Blur
Split Second
Saw
Ride to Hell

>>>>>>>>>>>>

#TEMATY NUMERU

Borderlands
Modern Warfare 2
Call of Juarez: Więzy Krwi

#RECENZJE

Sims 3, The
Tajne akta 2: Puritas Cordis
Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu
Velvet Assassin
Killing Floor
Flock
X-Men Origins: Wolverine …
Hidden Target
Still Life 2
Zeno Clash

Życie w Sieci
Atlantic Online
Combat Arms

Plants vs Zombies

Polonizacje
Chronicles of Riddick: Assault… PL

Odmienne stany grywalności
Infamous
Assassin’s Creed (I-Phone)
CDA-Mobile

#O GRACH INACZEJ

Reedycje
Freeware
Modulator
Wywiad z szefem CD-Projekt
Prognoza dla branży
Najgorsza gra świata

###NIE TYLKO GRAMY

Na Luzie
Temat Numeru – Kamera w kieszeni
Newsy
Testy
Konfigurator
Windows 7
Trendy: GeForce 3D Vision
Magazyn

###Testy sprzętu

Dwurdzeniowe procesory AMD: Athlon II X2 250 i Phenom II X2 550
Dysk twardy WD Caviar Green 2 TB
Mata masująca HoMedics SBM-500H
Monitory: iiyama e2407hds i samsung syncmaster T240
Kierownica Easy Touch ET-2034 Speed Force
Klawiatura Logitech Illuminated Keyboard
Głośniki Microlab Solo 6C
Smartfony HTC Touch Viva i HTC Touch 3G
Telefon Samsung Solid B2100

#############################COVER DVD################

#PEŁNE WERSJE
Brain Training (Beginners, Advanced, Deluxe)
Call of Juarez PL
Helldorado PL
Sacred – Złota Edycja PL

# Brain Training
Zestaw trzech – Beginners, Advanced, Deluxe – programów treningowych dla najważniejszego z ludzkich organów – mózgu. Szare komórki rozruszamy dzięki zagadkom słownym (rozsypanki) i liczbowym (arytmetyka).

[Windows XP, procesor 166 MHz, 128 MB RAM, grafika 32 MB, SM – brak]
gatunek: logiczna

# Call of Juarez PL
W końcu na naszym DVD najgłośniejszy komputerowy western naszych czasów i zarazem jedna z najlepszych gier made in Poland. Mowa naturalnie o Call of Juarez – dziele Techlandu, którym wrocławska firma udowodniła, że jeśli zdobywać Dziki Zachód, to jego własną bronią: grami. Z powodzeniem – FPS ten nie tylko stał się pierwszą polską grą wydaną na konsoli Xbox 360, ale i doczekał się prequela w postaci Więzów Krwi.

Tym jednak, którzy z jakichś niejasnych względów nie kojarzą tego tytułu, podpowiadamy, że chodzi o first-person shootera z dwoma kompletnie różnymi bohaterami w rolach głównych.

[Windows 2K/XP/Vista, procesor 2,2 GHz, 512 MB RAM, grafika 128 MB, SM 2.0]
gatunek: FPS

# Helldorado PL
Na początku byli Commandos. Potem ich westernowa mutacja – Desperados. I wreszcie nastało Helldorado – część trzecia serii logiczno-zręcznościowej, w której znani z poprzednich części Cooper & S-ka udowadniają ostatecznie, że cel rzeczywiście uświęca środki. Inaczej jednak niż we wcześniejszych odsłonach możliwe jest osiąganie ich rozmaitymi metodami! Szczególnie interesujące przy tym są akcje dwójkowe, łączące zdolności różnych postaci.

[Windows XP/Vista, procesor 2 GHz, 512 MB RAM, grafika 128 MB, SM 2.0]
gatunek: logiczno-zręcznościowa

# Sacred – Złota Edycja PL
Jeden z najsłynniejszych hack’n’slashy ostatnich lat. Jego Złota Edycja to dosłownie wszystko, co najlepsze dla miłośników tego gatunku w ogóle, a serii w szczególe. Aż dwie rozbudowane kampanie – Ankaria oraz Podziemia, łącznie osiem klas postaci do wyboru (w tym tak niezwykłe, jak serafia i demon) oraz setki godzin rąbania i sieczenia tysięcy paskud, które z kolei przełożą się na miliony XP! Wakacji nie starczy!

[Windows 2K/XP, procesor 800 MHz, 256 MB RAM, grafika 16 MB, SM – brak]
gatunek: hack’n’slash

#DEMA
And Yet It Moves
Braid
Plants vs. Zombies
Puzzle Kingdoms
SBK 09 Superbike World Championship

#GAMEPLAYE
Atlantica Online
Call of Juarez: Więzy Krwi
Killing Floor
The Sims 3
Velvet Assassin
X-Men Origins: Wolverine – Uncaged Edition

#TRAILERY
Beyond Good & Evil 2
Blur
Modern Warfare 2
Star Wars: Clone Wars – Republic Heroes
Terminator: Salvation – Co op

#BONUS
Action Plus
Gamewalker
Galerie
Freeware
Modulator
Na Luzie
Action Mag #117
Antologia AR – aktualizacja
Bonus
Esensja #86
FAQ
FotoSmuggler 06/09
Muzyka zespołu Inscript w MP3
Qfant #1
Tawerna RPG #119
Teledysk Wiedźmin i InDespair

Gapek - Pią 05 Cze, 2009

Ten numer to chyba 06/09? :szczerbaty:
Numer zapowiada się bardzo dobrze.

glazio - Pią 05 Cze, 2009

Smuggler napisał/a:
A na coverze? Myślę, że całkiem smacznie. Po pierwsze 7 pełnych wersji gier

7? Ja tam widze 6.

Okładka świetna. Nareszcie recka Still life 2 :grin: . Zastanowie się nad kupnem właśnie dla tej recki.

Rares - Pią 05 Cze, 2009

No, no. Wakacji jeszcze nie ma, a wy już numer wrzesniowy wypuszczacie :mrgreen: ? Pełniaki mi się bardzo podobają. CoJ dla mnie (mam z Clicka, przeszedłem, ale przejdę po raz drugi, a poza tym warto mieć kopię zapasową takiej gry). Natomiast Sacred dla brata, bo lubi h'n's.

A teraz głupie pytanie. Co oznacza J, Smuggler? Tak jak tutaj:

Cytat:

9.06.2009. To data premiery najnowszego CDA (130 stron, DVD 09, cena 14. 99 zł).
[...]
Ale o tym w swoim czasie. Zacznijmy po bożemu. J

glazio napisał/a:
Smuggler napisał/a:

7? Ja tam widze 6.
.

Slusznie. Matematyka nigdy nie byla oja silna strona. :oops:

Rares - Pią 05 Cze, 2009

BTW Okładka ładna. Ciekawie zrobiono belkę z pełniakami. Wygląda jak porwana kartka :D .

[quote="Rares"]No, no. Wakacji jeszcze nie ma, a wy już numer wrzesniowy wypuszczacie :mrgreen: ? Pełniaki mi się bardzo podobają. CoJ dla mnie (mam z Clicka, przeszedłem, ale przejdę po raz drugi, a poza tym warto mieć kopię zapasową takiej gry). Natomiast Sacred dla brata, bo lubi h'n's.

A teraz głupie pytanie. Co oznacza J, Smuggler? Tak jak tutaj:

Cytat:

9.06.2009. To data premiery najnowszego CDA (130 stron, DVD 09, cena 14. 99 zł).
[...]
Ale o tym w swoim czasie. Zacznijmy po bożemu. J

[/quote

To buzka czyli :mrgreen: gdy sie kopiuje tekst bezposrednio z Worda na forum. Ciagle zapominam by je podmienic na takie akceptowalne tutaj.

vvtheck - Pią 05 Cze, 2009

glazio napisał/a:
Smuggler napisał/a:

7? Ja tam widze 6.
bo Smugg to mistrz świata w marketingu - z 3 casualowych gierek zrobił pack i nazwał go 4 grą :lol: . Uczyć się innym od mistrza :P .
Zaś same pełniaki to kotlet, półkotlet, słabiak i casuale. Co z tego, że znane tytuły, jak odgrzewane. Ewidentne czyszczenie magazynów w pakiecie z kotletem. Niby bardziej subtelne niż to co wyprawia Play, ale czyszczenie pozostaje czyszczeniem. I po co ja kupowałem kiedyś Clicka? Czytać się go nie dało, a CoJ i tak wylądował w CDA. Mogłem kiedyś zaoszczędzić parę złotych. Inna sprawa, że z braku czasu wciąż w CoJ jeszcze nie zagrałem :oops:

Anonymous - Pią 05 Cze, 2009

Kupić, kupię, ale pełniakiem głównym jestem cholernie rozczarowany. :( Co z tego, że b.dobra gra (nie ubliżam jej), skoro była już w Clicku. :( Sacreda mam, ale bez dodatku, więc to jeszcze może być. Za to Helldorado powinno być głównym pełniakiem, bo jest to smaczny kąsek. :wink: Tekstowo jak zwykle zapowiada się wyśmienicie, więc macie moja 15 zł, jak zawsze zresztą.

Przy okazji dodam ,ze grafika okladkowa jest wprawdzie teoretycznie dostepna ogolnie, ale dla CDA zostala przerenderowan i wzbogacona o rozniaste smaczki i takie tam.

Mofo - a jakby CoJ nie bylo w Clicku ale byl w 4 tanich seriach i teraz pojawil sie na naszym coverze, to bys byl BARDZIEJ czy MNIEJ rozczarowany, tak z ciekawosci pytam?

Anonymous - Pią 05 Cze, 2009

Smuggler napisał/a:

Mofo - a jakby CoJ nie bylo w Clicku ale byl w 4 tanich seriach i teraz pojawil sie na naszym coverze, to bys byl BARDZIEJ czy MNIEJ rozczarowany, tak z ciekawosci pytam?

No wiesz, dla mnie ukazanie się w Tańszej Edycji gry, a potem dodanie jej do czasopisma, to zupełnie inna sprawa. Pewnie nie byłbym rozczarowany, i cieszyłbym się, że w końcu jest w piśmie. ;)

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 09:02 ]
Z Fable'a, mimo, że miałem, i był w taniej serii, to cieszyłem się cholernie. ;)

Obserwator - Pią 05 Cze, 2009

Smuggler, ja mam inne pytanie. Wczoraj twierdziłeś( Ghost twierdził),że dziś wyjaśnicie obecność CoJ na płycie.
Tym "wyjaśnieniem" jest recenzja prequela CoJ czy to co jest napisane z tyłu cover DVD?

AD Cover DVD
CoJ - gdzieś mi się płytka z Clicka zawieruszyła, więc przyda się :)
Sacred GOLD - mam dwie kopie już, ale trzecia na wszelki wypadek nie zaszkodzi
Heldorado - nie gram, wątpię, żeby mnie zainteresowało
Brain Series - dodają Sudoku ! To murowany nr jeden numeru ( całkiem na serio). Kocham Sudoku.

[quote="vvtheck"]
glazio napisał/a:
Smuggler napisał/a:

7? Ja tam widze 6.
bo Smugg to mistrz świata w marketingu - z 3 casualowych gierek zrobił pack i nazwał go 4 grą :lol: . Uczyć się innym od mistrza :P .

>>>Gosh, juz poprawilem. Nie ma to jak pisac zapowiedz w piatkowy poranek przed poranna kawa. TO sie zawsze msci.

Zaś same pełniaki to kotlet, półkotlet, słabiak i casuale. Co z tego, że znane tytuły, jak odgrzewane.

>>> I niewazne, ze "slabiak" jest ciezko dostepny, polkotlet jest w innej wersji i wyszedl w niszowym pismie, a kotlet poza Clickiem nigdzie wczesniej nie byl publikowany (pomijajac naturalnie wersje sklepowa). Zawsze mozna ponarzekac - a to nieznane tytuly, a to dobre ale odgrzewane, a to niedobre choc nieodgrzewane, a to odgrzewane i niedobre. Panowie, czerwiec jest srednim miesiacem pod wzg. sprzedawalnosci, proby "przelamania trendu" pokazaly, ze to niespecjalnie daje efekt, wiec jest, jak jest. Ale nie ma czyszczenia magazynow, a "westernerowe" pelniaki maja jakies uzasadnienie zawartoscia numeru. Beda i lepsze pelniaki, choc na pewno bedziecie narzekac, ze wszyscy je maja, ze to juz bylo w tanich seriach, ze to i smo, ze Biedrona, ze juz po 15 zl mozna bylo kupic. ze gatunek nie ten itd.

Ewidentne czyszczenie magazynów w pakiecie z kotletem.

>>>Moze zanim uzyjesz okreslenia "czyszczenie magazynu" to przemylisz co to oznacza.

Niby bardziej subtelne niż to co wyprawia Play, ale czyszczenie pozostaje czyszczeniem.

>>>Naprawde zal sluchac tych jojczen.

I po co ja kupowałem kiedyś Clicka?

>>>Zapytaj swego psychologoa.

Czytać się go nie dało, a CoJ i tak wylądował w CDA. Mogłem kiedyś zaoszczędzić parę złotych.

>>>Bedziesz musial zyc z ta trauma. Czy ja cie zmuszalem do kupna Clicka? Wiec nie odreagowuj na mnie swoich frustracji zwiazanych z wydaniem paru zlotych.

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 09:05 ]
[quote="Mofo"]
Smuggler napisał/a:

No wiesz, dla mnie ukazanie się w Tańszej Edycji gry, a potem dodanie jej do czasopisma, to zupełnie inna sprawa. Pewnie nie byłbym rozczarowany, i cieszyłbym się, że w końcu jest w piśmie. ;)

>>>Czyli jest to po prostu kwestia psychologiczna. Wiec wyobraz sobie, ze Click byl Tania Seria. A teraz gra trafia do CDA. Prawda, ze od razu lepiej?

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 09:06 ]
[quote="Obserwator"]Smuggler, ja mam inne pytanie. Wczoraj twierdziłeś( Ghost twierdził),że dziś wyjaśnicie obecność CoJ na płycie.
Tym "wyjaśnieniem" jest recenzja prequela CoJ czy to co jest napisane z tyłu cover DVD?

>>>Wszystko jest przeciez na samym poczatku zapowiedzi chyba jasno powiedziane?

Ghoran - Pią 05 Cze, 2009

Smuggler napisał/a:
a kotlet poza Clickiem nigdzie wczesniej nie byl publikowany (pomijajac naturalnie wersje sklepowa).

No sorry, ale Cię poniosło :-) Kotlet oznacza ni mniej ni więcej tylko to, że gra była w innym czasopiśmie. Nie ważne czy "tylko w Clicku" czy "tylko w KŚG" :) Bo tak to można dać gierkę, która była w każdym polskim czasopiśmie i powiedzieć "kotlet nie był - poza Clickiem, Playem, KŚG i GK - nigdzie publikowany" :E
Smuggler napisał/a:
Czyli jest to po prostu kwestia psychologiczna. Wiec wyobraz sobie, ze Click byl Tania Seria. A teraz gra trafia do CDA. Prawda, ze od razu lepiej?

Nie jest lepiej. Tania seria to tania seria, pismo to pismo. I tyle. Finito. Już może nie mieszajmy tak, że fakt dodania kotleta to nic wielkiego bo to wcześniejsze pismo to tania seria a my teraz jesteśmy dopiero prawdziwym pismem.
Daliście kotleta i to jest fakt, żadne Twoje marketingowe teksty tego nie zmienią. I to jako danie główne go daliście :P

Pozostałe pełne wg mnie są iście zaje fajne :)

lodoss - Pią 05 Cze, 2009

Jeżeli ktoś bardzo chce, to "czyszczeniem magazynów" może określić każdy numer.
"Magazyn" jest "czyszczony" z pełnych wersji, na które licencja została wykupiona. :wink:

Świetny numer Wam wyszedł, Panowie.
We wtorek powinienem stawić się do kiosku. :smile:

uszi - Pią 05 Cze, 2009

Ale przecież Call Of Juarez był w taniej serii ( Pomarańczowa seria ) chyba, że Smugg cały czas rozprawiasz o Helldorado :P
Muzicjohn - Pią 05 Cze, 2009

Call of Juarez to kotlecik, ale go nie mam, do tego dodatek do Sacreda - mniamu ;] .

Ja jestem zadowolony ;) .

Mielon - Pią 05 Cze, 2009

Czyli chodzi o recenzję CoJ2, to było do przewidzenia... Pewnie Techland oddał CoJ na cover za bezcen, w ramach reklamy dwójki. Cóż, zawód cholerny, ale przynajmniej w Sacred pogram. Do CoJ planowałem wrócić, ale nie jestem na tyle leniwy żeby nie móc poszukać płytki z Clicka ;) Zakładam, że spora część czytelników CDA kupiła tamtego Clicka...

Co do samej zawartości cieszy oczywiście recenzja Więzów krwi, do tego aż dwie przygodówki (obie recenzował EGM?) i Hidden Target z CI :)

Wywiad z gościem z CDP czytałem już na GOLu, ale i z tym chętnie się zapoznam. Okładka świetna. Kupię na pewno, jak zawsze, ale niesmak z kotletem w ramach głównego dania pozostaje...

Smug - CoJ JEST w taniej serii Techlandu, do tego będzie dołączony do kolekcjonerki CoJ2 :|

[quote="Ghoran"]
Smuggler napisał/a:
a kotlet poza Clickiem nigdzie wczesniej nie byl publikowany (pomijajac naturalnie wersje sklepowa).

No sorry, ale Cię poniosło :-) Kotlet oznacza ni mniej ni więcej tylko to, że gra była w innym czasopiśmie. Nie ważne czy "tylko w Clicku" czy "tylko w KŚG" :) Bo tak to można dać gierkę, która była w każdym polskim czasopiśmie i powiedzieć "kotlet nie był - poza Clickiem, Playem, KŚG i GK - nigdzie publikowany" :E

>>>Chodzilo mi tylko o to, ze owszem, kotlet, ale malo przezuty. Co innego jakby gra zaliczyla 5x tane serie, potem Click i CDA, prawda?

Smuggler napisał/a:
Czyli jest to po prostu kwestia psychologiczna. Wiec wyobraz sobie, ze Click byl Tania Seria. A teraz gra trafia do CDA. Prawda, ze od razu lepiej?

Nie jest lepiej. Tania seria to tania seria, pismo to pismo. I tyle. Finito.

>>> Tam gra tanio i tam. :) W sensie ksiegowym jeden pies, tylk owy sobe ustaliliscie jakis wlasny Kodeks Markolfian typu "gra w 17 tanich seriach, Biedronce, dodawana do kart graficznych a potem w pismie - cool, ta sama gra w pismie a potem w innym pismie - bleee! zgroza, upadek, syf, tragedia". Ja mniej wiecej przyjalem go do wiadomosci, ale przypominam ze na Markolfie swiat sie nie konczy i nie dla forum Markolfa owe gry sa wydawane. A sporo osob nie mialo Clicka i teraz sie ciesza. Tych, ktorym sie robu niedobrze na widok "kotleta" prosze o zwymiotowanie w kacie.

Już może nie mieszajmy tak, że fakt dodania kotleta to nic wielkiego bo to wcześniejsze pismo to tania seria a my teraz jesteśmy dopiero prawdziwym pismem.

>>>Nie mieszam, tylko pokazuje pewna hipokryzje rozumowania "kotletowego".

Daliście kotleta i to jest fakt, żadne Twoje marketingowe teksty tego nie zmienią.

>>>A powiedz gdzie sie tego wypieram?

I to jako danie główne go daliście :P

>>> I swiat sie nie zatrzasl w posadach. Straszne. :)

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 09:31 ]
uszi napisał/a:
Ale przecież Call Of Juarez był w taniej serii ( Pomarańczowa seria ) chyba, że Smugg cały czas rozprawiasz o Helldorado :P

Byl? A to musze sprawdzic. Zreszta cala dyskusja jest akademicka, dalismy co dalismy, i wszelkie narzekania tego nie zmienia. :)

vvtheck - Pią 05 Cze, 2009

Smugg --- napisałem po prostu swoją opinię na temat pełniaków w najnowszym CDA. Nie musi Ci się podobać, możesz ją uznać za niesprawiedliwą, niereprezentatywną i co tam jeszcze chcesz, ale zachowaj jakąś formę - odróżnij treść wypowiedzi od autora. Tak BTW twoja emocjonalna odpowiedź wskazuje, że to chyba Ty musisz coś odreagowywać poprzez dość agresywne w treści wypowiedzi. Jakieś ukryte niespełnienie pełniakowe? Brak wystarczającej liczby pochwalnych postów? :P Luzik, Smugg, CDA ma tylu fanów, że pochwalne posty jeszcze będą XD

[quote="Mieloneq"]Czyli chodzi o recenzję CoJ2, to było do przewidzenia... Pewnie Techland oddał CoJ na cover za bezcen,

>>>Dobre. Na GOLu ktos twierdzil, ze wrecz doplacil. Jaka szkoda, ze nie pracujecie w Techlandzie, bardzo bym sie cieszyl z takiego podejscia wowczas. :)

w ramach reklamy dwójki. Cóż, zawód cholerny, ale przynajmniej w Sacred pogram. Do CoJ planowałem wrócić, ale nie jestem na tyle leniwy żeby nie móc poszukać płytki z Clicka ;) Zakładam, że spora część czytelników CDA kupiła tamtego Clicka...

>>>Ja nie zakladam, bo nie nie znam danych.

Co do samej zawartości cieszy oczywiście recenzja Więzów krwi, do tego aż dwie przygodówki (obie recenzował EGM?) i Hidden Target z CI :)

>>>Jedna EGM, a do jednej sie dopisal z minirecenzja.

Wywiad z gościem z CDP czytałem już na GOLu, ale i z tym chętnie się zapoznam.

>>>To inny wywiad. :)

Okładka świetna. Kupię na pewno, jak zawsze, ale niesmak z kotletem w ramach głównego dania pozostaje...

>>>Listerine dobrze usuwa owe niesmaki, plukac jakies 30 sekund, wypluc, nie przelykac.

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 09:38 ]
vvtheck napisał/a:
Smugg --- napisałem po prostu swoją opinię na temat pełniaków w najnowszym CDA. Nie musi Ci się podobać, możesz ją uznać za niesprawiedliwą, niereprezentatywną i co tam jeszcze chcesz, ale zachowaj jakąś formę - odróżnij treść wypowiedzi od autora.

No ale o co chodzi, czy ja ci zabraniam ja miec? Wyglosiles swoja, masz swiete prawo. Ja to skomentowalem, bo tez takie prawo mam. Naprawde nie przeszkadza mi ZADNA opinia o pelniakach w CDA, choc niektore moge uznac za przesadzone i dac temu wyraz, prawda?

Tak BTW twoja emocjonalna odpowiedź wskazuje, że to chyba Ty musisz coś odreagowywać poprzez dość agresywne w treści wypowiedzi. Jakieś ukryte niespełnienie pełniakowe? Brak wystarczającej liczby pochwalnych postów? :P

>>>Ech ta psychoanaliza forumowa.

Cytat:

Luzik, Smugg, CDA ma tylu fanów, że pochwalne posty jeszcze będą XD

Naprawde, panowie, jakby co to potrafie sie sam dopiescic, darujcie sobie :>
Uwazam, ze dalismy fajny, acz niepowalajcy, zestaw pelniakow w ogole, a jak na czas (czyli niezbyt dobry dla pism okres majowo-czerwcowy) i sytuacje (kryzys) oraz to, co prezentuje konkurencja, to naprawde nie mam powodow by sie czegokolwiek wstydzic. Kiedys bywalo lepiej, mialo sie ambitniejsze plany (nigdy kotletow, nigdy kotlet jako jedynka) ale zycie uczy pokory i kompromisu. Pozyjecie, zobaczycie. Na razie po prostu cieszcie sie tym, co macie (i nie mowie akurat o CDA, refleksja ogolna).

keso - Pią 05 Cze, 2009

Nie ramędzćie już tyle kotlet to kotlet. CoJ też mam ale nie z Clicka a na kopie gier przestałem narzekać gdy kiedyś przypadkiem złamałem sobie płytkę Codename Panzers. A byłem w połowie kampanii, już miałem lecieć do sklepu a tu w CDA dali :grin: .
Mielon - Pią 05 Cze, 2009

[quote="Smuggler"]
Mieloneq napisał/a:
Czyli chodzi o recenzję CoJ2, to było do przewidzenia... Pewnie Techland oddał CoJ na cover za bezcen,

>>>Dobre. Na GOLu ktos twierdzil, ze wrecz doplacil. Jaka szkoda, ze nie pracujecie w Techlandzie, bardzo bym sie cieszyl z takiego podejscia wowczas. :)

<<<Na bank był tańszy z okazji premiery dwójki, dla Techlandu to świetna reklama.

w ramach reklamy dwójki. Cóż, zawód cholerny, ale przynajmniej w Sacred pogram. Do CoJ planowałem wrócić, ale nie jestem na tyle leniwy żeby nie móc poszukać płytki z Clicka ;) Zakładam, że spora część czytelników CDA kupiła tamtego Clicka...

<<<A ja stwierdzam to na podstawie opinii różnych osób z różnych miejsc. Wiadomo, że dokładnych danych nie znam, ale obserwacja otoczenia nie zaszkodzi :P

<<<Eee, a już miałem nadzieje na combo EGMa po jednomiesięcznej absencji ;)

Wywiad z gościem z CDP czytałem już na GOLu, ale i z tym chętnie się zapoznam.

>>>To inny wywiad. :)

Okładka świetna. Kupię na pewno, jak zawsze, ale niesmak z kotletem w ramach głównego dania pozostaje...

>>>Listerine dobrze usuwa owe niesmaki, plukac jakies 30 sekund, wypluc, nie przelykac.

<<<Tu nawet Listerine nie pomoże :P Zresztą wiadomo, że nie chodzi mi tu w pierwszej kolejności o tego kotleta, tylko o twoje obietnice...

yemet - Pią 05 Cze, 2009

CoJ nie mam, a Sacred mam bez dodatku (z Kolekcji Klasyki) i jeszcze kilka dni temu plulem sobie w brode, ze nie zdazylem kupic add-ona w pewnym sklepie za promocyjna cene. Krotko mowiac, z pelniakow jestem bardzo zadowolony.

A moze zdradzisz, Smuggler, czy Tunguska 2 otrzymala wysoka ocene? Odpowiedz: "nizsza niz poprzednia czesc" mnie nie usatysfakcjonuje. ;]

[quote="Mieloneq"]
Smuggler napisał/a:
Mieloneq napisał/a:
Czyli chodzi o recenzję CoJ2, to było do przewidzenia... Pewnie Techland oddał CoJ na cover za bezcen,

<<<Na bank był tańszy z okazji premiery dwójki, dla Techlandu to świetna reklama.

###Nie byl tanszy z powodu zadnej premiery, choc zaplacilismy mniej niz wtedy ,gdy byl brany do Clicka. Co nie znaczy, ze malo...

<<<A ja stwierdzam to na podstawie opinii różnych osób z różnych miejsc. Wiadomo, że dokładnych danych nie znam, ale obserwacja otoczenia nie zaszkodzi :P

###Wedle sondazu wsrod znajomych mocherow, PiS ma poparcie 90%, Libertas 10%.

<<<Eee, a już miałem nadzieje na combo EGMa po jednomiesięcznej absencji ;)

###Chcielismy ale nie wyrobil sie, bo mial sporo innej pracy, o ktorej wkrotce uslyszycie.

<<<Tu nawet Listerine nie pomoże :P Zresztą wiadomo, że nie chodzi mi tu w pierwszej kolejności o tego kotleta, tylko o twoje obietnice...

>>>Prozac i elektrowstrzasy? Pomysl co czuja Zydzi, Mesjasz im obiecal pare tysiecy lat temu, ze powroci i ciagle nic...