FORUM Markolf.pl - Cyfrowa i pudełkowa dystrybucja | Prasa | Branża

CD-Action - CDA 06/2009

Smuggler - 05 Cze 2009 08:17
Temat postu: CDA 06/2009

9.06.2009. To data premiery najnowszego CDA (130 stron, DVD 09, cena 14. 99 zł). Na pewno na dość długo ów numer pozostanie wam w pamięci, choćby z tej przyczyny, że jako pierwsi na świecie dorwaliśmy najnowszy Call of Juarez: Więzy Krwi. I to nie jakąś betę ale uczciwą, finalną wersję sklepową. I na 6 stronicach pokazujemy jej wady i zalety, tudzież wystawiamy odpowiednią ocenę. A żeby trzymać klimat to na coverku macie aż dwie gry osadzone w realiach „dzikozachodnich”, w tym pierwszą część... Call of Juarez. Ale o tym w swoim czasie. Zacznijmy po bożemu.

Zapowiedzi. Od groma. Po pierwsze spory, bo na trzy strony, tekst o Diablo III. Po drugie przyglądamy się nadchodzącym grom MMO i opisujemy 10 tych, które naszym zdaniem mają największą szansę na sukces. Odwiedziliśmy też firmę 1C i pokazujemy najlepszą piątkę jej właśnie powstających gier. Spędziliśmy też 6 dni w Faludży... znaczy się wy spędzicie, wraz z marines i sporą ilością niekochających was Irakijczyków. A dokładniej to spędzimy wszyscy razem, o ile twórcy znajdą dystrybutora, bo poprzedni jak zobaczył co (i jak) pokazuje gra, to się zwyczajnie wystraszył i wycofał. Ale jesteśmy dobrej myśli, co do jej dalszych losów, bo jest za dobra i za mocna, by się ktoś nie skusił. Ponadto pojeździmy samochodami w dwóch ciekawych ścigałkach (Blur i Split Second), wcielimy się w motocyklowego gangstę na Harley (Ride to Hell) i poboimy szaleńca w Saw.

Czas na tematy numeru. Są nimi: Borderlands i Modern Warfare 2. O ile druga gra nie wymaga specjalnej rekomendacji, to warto zwrócic uwagę na Borderlands. Jeśli kojarzysz ten tytuł, to wiedz, że twórcy radykalnie go zmienili, w stosunku do tego, co wcześniej zapowiadali. Jeśli nie kojarzysz, to tym bardziej poczytaj. Do czytania nowych informacjo o MW2 to chyba zachęcać nie muszę, to jest jedna z tych gier, na które czekamy najbardziej.

Czas na „danie główne” czyli wiwisekcje gier J. O tej najważniejszej już czytaliście na początku – znaczy się światowej premierze Call of Juarez: Więzy Krwi. A mamy jeszcze Sims 3, dwie dobre przygodówki (Still Life 2 i sequela Tunguski), doskonałą egranizację najnowszego X-Mena (gra duuużo lepsza niż film [a recenzja filmu w Magazynie, jakby co]).
Tamże Killing Floor, drugowojenna skradanka nadobnej i zabójczej dziewoi (Velvet Assassin), Hidden Target, Zeno Clash, czy choćby zwalczanie zombies za pomocą ziemniaków (Plants vs Zombies). Plus reszta drobnicy. Warto też poczytać reckę konsolowej (!) InFamous, bo też jest warta uwagi graczy.

W dziale publicystyki warto zajrzeć do wywiadu z szefem CD-Projektu. Sporo ciekawostek o kondycji i przyszłości firmy, uwag o konkurencji (nie zawsze całkiem miłych), losach Wiedźmina i jego sequela etc. Tamże Qn’ik robi prognozę dla branży growo-pecetowej (idzie burza ale...). Będzie też tekst o najgorszej grze świata, która zdołała rozłożyć znanego dystrybutora i producenta gier i do dziś jest synonimem komercyjnej porażki (pomimo, że sprzedano jej 1 mln. egz.). Nie wiecie o jaką grę chodzi? To poczytacie. :)

W dziale sprzętowym też sporo dobrego do lektury. Przewodnik po minikamerach powinien zainteresować potencjale gwiazdy „joo tupa” (no co, tak to wymawia pewien polityk...). Test bety Windows 7 zainteresuje wszystkich, choćby z tej przyczyny, że akurat ta wersja „okienek” Mircosoftowi wyszła duużo lepiej niż Vista. Warto zerknąć też do Konfiguratora (mocno zmieniona formuła!), i do testów sprzętu, gdzie m.in. pastwimy się nad najnowszymi prockami AMD. A w Trendach pokazujemy wam PRAWDZIWĄ grafikę 3D. W grach.

No i stałe działy, od Action Redaction po Tipsy, a jakże.

A na coverze? Myślę, że całkiem smacznie. Po pierwsze 6 pełnych wersji gier, przy czym od razu mówię, że w tej liczbie są 3 casualowe gierki logiczne, robiące wspólnie za czwartego pełniaka (ale wbrew pozorom są naprawdę fajne i warto dać im szansę). A poza tym to FPS (Call of Juarez), gra taktyczna (też osadzona na Dzikim Zachodzie) w klimacie Commandos, czyli Helldorado, oraz hack’n’slash Sacred (w wersji Gold). Te trzy pełniaki są naturalnie po polsku.

Do tego udało się nam upchnąć pięć dem, oraz sporo innych materiałów. Rozrasta się nam Action Plus na coverze, są wszystkie stałe kąciki, a w ramach bonusa – muzyka w mp3. Najpierw pogra zespół InScprit (rock, dość ciężki), a potem zobaczycie teledysk: animacje z Wiedźmina (w tym także nowe - te, które miały być użyte w konsolowej wersji), zgrane z muzyką InDespair, czyli heavy-metal (z Cormackiem na gitarze). A na deser – weźcie pudełko od DVD, odwróćcie i poczytajcie, co tam znajdziecie. Myślę, że sporo osób się ucieszy.

Jak na dość leniwy początek wakacji – to lepiej niż norma przewiduje, prawda? Więc przypominam: wtorek, 9 czerwca, 14. 99 zł.

#JAZDA OBOWIĄZKOWA

Kalejdoskop
Gamewalker
Action Redaction
Action Top
Tipsy

##W PRODUKCJI

Co nowego w MMO:
The Secret World
Earthrise
Fallen Earth
Blade & Soul
Star Trek Online
Stargate Worlds
DC Universe Online
All Points Bulletin
Black Prophecy
Cue Online

Six Days in Fallujah
Diablo III

1C – raport z Budapesztu:
Captain Blood
Theatre of War 2: Afryka
Empire: Time of Troubles
King’s Bounty: Wojownicza księżniczka
Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

Blur
Split Second
Saw
Ride to Hell

>>>>>>>>>>>>

#TEMATY NUMERU

Borderlands
Modern Warfare 2
Call of Juarez: Więzy Krwi

#RECENZJE

Sims 3, The
Tajne akta 2: Puritas Cordis
Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu
Velvet Assassin
Killing Floor
Flock
X-Men Origins: Wolverine …
Hidden Target
Still Life 2
Zeno Clash

Życie w Sieci
Atlantic Online
Combat Arms

Plants vs Zombies

Polonizacje
Chronicles of Riddick: Assault… PL

Odmienne stany grywalności
Infamous
Assassin’s Creed (I-Phone)
CDA-Mobile

#O GRACH INACZEJ

Reedycje
Freeware
Modulator
Wywiad z szefem CD-Projekt
Prognoza dla branży
Najgorsza gra świata

###NIE TYLKO GRAMY

Na Luzie
Temat Numeru – Kamera w kieszeni
Newsy
Testy
Konfigurator
Windows 7
Trendy: GeForce 3D Vision
Magazyn

###Testy sprzętu

Dwurdzeniowe procesory AMD: Athlon II X2 250 i Phenom II X2 550
Dysk twardy WD Caviar Green 2 TB
Mata masująca HoMedics SBM-500H
Monitory: iiyama e2407hds i samsung syncmaster T240
Kierownica Easy Touch ET-2034 Speed Force
Klawiatura Logitech Illuminated Keyboard
Głośniki Microlab Solo 6C
Smartfony HTC Touch Viva i HTC Touch 3G
Telefon Samsung Solid B2100

#############################COVER DVD################

#PEŁNE WERSJE
Brain Training (Beginners, Advanced, Deluxe)
Call of Juarez PL
Helldorado PL
Sacred – Złota Edycja PL

# Brain Training
Zestaw trzech – Beginners, Advanced, Deluxe – programów treningowych dla najważniejszego z ludzkich organów – mózgu. Szare komórki rozruszamy dzięki zagadkom słownym (rozsypanki) i liczbowym (arytmetyka).

[Windows XP, procesor 166 MHz, 128 MB RAM, grafika 32 MB, SM – brak]
gatunek: logiczna

# Call of Juarez PL
W końcu na naszym DVD najgłośniejszy komputerowy western naszych czasów i zarazem jedna z najlepszych gier made in Poland. Mowa naturalnie o Call of Juarez – dziele Techlandu, którym wrocławska firma udowodniła, że jeśli zdobywać Dziki Zachód, to jego własną bronią: grami. Z powodzeniem – FPS ten nie tylko stał się pierwszą polską grą wydaną na konsoli Xbox 360, ale i doczekał się prequela w postaci Więzów Krwi.

Tym jednak, którzy z jakichś niejasnych względów nie kojarzą tego tytułu, podpowiadamy, że chodzi o first-person shootera z dwoma kompletnie różnymi bohaterami w rolach głównych.

[Windows 2K/XP/Vista, procesor 2,2 GHz, 512 MB RAM, grafika 128 MB, SM 2.0]
gatunek: FPS

# Helldorado PL
Na początku byli Commandos. Potem ich westernowa mutacja – Desperados. I wreszcie nastało Helldorado – część trzecia serii logiczno-zręcznościowej, w której znani z poprzednich części Cooper & S-ka udowadniają ostatecznie, że cel rzeczywiście uświęca środki. Inaczej jednak niż we wcześniejszych odsłonach możliwe jest osiąganie ich rozmaitymi metodami! Szczególnie interesujące przy tym są akcje dwójkowe, łączące zdolności różnych postaci.

[Windows XP/Vista, procesor 2 GHz, 512 MB RAM, grafika 128 MB, SM 2.0]
gatunek: logiczno-zręcznościowa

# Sacred – Złota Edycja PL
Jeden z najsłynniejszych hack’n’slashy ostatnich lat. Jego Złota Edycja to dosłownie wszystko, co najlepsze dla miłośników tego gatunku w ogóle, a serii w szczególe. Aż dwie rozbudowane kampanie – Ankaria oraz Podziemia, łącznie osiem klas postaci do wyboru (w tym tak niezwykłe, jak serafia i demon) oraz setki godzin rąbania i sieczenia tysięcy paskud, które z kolei przełożą się na miliony XP! Wakacji nie starczy!

[Windows 2K/XP, procesor 800 MHz, 256 MB RAM, grafika 16 MB, SM – brak]
gatunek: hack’n’slash

#DEMA
And Yet It Moves
Braid
Plants vs. Zombies
Puzzle Kingdoms
SBK 09 Superbike World Championship

#GAMEPLAYE
Atlantica Online
Call of Juarez: Więzy Krwi
Killing Floor
The Sims 3
Velvet Assassin
X-Men Origins: Wolverine – Uncaged Edition

#TRAILERY
Beyond Good & Evil 2
Blur
Modern Warfare 2
Star Wars: Clone Wars – Republic Heroes
Terminator: Salvation – Co op

#BONUS
Action Plus
Gamewalker
Galerie
Freeware
Modulator
Na Luzie
Action Mag #117
Antologia AR – aktualizacja
Bonus
Esensja #86
FAQ
FotoSmuggler 06/09
Muzyka zespołu Inscript w MP3
Qfant #1
Tawerna RPG #119
Teledysk Wiedźmin i InDespair

Gapek - 05 Cze 2009 08:27

Ten numer to chyba 06/09? :szczerbaty:
Numer zapowiada się bardzo dobrze.

glazio - 05 Cze 2009 08:38

Smuggler napisał/a:
A na coverze? Myślę, że całkiem smacznie. Po pierwsze 7 pełnych wersji gier

7? Ja tam widze 6.

Okładka świetna. Nareszcie recka Still life 2 :grin: . Zastanowie się nad kupnem właśnie dla tej recki.

Rares - 05 Cze 2009 08:42

No, no. Wakacji jeszcze nie ma, a wy już numer wrzesniowy wypuszczacie :mrgreen: ? Pełniaki mi się bardzo podobają. CoJ dla mnie (mam z Clicka, przeszedłem, ale przejdę po raz drugi, a poza tym warto mieć kopię zapasową takiej gry). Natomiast Sacred dla brata, bo lubi h'n's.

A teraz głupie pytanie. Co oznacza J, Smuggler? Tak jak tutaj:

Cytat:

9.06.2009. To data premiery najnowszego CDA (130 stron, DVD 09, cena 14. 99 zł).
[...]
Ale o tym w swoim czasie. Zacznijmy po bożemu. J

Smuggler - 05 Cze 2009 08:43

glazio napisał/a:
Smuggler napisał/a:

7? Ja tam widze 6.
.

Slusznie. Matematyka nigdy nie byla oja silna strona. :oops:

Rares - 05 Cze 2009 08:45

BTW Okładka ładna. Ciekawie zrobiono belkę z pełniakami. Wygląda jak porwana kartka :D .
Smuggler - 05 Cze 2009 08:45

[quote="Rares"]No, no. Wakacji jeszcze nie ma, a wy już numer wrzesniowy wypuszczacie :mrgreen: ? Pełniaki mi się bardzo podobają. CoJ dla mnie (mam z Clicka, przeszedłem, ale przejdę po raz drugi, a poza tym warto mieć kopię zapasową takiej gry). Natomiast Sacred dla brata, bo lubi h'n's.

A teraz głupie pytanie. Co oznacza J, Smuggler? Tak jak tutaj:

Cytat:

9.06.2009. To data premiery najnowszego CDA (130 stron, DVD 09, cena 14. 99 zł).
[...]
Ale o tym w swoim czasie. Zacznijmy po bożemu. J

[/quote

To buzka czyli :mrgreen: gdy sie kopiuje tekst bezposrednio z Worda na forum. Ciagle zapominam by je podmienic na takie akceptowalne tutaj.

vvtheck - 05 Cze 2009 08:50

glazio napisał/a:
Smuggler napisał/a:

7? Ja tam widze 6.
bo Smugg to mistrz świata w marketingu - z 3 casualowych gierek zrobił pack i nazwał go 4 grą :lol: . Uczyć się innym od mistrza :P .
Zaś same pełniaki to kotlet, półkotlet, słabiak i casuale. Co z tego, że znane tytuły, jak odgrzewane. Ewidentne czyszczenie magazynów w pakiecie z kotletem. Niby bardziej subtelne niż to co wyprawia Play, ale czyszczenie pozostaje czyszczeniem. I po co ja kupowałem kiedyś Clicka? Czytać się go nie dało, a CoJ i tak wylądował w CDA. Mogłem kiedyś zaoszczędzić parę złotych. Inna sprawa, że z braku czasu wciąż w CoJ jeszcze nie zagrałem :oops:

Mofo - 05 Cze 2009 08:53

Kupić, kupię, ale pełniakiem głównym jestem cholernie rozczarowany. :( Co z tego, że b.dobra gra (nie ubliżam jej), skoro była już w Clicku. :( Sacreda mam, ale bez dodatku, więc to jeszcze może być. Za to Helldorado powinno być głównym pełniakiem, bo jest to smaczny kąsek. :wink: Tekstowo jak zwykle zapowiada się wyśmienicie, więc macie moja 15 zł, jak zawsze zresztą.
Smuggler - 05 Cze 2009 08:58

Przy okazji dodam ,ze grafika okladkowa jest wprawdzie teoretycznie dostepna ogolnie, ale dla CDA zostala przerenderowan i wzbogacona o rozniaste smaczki i takie tam.

Mofo - a jakby CoJ nie bylo w Clicku ale byl w 4 tanich seriach i teraz pojawil sie na naszym coverze, to bys byl BARDZIEJ czy MNIEJ rozczarowany, tak z ciekawosci pytam?

Mofo - 05 Cze 2009 09:00

Smuggler napisał/a:

Mofo - a jakby CoJ nie bylo w Clicku ale byl w 4 tanich seriach i teraz pojawil sie na naszym coverze, to bys byl BARDZIEJ czy MNIEJ rozczarowany, tak z ciekawosci pytam?

No wiesz, dla mnie ukazanie się w Tańszej Edycji gry, a potem dodanie jej do czasopisma, to zupełnie inna sprawa. Pewnie nie byłbym rozczarowany, i cieszyłbym się, że w końcu jest w piśmie. ;)

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 09:02 ]
Z Fable'a, mimo, że miałem, i był w taniej serii, to cieszyłem się cholernie. ;)

Obserwator - 05 Cze 2009 09:02

Smuggler, ja mam inne pytanie. Wczoraj twierdziłeś( Ghost twierdził),że dziś wyjaśnicie obecność CoJ na płycie.
Tym "wyjaśnieniem" jest recenzja prequela CoJ czy to co jest napisane z tyłu cover DVD?

AD Cover DVD
CoJ - gdzieś mi się płytka z Clicka zawieruszyła, więc przyda się :)
Sacred GOLD - mam dwie kopie już, ale trzecia na wszelki wypadek nie zaszkodzi
Heldorado - nie gram, wątpię, żeby mnie zainteresowało
Brain Series - dodają Sudoku ! To murowany nr jeden numeru ( całkiem na serio). Kocham Sudoku.

Smuggler - 05 Cze 2009 09:04

[quote="vvtheck"]
glazio napisał/a:
Smuggler napisał/a:

7? Ja tam widze 6.
bo Smugg to mistrz świata w marketingu - z 3 casualowych gierek zrobił pack i nazwał go 4 grą :lol: . Uczyć się innym od mistrza :P .

>>>Gosh, juz poprawilem. Nie ma to jak pisac zapowiedz w piatkowy poranek przed poranna kawa. TO sie zawsze msci.

Zaś same pełniaki to kotlet, półkotlet, słabiak i casuale. Co z tego, że znane tytuły, jak odgrzewane.

>>> I niewazne, ze "slabiak" jest ciezko dostepny, polkotlet jest w innej wersji i wyszedl w niszowym pismie, a kotlet poza Clickiem nigdzie wczesniej nie byl publikowany (pomijajac naturalnie wersje sklepowa). Zawsze mozna ponarzekac - a to nieznane tytuly, a to dobre ale odgrzewane, a to niedobre choc nieodgrzewane, a to odgrzewane i niedobre. Panowie, czerwiec jest srednim miesiacem pod wzg. sprzedawalnosci, proby "przelamania trendu" pokazaly, ze to niespecjalnie daje efekt, wiec jest, jak jest. Ale nie ma czyszczenia magazynow, a "westernerowe" pelniaki maja jakies uzasadnienie zawartoscia numeru. Beda i lepsze pelniaki, choc na pewno bedziecie narzekac, ze wszyscy je maja, ze to juz bylo w tanich seriach, ze to i smo, ze Biedrona, ze juz po 15 zl mozna bylo kupic. ze gatunek nie ten itd.

Ewidentne czyszczenie magazynów w pakiecie z kotletem.

>>>Moze zanim uzyjesz okreslenia "czyszczenie magazynu" to przemylisz co to oznacza.

Niby bardziej subtelne niż to co wyprawia Play, ale czyszczenie pozostaje czyszczeniem.

>>>Naprawde zal sluchac tych jojczen.

I po co ja kupowałem kiedyś Clicka?

>>>Zapytaj swego psychologoa.

Czytać się go nie dało, a CoJ i tak wylądował w CDA. Mogłem kiedyś zaoszczędzić parę złotych.

>>>Bedziesz musial zyc z ta trauma. Czy ja cie zmuszalem do kupna Clicka? Wiec nie odreagowuj na mnie swoich frustracji zwiazanych z wydaniem paru zlotych.

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 09:05 ]
[quote="Mofo"]
Smuggler napisał/a:

No wiesz, dla mnie ukazanie się w Tańszej Edycji gry, a potem dodanie jej do czasopisma, to zupełnie inna sprawa. Pewnie nie byłbym rozczarowany, i cieszyłbym się, że w końcu jest w piśmie. ;)

>>>Czyli jest to po prostu kwestia psychologiczna. Wiec wyobraz sobie, ze Click byl Tania Seria. A teraz gra trafia do CDA. Prawda, ze od razu lepiej?

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 09:06 ]
[quote="Obserwator"]Smuggler, ja mam inne pytanie. Wczoraj twierdziłeś( Ghost twierdził),że dziś wyjaśnicie obecność CoJ na płycie.
Tym "wyjaśnieniem" jest recenzja prequela CoJ czy to co jest napisane z tyłu cover DVD?

>>>Wszystko jest przeciez na samym poczatku zapowiedzi chyba jasno powiedziane?

Ghoran - 05 Cze 2009 09:18

Smuggler napisał/a:
a kotlet poza Clickiem nigdzie wczesniej nie byl publikowany (pomijajac naturalnie wersje sklepowa).

No sorry, ale Cię poniosło :-) Kotlet oznacza ni mniej ni więcej tylko to, że gra była w innym czasopiśmie. Nie ważne czy "tylko w Clicku" czy "tylko w KŚG" :) Bo tak to można dać gierkę, która była w każdym polskim czasopiśmie i powiedzieć "kotlet nie był - poza Clickiem, Playem, KŚG i GK - nigdzie publikowany" :E
Smuggler napisał/a:
Czyli jest to po prostu kwestia psychologiczna. Wiec wyobraz sobie, ze Click byl Tania Seria. A teraz gra trafia do CDA. Prawda, ze od razu lepiej?

Nie jest lepiej. Tania seria to tania seria, pismo to pismo. I tyle. Finito. Już może nie mieszajmy tak, że fakt dodania kotleta to nic wielkiego bo to wcześniejsze pismo to tania seria a my teraz jesteśmy dopiero prawdziwym pismem.
Daliście kotleta i to jest fakt, żadne Twoje marketingowe teksty tego nie zmienią. I to jako danie główne go daliście :P

Pozostałe pełne wg mnie są iście zaje fajne :)

lodoss - 05 Cze 2009 09:20

Jeżeli ktoś bardzo chce, to "czyszczeniem magazynów" może określić każdy numer.
"Magazyn" jest "czyszczony" z pełnych wersji, na które licencja została wykupiona. :wink:

Świetny numer Wam wyszedł, Panowie.
We wtorek powinienem stawić się do kiosku. :smile:

uszi - 05 Cze 2009 09:21

Ale przecież Call Of Juarez był w taniej serii ( Pomarańczowa seria ) chyba, że Smugg cały czas rozprawiasz o Helldorado :P
Muzicjohn - 05 Cze 2009 09:23

Call of Juarez to kotlecik, ale go nie mam, do tego dodatek do Sacreda - mniamu ;] .

Ja jestem zadowolony ;) .

Mielon - 05 Cze 2009 09:27

Czyli chodzi o recenzję CoJ2, to było do przewidzenia... Pewnie Techland oddał CoJ na cover za bezcen, w ramach reklamy dwójki. Cóż, zawód cholerny, ale przynajmniej w Sacred pogram. Do CoJ planowałem wrócić, ale nie jestem na tyle leniwy żeby nie móc poszukać płytki z Clicka ;) Zakładam, że spora część czytelników CDA kupiła tamtego Clicka...

Co do samej zawartości cieszy oczywiście recenzja Więzów krwi, do tego aż dwie przygodówki (obie recenzował EGM?) i Hidden Target z CI :)

Wywiad z gościem z CDP czytałem już na GOLu, ale i z tym chętnie się zapoznam. Okładka świetna. Kupię na pewno, jak zawsze, ale niesmak z kotletem w ramach głównego dania pozostaje...

Smug - CoJ JEST w taniej serii Techlandu, do tego będzie dołączony do kolekcjonerki CoJ2 :|

Smuggler - 05 Cze 2009 09:30

[quote="Ghoran"]
Smuggler napisał/a:
a kotlet poza Clickiem nigdzie wczesniej nie byl publikowany (pomijajac naturalnie wersje sklepowa).

No sorry, ale Cię poniosło :-) Kotlet oznacza ni mniej ni więcej tylko to, że gra była w innym czasopiśmie. Nie ważne czy "tylko w Clicku" czy "tylko w KŚG" :) Bo tak to można dać gierkę, która była w każdym polskim czasopiśmie i powiedzieć "kotlet nie był - poza Clickiem, Playem, KŚG i GK - nigdzie publikowany" :E

>>>Chodzilo mi tylko o to, ze owszem, kotlet, ale malo przezuty. Co innego jakby gra zaliczyla 5x tane serie, potem Click i CDA, prawda?

Smuggler napisał/a:
Czyli jest to po prostu kwestia psychologiczna. Wiec wyobraz sobie, ze Click byl Tania Seria. A teraz gra trafia do CDA. Prawda, ze od razu lepiej?

Nie jest lepiej. Tania seria to tania seria, pismo to pismo. I tyle. Finito.

>>> Tam gra tanio i tam. :) W sensie ksiegowym jeden pies, tylk owy sobe ustaliliscie jakis wlasny Kodeks Markolfian typu "gra w 17 tanich seriach, Biedronce, dodawana do kart graficznych a potem w pismie - cool, ta sama gra w pismie a potem w innym pismie - bleee! zgroza, upadek, syf, tragedia". Ja mniej wiecej przyjalem go do wiadomosci, ale przypominam ze na Markolfie swiat sie nie konczy i nie dla forum Markolfa owe gry sa wydawane. A sporo osob nie mialo Clicka i teraz sie ciesza. Tych, ktorym sie robu niedobrze na widok "kotleta" prosze o zwymiotowanie w kacie.

Już może nie mieszajmy tak, że fakt dodania kotleta to nic wielkiego bo to wcześniejsze pismo to tania seria a my teraz jesteśmy dopiero prawdziwym pismem.

>>>Nie mieszam, tylko pokazuje pewna hipokryzje rozumowania "kotletowego".

Daliście kotleta i to jest fakt, żadne Twoje marketingowe teksty tego nie zmienią.

>>>A powiedz gdzie sie tego wypieram?

I to jako danie główne go daliście :P

>>> I swiat sie nie zatrzasl w posadach. Straszne. :)

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 09:31 ]
uszi napisał/a:
Ale przecież Call Of Juarez był w taniej serii ( Pomarańczowa seria ) chyba, że Smugg cały czas rozprawiasz o Helldorado :P

Byl? A to musze sprawdzic. Zreszta cala dyskusja jest akademicka, dalismy co dalismy, i wszelkie narzekania tego nie zmienia. :)

vvtheck - 05 Cze 2009 09:32

Smugg --- napisałem po prostu swoją opinię na temat pełniaków w najnowszym CDA. Nie musi Ci się podobać, możesz ją uznać za niesprawiedliwą, niereprezentatywną i co tam jeszcze chcesz, ale zachowaj jakąś formę - odróżnij treść wypowiedzi od autora. Tak BTW twoja emocjonalna odpowiedź wskazuje, że to chyba Ty musisz coś odreagowywać poprzez dość agresywne w treści wypowiedzi. Jakieś ukryte niespełnienie pełniakowe? Brak wystarczającej liczby pochwalnych postów? :P Luzik, Smugg, CDA ma tylu fanów, że pochwalne posty jeszcze będą XD
Smuggler - 05 Cze 2009 09:33

[quote="Mieloneq"]Czyli chodzi o recenzję CoJ2, to było do przewidzenia... Pewnie Techland oddał CoJ na cover za bezcen,

>>>Dobre. Na GOLu ktos twierdzil, ze wrecz doplacil. Jaka szkoda, ze nie pracujecie w Techlandzie, bardzo bym sie cieszyl z takiego podejscia wowczas. :)

w ramach reklamy dwójki. Cóż, zawód cholerny, ale przynajmniej w Sacred pogram. Do CoJ planowałem wrócić, ale nie jestem na tyle leniwy żeby nie móc poszukać płytki z Clicka ;) Zakładam, że spora część czytelników CDA kupiła tamtego Clicka...

>>>Ja nie zakladam, bo nie nie znam danych.

Co do samej zawartości cieszy oczywiście recenzja Więzów krwi, do tego aż dwie przygodówki (obie recenzował EGM?) i Hidden Target z CI :)

>>>Jedna EGM, a do jednej sie dopisal z minirecenzja.

Wywiad z gościem z CDP czytałem już na GOLu, ale i z tym chętnie się zapoznam.

>>>To inny wywiad. :)

Okładka świetna. Kupię na pewno, jak zawsze, ale niesmak z kotletem w ramach głównego dania pozostaje...

>>>Listerine dobrze usuwa owe niesmaki, plukac jakies 30 sekund, wypluc, nie przelykac.

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 09:38 ]
vvtheck napisał/a:
Smugg --- napisałem po prostu swoją opinię na temat pełniaków w najnowszym CDA. Nie musi Ci się podobać, możesz ją uznać za niesprawiedliwą, niereprezentatywną i co tam jeszcze chcesz, ale zachowaj jakąś formę - odróżnij treść wypowiedzi od autora.

No ale o co chodzi, czy ja ci zabraniam ja miec? Wyglosiles swoja, masz swiete prawo. Ja to skomentowalem, bo tez takie prawo mam. Naprawde nie przeszkadza mi ZADNA opinia o pelniakach w CDA, choc niektore moge uznac za przesadzone i dac temu wyraz, prawda?

Tak BTW twoja emocjonalna odpowiedź wskazuje, że to chyba Ty musisz coś odreagowywać poprzez dość agresywne w treści wypowiedzi. Jakieś ukryte niespełnienie pełniakowe? Brak wystarczającej liczby pochwalnych postów? :P

>>>Ech ta psychoanaliza forumowa.

Cytat:

Luzik, Smugg, CDA ma tylu fanów, że pochwalne posty jeszcze będą XD

Naprawde, panowie, jakby co to potrafie sie sam dopiescic, darujcie sobie :>
Uwazam, ze dalismy fajny, acz niepowalajcy, zestaw pelniakow w ogole, a jak na czas (czyli niezbyt dobry dla pism okres majowo-czerwcowy) i sytuacje (kryzys) oraz to, co prezentuje konkurencja, to naprawde nie mam powodow by sie czegokolwiek wstydzic. Kiedys bywalo lepiej, mialo sie ambitniejsze plany (nigdy kotletow, nigdy kotlet jako jedynka) ale zycie uczy pokory i kompromisu. Pozyjecie, zobaczycie. Na razie po prostu cieszcie sie tym, co macie (i nie mowie akurat o CDA, refleksja ogolna).

keso - 05 Cze 2009 09:40

Nie ramędzćie już tyle kotlet to kotlet. CoJ też mam ale nie z Clicka a na kopie gier przestałem narzekać gdy kiedyś przypadkiem złamałem sobie płytkę Codename Panzers. A byłem w połowie kampanii, już miałem lecieć do sklepu a tu w CDA dali :grin: .
Mielon - 05 Cze 2009 09:40

[quote="Smuggler"]
Mieloneq napisał/a:
Czyli chodzi o recenzję CoJ2, to było do przewidzenia... Pewnie Techland oddał CoJ na cover za bezcen,

>>>Dobre. Na GOLu ktos twierdzil, ze wrecz doplacil. Jaka szkoda, ze nie pracujecie w Techlandzie, bardzo bym sie cieszyl z takiego podejscia wowczas. :)

<<<Na bank był tańszy z okazji premiery dwójki, dla Techlandu to świetna reklama.

w ramach reklamy dwójki. Cóż, zawód cholerny, ale przynajmniej w Sacred pogram. Do CoJ planowałem wrócić, ale nie jestem na tyle leniwy żeby nie móc poszukać płytki z Clicka ;) Zakładam, że spora część czytelników CDA kupiła tamtego Clicka...

<<<A ja stwierdzam to na podstawie opinii różnych osób z różnych miejsc. Wiadomo, że dokładnych danych nie znam, ale obserwacja otoczenia nie zaszkodzi :P

<<<Eee, a już miałem nadzieje na combo EGMa po jednomiesięcznej absencji ;)

Wywiad z gościem z CDP czytałem już na GOLu, ale i z tym chętnie się zapoznam.

>>>To inny wywiad. :)

Okładka świetna. Kupię na pewno, jak zawsze, ale niesmak z kotletem w ramach głównego dania pozostaje...

>>>Listerine dobrze usuwa owe niesmaki, plukac jakies 30 sekund, wypluc, nie przelykac.

<<<Tu nawet Listerine nie pomoże :P Zresztą wiadomo, że nie chodzi mi tu w pierwszej kolejności o tego kotleta, tylko o twoje obietnice...

yemet - 05 Cze 2009 09:40

CoJ nie mam, a Sacred mam bez dodatku (z Kolekcji Klasyki) i jeszcze kilka dni temu plulem sobie w brode, ze nie zdazylem kupic add-ona w pewnym sklepie za promocyjna cene. Krotko mowiac, z pelniakow jestem bardzo zadowolony.

A moze zdradzisz, Smuggler, czy Tunguska 2 otrzymala wysoka ocene? Odpowiedz: "nizsza niz poprzednia czesc" mnie nie usatysfakcjonuje. ;]

Smuggler - 05 Cze 2009 09:46

[quote="Mieloneq"]
Smuggler napisał/a:
Mieloneq napisał/a:
Czyli chodzi o recenzję CoJ2, to było do przewidzenia... Pewnie Techland oddał CoJ na cover za bezcen,

<<<Na bank był tańszy z okazji premiery dwójki, dla Techlandu to świetna reklama.

###Nie byl tanszy z powodu zadnej premiery, choc zaplacilismy mniej niz wtedy ,gdy byl brany do Clicka. Co nie znaczy, ze malo...

<<<A ja stwierdzam to na podstawie opinii różnych osób z różnych miejsc. Wiadomo, że dokładnych danych nie znam, ale obserwacja otoczenia nie zaszkodzi :P

###Wedle sondazu wsrod znajomych mocherow, PiS ma poparcie 90%, Libertas 10%.

<<<Eee, a już miałem nadzieje na combo EGMa po jednomiesięcznej absencji ;)

###Chcielismy ale nie wyrobil sie, bo mial sporo innej pracy, o ktorej wkrotce uslyszycie.

<<<Tu nawet Listerine nie pomoże :P Zresztą wiadomo, że nie chodzi mi tu w pierwszej kolejności o tego kotleta, tylko o twoje obietnice...

>>>Prozac i elektrowstrzasy? Pomysl co czuja Zydzi, Mesjasz im obiecal pare tysiecy lat temu, ze powroci i ciagle nic...

Mielon - 05 Cze 2009 09:50

Smuggler napisał/a:

###Nie byl tanszy z powodu zadnej premiery, choc zaplacilismy mniej niz wtedy ,gdy byl brany do Clicka. Co nie znaczy, ze malo...

To po co go braliście? :P Trzeba było kupić Terrorist Takedown 2 od CI, ja tam bym się cieszył :)

###Wedle sondazu wsrod znajomych mocherow, PiS ma poparcie 90%, Libertas 10%.

No dobra - ci najlepiej poinformowani czytelnicy, którzy mieli świadomość jak dobrym pełniakiem jest CoJ i wiedzieli o tym, że ukazał się w Clicku gierkę już mają :P

###Chcielismy ale nie wyrobil sie, bo mial sporo innej pracy, o ktorej wkrotce uslyszycie.

Będzie Ceville w pełnej wersji :mrgreen:

Cubituss - 05 Cze 2009 09:53

No proszę. Zdziwiony jestem dość, ale dobrze się stało, że to CDA jako pierwsze dało powtórkę na głównego fulla ;) Będę mógł to wytykać przy dowolnej okazji ;)
Taurus - 05 Cze 2009 09:58

jak dla mnie kolejny dobry numer do poczytania i wyjątkowo pasujące mi pełniaki - w zasadzie w zaden z nich nie gralem, nic tylko kupowac i swietowac :cool:
logray - 05 Cze 2009 10:01

Mieloneq napisał/a:

Gra została ostro zjechana. Efekt jest taki, że na game można ją kupić za 15 funtów albo w promocji za 25 razem z jakąś inną grą (np. vamipre story).

qrpiech - 05 Cze 2009 10:02

Cubituss napisał/a:
No proszę. Zdziwiony jestem dość, ale dobrze się stało, że to CDA jako pierwsze dało powtórkę na głównego fulla Będę mógł to wytykać przy dowolnej okazji

Wy średnio co 3 miesiące dajecie powtórkę na głównego fulla i wszystkie pozostałe, wiec nie wiem z czego sie tak cieszysz :E

Co do CDA - numer tekstowo bardzo mi przypasował a pełniakowo tylko w 1/3, jako że Sacreda Gold i CoJ już mam. Wczoraj troche sie wkurzałem, ze zawsze jak biorę prenumeratę to jakośc pełniaków leci na zbity ryj, dziś doszedłem do wniosku że przynajmniej nie musze sie zastanawiać, czy kupować numer dla tekstu i Helldorado. Ale nie róbta mi takich numerów na przyszłość ;)

Podsumowując - dla mnie jest średnio, zwłaszcza wobec niedawnych obietnic o nie-głównych-kotletach (numer z Two Worlds, toż to raptem 4 miesiące temu; aż się wierzyć nie chce, że wtedy jeszcze nie wiedzieliście, że kupicie dubla), ale jeśli sie taka akcja nie będzie powtarzać, to do przebolenia.

Cubituss - 05 Cze 2009 10:08

Z tego, że przepakowanie starego cukierka w nowy papierek to trochę coś innego :)
Obserwator - 05 Cze 2009 10:13

Cubituss napisał/a:
Z tego, że przepakowanie starego cukierka w nowy papierek to trochę coś innego :)
Cubi przepakowany w nowy papierek cukierek smakuje tak samo.
qrpiech - 05 Cze 2009 10:14

Masz rację :P To trochę tak jakby Bauer co 9 miesięcy robił promocję TAKIEJ SAMEJ polędwicy, a Axel co 3 miesiące wypychał kilka rodzajów TEJ SAMEJ szynki co poprzednio, tylko w nowym papierku (nawet nie mytej), z których większość termin ważności straciła już kilka takich akcji temu. Nie żebym sugerował ktore zachowanie jest bardziej "strawne"... :E
Smuggler - 05 Cze 2009 10:21

Cubituss napisał/a:
No proszę. Zdziwiony jestem dość, ale dobrze się stało, że to CDA jako pierwsze dało powtórkę na głównego fulla ;) Będę mógł to wytykać przy dowolnej okazji ;)

Tak, ze zapomnielismy o egz. Clicka do tego, jak dobry zwyczaj kaze. :)

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 10:21 ]
logray napisał/a:
Mieloneq napisał/a:

Gra została ostro zjechana. Efekt jest taki, że na game można ją kupić za 15 funtów albo w promocji za 25 razem z jakąś inną grą (np. vamipre story).

E, TYLKo 15 funtow, toz to zaledwie 75 zl... zenada. :)

Feniks - 05 Cze 2009 10:24

Ja tam nie będę narzekał mimo iż CoJ i Sacred z dodatkiem posiadam.
Kupię ja zwykle dla tekstów.Zagram w Helldorado i te trzy gierki.
Każdy by chciał nowe gry na płytce ale widocznie musieli tak zrobić i tyle.
Jak ma się licencję to trzeba ją wykorzystać , poza tym nie każdy kupuje wszystkie czasopisma.

Smuggler - 05 Cze 2009 10:24

[quote="qrpiech"]
Cubituss napisał/a:

Podsumowując - dla mnie jest średnio, zwłaszcza wobec niedawnych obietnic o nie-głównych-kotletach (numer z Two Worlds, toż to raptem 4 miesiące temu; aż się wierzyć nie chce, że wtedy jeszcze nie wiedzieliście, że kupicie dubla), ale jeśli sie taka akcja nie będzie powtarzać, to do przebolenia.

Wiedzielismy, ze go kupilismy acz nie wiedzialem ,ze bedzie jedynka. Zreszta zrobilibysmy jednyka Sacreda albo Helldorado i nie byloby TUTAJ problemu, poza marudzeniem "ale moim zdaniem to X powinien byc number one". Tym niemniej jak widac nie bylo dla nas problemem zrobic jednynka gierke, ktora nia jest, gdyz uwazamy ze pismo sprzedaje sie jako calosc, a combo "okladka + cover" czyli Coj II + COJ sa tego warte.

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 10:24 ]
Cubituss napisał/a:

Niz co?

logray - 05 Cze 2009 10:41

Smuggler napisał/a:

E, TYLKo 15 funtow, toz to zaledwie 75 zl... zenada. :)

Jaki kraj takie tanie serie:) A tak na serio. Gra miała premierę 27/02/2009. Kupiłem ją tuż po waszej recenzji. 50% rabatu było całkiem niezłym przekonywaczem.

qrpiech - 05 Cze 2009 10:48

Przypomnialo mi sie coś apropos naszej dyskusji:

Cytat:
CDA 9/07 - Gothic 2 + Noc Kruka - główny pelniak
Gazeta Wyborcza z 21.12.07 - Gothic 2 - 1 z 4 pełniaków

Komputer Świat Gry 11-12.2008 - Gothic 2 - GŁÓWNY PEŁNIAK

+

Cubituss napisał/a:
No proszę. Zdziwiony jestem dość, ale dobrze się stało, że to CDA jako pierwsze dało powtórkę na głównego fulla Będę mógł to wytykać przy dowolnej okazji

=

Jaka pamięć bywa zawodna, gdy chodzi o wytykanie błędów... :>

Tymon - 05 Cze 2009 11:12

Mofo napisał/a:
Za to Helldorado powinno być głównym pełniakiem, bo jest to smaczny kąsek. :wink:

Wg. mnie to Sacred powinien być głównym pełniakiem :razz: Ale nie ma co się martwić, to, że zastanawiamy który z trzech pełniaków zasługuje na miano "głównego" (zwykle jest tak, że jeden-dwa są lepsze, pozostałe nieco gorsze), świadczy o dobrym i wyrównanym poziomie fulli. :smile:

#####

Cytat:
Daliście kotleta i to jest fakt, żadne Twoje marketingowe teksty tego nie zmienią. I to jako danie główne go daliście :P

Lepiej niż czyszczenie magazynów o/ Zresztą, nie wierzę, że czytelnicy śp. Clicka i CDA pokrywają się choćby w 80%.

Dla mnie jest to bardzo dobry numer, od pewnego czas żaden mnie tak nie przekonał do kupna zawartością jak ten.

chapnik - 05 Cze 2009 11:19

Nie będę narzekał bo mam w co grać, ale mam nadzieję, że FPSy częściej zagoszczą na cover. Ciekawe czy jak dacie Mafię to też na pierwszym miejscu.
BTW fajnie w tym roku się złożyło 7 - imieniny, 8 - urodziny, 9 - CDA :mrgreen:
Recka Sims 3 i nie zrobiliście z niej okładki? dzięki :mrgreen:
Teksty w numerze całkiem ciekawe. Jednak bez porównania z tymi z E3 z kolejnego numeru (mam nadzieję).
Szkoda, że na aktualizację AR trzeba czekać do premiery numeru bo już bym sobie poczytał :neutral:
Ogólnie i tak nie kupię.

bo mam prenumeratę :smile:

Maqs - 05 Cze 2009 11:25

Tymon napisał/a:
Lepiej niż czyszczenie magazynów o/ Zresztą, nie wierzę, że czytelnicy śp. Clicka i CDA pokrywają się choćby w 80%.

Ja się pokrywam w 100% XD ale nie narzekam. COJ miałem zanim clicka kupowałem - dodatek do grafy.
Bardziej tego ze COJ jest jako głowny pełniak obawim się tego, iż teraz pełniaki clicka zostaną przemielone w spadku do CDA :/ Średnio to bedzie fair w stosunku do czytelników. Jeżeli kryzys na tyle pozwoli to prosiłbym o przesunięcie tych pełniaków chociaż o rok od premiery z CLICK!, żeby nie było niesmaku...

Cubituss - 05 Cze 2009 11:28

qrpiech napisał/a:
[/quote]

Że jak? Głównym pełniakiem był Bus Driver oczywiście, co zresztą widać na okładce płyty. Nie dawałbym powtórki na głównego pełniaka, nie upadłem na głowę.

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 12:28 ]
qrpiech napisał/a:

Masz rację, znacznie zręczniej popełnić samemu błąd w założeniach, wytykając błąd komuś innemu.

puzonix - 05 Cze 2009 11:36

Cubituss napisał/a:

Że jak? Głównym pełniakiem był Bus Driver oczywiście, co zresztą widać na okładce płyty. Nie dawałbym powtórki na głównego pełniaka, nie upadłem na głowę.

Zostałem osłabiony i muszę iść poleżeć chyba :) . To tak jakby Smuggler się uparł, że ta gierka Brain Training będzie głównym pełniakiem, żeby nie robić powtórki...

qrpiech - 05 Cze 2009 11:37

Cubituss napisał/a:

Bo Gothic 2 na okladce pisma faktycznie jest mniej widoczny niz Bus Driver...

Ghoran - 05 Cze 2009 11:44

Smuggler napisał/a:
W sensie ksiegowym jeden pies, tylk owy sobe ustaliliscie jakis wlasny Kodeks Markolfian typu "gra w 17 tanich seriach, Biedronce, dodawana do kart graficznych a potem w pismie - cool, ta sama gra w pismie a potem w innym pismie - bleee! zgroza, upadek, syf, tragedia". Ja mniej wiecej przyjalem go do wiadomosci, ale przypominam ze na Markolfie swiat sie nie konczy i nie dla forum Markolfa owe gry sa wydawane. A sporo osob nie mialo Clicka i teraz sie ciesza.

My jak my... nie raz i nie dwa słyszeliśmy, że gra w taniej serii to gra w taniej serii a gra w piśmie to gra w piśmie. Że to nie to samo, że dystrybutorzy się wycwanili i teraz będzie premiera->tania seria->tańsza seria->...->pismo :)
No i ok, dla mnie to jasne jak słońce ale nie rozumiem teraz Twojego tłumaczenia. To dzięki m.in. Tobie oddzielamy tanią serię od pism. Jak widać teraz założenia się zmieniły ;-)
A co do tego, że userzy tutaj to nie jest grupa reprezentatywna to też oczywista oczywistość.

ser pleśniowy - 05 Cze 2009 11:49

Kotlet w CDA... Świat się kończy! Ciekawe dyskusje się tu rozpoczynają :P
Cóż, kotlet i to droższy niż w Clicku... Macie CDA szczęście, że jesteście CDA... :D

Smugg, kiedy ty wreszcie dostaniesz warna za nieużywanie cytowania selektywnego? XD

No i niech ktoś poprawi nazwę tematu, bo mnie przeraża :eek: Wrzesień... :o

m00ka - 05 Cze 2009 12:04

Heh, tak czytam te wypowiedzi i przez chwilę pomyślałem że jestem na forum dla jakiś rozwrzeszczanych nastolatków...

Spokojnie panowie:)

Kotlet, nie kotlet... Naprawdę to robi wielką różnicę? :) Mamy jeszcze Sacreda i Helldorado. Aż tak ważna kolejność?

Ja nie traktuje CoJa jako grę numer 1 numeru, bo czy jakby była numer 2 to byłaby gorsza? A co oznacza, że jest głównym daniem? Że ma większą czcionkę na okładce? ^^ Rotfl

Nie popadajmy w paranoje... Marketing robi swoje. Jest temat numeru o prequelu Call of Juarez to jest i pełniak w takiej postaci "na (powiedzmy) pierwszym miejscu". Ale czy to ujmuje np. Sacredowi? IMO nie!

A niech i będzie powtórka po raz 10 tego pełniaka... Może ktoś nie kupił z losowych powodów? I nie miał okazji się zapoznać z danym tytułem. A CoJ z pewnoscią jest tego wart. I nie koniecznie z tego powodu że to rodzima produkcja.

Ja jako czytelnik dostaje 2 wciąż bardzo dobre gry i z moich ulubionych gatunków (H&S, FFP)... Commandosopodobne gry też lubię.... Westerny także więc i pewnie Helldorado odpalę...

I się cieszę z tego powodu. Bo o cóż jeśli nie o radość z zakupu pisma chodzi?

Wydaje mi się że niektórzy traktują to wszystko zbyt poważnie.

Tyle ode mnie. Dziękuję za uwagę ;)

SebastianT - 05 Cze 2009 12:10

Brawo dla CDA, najbardziej zacięta dyskusja jest o tym, która gra powinna być głównym pełniakiem a tradycyjnego narzekania jakby mniej niż zwykle. Strzał w dziesiątkę :)

Jak dla mnie bida z nędzą ale tylko dlatego, że westernów nie trawie bez znaczenia czy w TV czy w PC. Jeszcze nie zdecydowałem czy kupić bo Sacred kusi i jest kilka pozycji ze spisu treści, które bym chętnie przejrzał.

Smuggler - 05 Cze 2009 12:29

chapnik napisał/a:
Nie będę narzekał bo mam w co grać, ale mam nadzieję, że FPSy częściej zagoszczą na cover. Ciekawe czy jak dacie Mafię to też na pierwszym miejscu.

>>>Watpie, chyba ze sie akurat trafi premiera Mafii II.

BTW fajnie w tym roku się złożyło 7 - imieniny, 8 - urodziny, 9 - CDA :mrgreen:
Recka Sims 3 i nie zrobiliście z niej okładki? dzięki :mrgreen:

>>>Nie nasz styl. No i wolimy swiatowy ekskluzif. :)

wojtek1 - 05 Cze 2009 12:33

Cytat:

Jak to widać na podanej wyżej okładce KŚG; G2 jest zdecydowanie najbardziej wyeksponowany, a spojrzałem też na zapowiedź tego numeru i spis pełniaków - Gothic 2 jest na górze (a skoro jest w zapowiedzi na górze, na okładce najbardziej widoczny, to jest raczej głównym pełniakiem :szczerbaty: ) :
Pełne wersje gier:
Gothic 2
Bus Driver
Ex Machina Arcade

Smuggler - 05 Cze 2009 12:33

Ghoran napisał/a:
rkolfa owe gry sa wydawane. A sporo osob nie mialo Clicka i teraz sie ciesza.

My jak my... nie raz i nie dwa słyszeliśmy, że gra w taniej serii to gra w taniej serii a gra w piśmie to gra w piśmie. Że to nie to samo, że dystrybutorzy się wycwanili i teraz będzie premiera->tania seria->tańsza seria->...->pismo :)
No i ok, dla mnie to jasne jak słońce ale nie rozumiem teraz Twojego tłumaczenia. To dzięki m.in. Tobie oddzielamy tanią serię od pism. Jak widać teraz założenia się zmieniły ;-)
A co do tego, że userzy tutaj to nie jest grupa reprezentatywna to też oczywista oczywistość.[/quote]

Ja juz sie troszke w tym pogubilem, w kazdym razie dla mnie wazne jest BARDZIEJ, zeby gra w byla W MIARE nieprzechodzona, wiec wole dac np. cos dobrego z Playa jako pelniak jesli nie bylo mocno przeczolgane przez tanie serie niz megahicior, ktory w roznych zestawach/seriach trafil na rynek 8x, a w koncu dano go do pisma. Moze prestiz pisma na tym zyskuje, ale sprzedazowo to pierwsze sie bardziej oplaca, bo po prostu mniej osob "juz to ma wiec 'fajne ale nie kupie'" i tyle. Na pocieszenie dodam, ze prestiz tez wazny, wiec i megahiciaki tez beda od czasu do czasu, szczegolnie od jesieni.

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 12:46 ]
No ale MENTALNIE Cubituss naznaczyl Buss Driver. :) Dzue literki sa tylko dla zmylki. :)

Ja sie tam za przeproszeniem nie piep*zę. CoJ to jedynka, bo tak i juz. Kotlet czy nie, dalismy na samej gorze, bo to da nam ladnego kopa w sprzedaz, komercha i kalkulacja, i szlus. Bo za to nam placa, zebysmy tak robili pismo, zeby sie dobrze sprzedawalo, a ambicje w stylu "nigdy nie damy kotleta na 1 miejscu" to se wsadzam gdzies, gdy alternatywa moze byc np. "wiecie, cos sie kiepsko sprzedajecie, a moze by tak zdjac ze 20 stron albo pogorszyc papier, zeby zredukowac straty". Sorry Winnetou, dla artyzmu to ja se fotki moge robic. :) CDA to ambitna komercha i tego sie trzymajmy.

Ale na razie deklaruje, ze w realnie przewidywalnym czasie nie planujemy czyszczen magazynu i innych takich. Nie daje 100% pewnosci, ale 90% lekka reka a 95% po lekkim namysle. To zle?

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 12:48 ]
SebastianT napisał/a:
Brawo dla CDA, najbardziej zacięta dyskusja jest o tym, która gra powinna być głównym pełniakiem a tradycyjnego narzekania jakby mniej niż zwykle. Strzał w dziesiątkę :)

;] Rozszyfrowales nasza taktyke :)

Cytat:

Jak dla mnie bida z nędzą ale tylko dlatego, że westernów nie trawie bez znaczenia czy w TV czy w PC. Jeszcze nie zdecydowałem czy kupić bo Sacred kusi i jest kilka pozycji ze spisu treści, które bym chętnie przejrzał.

Ja w TV nie lubie ale na kompie pogram, szczegolnie jak muzyka w klimatach Morricone leci. :)

conradzik - 05 Cze 2009 13:04

A ja mam pytanie z innej beczki. Zapewne część z Was posiada prenumeratę z KG Cenegi. Po jakim czasie otrzymaliście pierwszy numer? Wymiany punktów na prenumeratę dokonałem 1 czerwca i nie wiem, czy po ten numer dreptać do kiosku, czy czekać na listonosza? :) Z góry dziękuję za odpowiedź.
thane - 05 Cze 2009 13:09

Ja dostałem maila od kogoś z CDA kiedy spodziewać się pierwszego numeru pisma ( jakieś 2 tygodnie przed jego premierą)
Muzicjohn - 05 Cze 2009 13:10

conradzik, napisz do dzialu prenumeraty CDA, na pewno odpisza przed premiera kioskowa ;) .
FAq - 05 Cze 2009 13:30

Numer fajny kupie na pewno, ale szkoda ze nie kupiłem sobie wczesniejszego, objezdzilem wszystkie sklepy ale ni ma, a tak bardzo chciałem sobie poczytać tekst o Divine Divinity ...

I nadal nie ma RTS'a, ale przynajmniej nie ma przygodówki :grin:

Adrem - 05 Cze 2009 13:32

Jak zwykle kupię ;) Ciekaw jestem co jest na odwrocie covera :)
Matesko - 05 Cze 2009 13:45

No cóż, świetny numer! W każdym razie dla mnie. Kupa ciekawych tekstów z dwoma przygodówkami na czele (a którą zrecenzował EGM?), pełniak też świetny. Tzn. mimo dwóch kotletów teraz na pewno wiem, że zainstaluję jedną grę, co się zdarza rzadko :) Fajnie, że daliście Sacred, bo zgubiłem dawno temu płytke z Cybermychy. A można grać po sieci?
Mielon - 05 Cze 2009 13:46

Smuggler napisał/a:

Ja sie tam za przeproszeniem nie piep*zę.

No nie wiem, kto gadał wczoraj, że CoJ to wcale nie numer jeden, że pełniaki stoją w jednym rzędzie, że są równe itp? A dzisiaj na okładce CoJ czerwoną czcionką, zresztą w przeciekach też wyraźnie był jako nr 1...

Ale tłumaczenie Cubiego jest kiepskie, wszyscy wtedy wiedzieli, że Gothic 2 był głównym daniem, zresztą widać to na okładce...

Na innym serwisie o dodatkach do gazet ludzie też są zawiedzeni :P

Odnośnie Ceville - dla mnie rekomendacja EGMa wystarczy bo nie wierzę jakoś, żeby on mógł zawyżyć ocenę, dlatego że CDA da tą grę w pełnej wersji. Zresztą argumenty w recenzji w pełni do mnie trafiają, i jeśli ta gierka będzie tą niespodzianką na lipiec/sierpień i to przetłumaczona przez EGMa to na pewno będę się bardzo cieszył.

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 13:48 ]
Matesko napisał/a:
A można grać po sieci?

Serwery wyłączone, jeśli już to po lanie będzie można pograć, ale i tego nie wiem na pewno.

ALEX - 05 Cze 2009 13:53
Temat postu: Re: CDA 06/2009
##W PRODUKCJI
Co nowego w MMO:
Star Trek Online - z przyjemnością przeczytam.
Stargate Worlds - z przyjemnością przeczytam.
Polonizacje
Chronicles of Riddick: Assault… PL - z chęcią przeczytam
#O GRACH INACZEJ
Wywiad z szefem CD-Projekt - może byc ciekawy wywiad , dużo ma stron ?
Prognoza dla branży
Najgorsza gra świata
#############################COVER DVD################
#PEŁNE WERSJE
# Brain Training
Zestaw trzech – Beginners, Advanced, Deluxe – mogą byc ciekawe gry.
# Helldorado PL
# Sacred – Złota Edycja PL - w końcu będę miał z dodatkiem.
#GAMEPLAYE
Call of Juarez: Więzy Krwi - chętnie obejrze,
#TRAILERY
Star Wars: Clone Wars – Republic Heroes - chętnie obejrze,
Terminator: Salvation – Co op - chętnie obejrze,

Smuggler - 05 Cze 2009 14:18

[quote="Mieloneq"]
Smuggler napisał/a:

Ja sie tam za przeproszeniem nie piep*zę.

No nie wiem, kto gadał wczoraj, że CoJ to wcale nie numer jeden, że pełniaki stoją w jednym rzędzie, że są równe itp?

>>>Bo sa. Ich poziom jest tak wyrownany, ze decyzja ktory bedzie jedynka byla "polityczna". Gdyby pojawil sie Sacred III na okladce, jedynka zostalby Sacred Gold.

A dzisiaj na okładce CoJ czerwoną czcionką, zresztą w przeciekach też wyraźnie był jako nr 1...

>>>patrz wyzej.

Ale tłumaczenie Cubiego jest kiepskie, wszyscy wtedy wiedzieli, że Gothic 2 był głównym daniem, zresztą widać to na okładce...

>>>Tak, to nawet z ankiety na markolfie jasno wynika :) . Jaki jest inny serwer z dodatkami do gazet? Ale powiem tak - moze beda marudzic na ten czy inny pelniak ale calosc zapewne uznaja za godne zakupu, marudzac "stac ich na wiecej" czy "liczylem na wiecej". Takie marudzenie moze byc.

Odnośnie Ceville - dla mnie rekomendacja EGMa wystarczy bo nie wierzę jakoś, żeby on mógł zawyżyć ocenę, dlatego że CDA da tą grę w pełnej wersji.

>>>EGM ogolnie laskawie ocenia przygodowki, co tajemnica nie jest. ALe Cevillem byl naprawde ubawiony.

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 14:20 ]
[quote="chojnowski"]##W PRODUKCJI

#O GRACH INACZEJ
Wywiad z szefem CD-Projekt - może byc ciekawy wywiad , dużo ma stron ?

2 ale bardzo gesto upakowane tekstem, smialo mozna to bylo na 3 dac :)

Luke - 05 Cze 2009 14:38

Helldorado- dopuszczający (dziadostwo :razz: )
Sucred GOLD- dobry (półKOTLET)
Call of [ciach] (Juarez)- dopuszczający (KOTLET)
dema- dopuszczający

Call of Juarez Więzy Krwi- bardzo dobry
NWN 2 Wrota Zachodu- (trochę to śmieszne, że po kilku miesiącach od recki Gniewu...) dostateczny
1c- nieźle
Saw- niedostateczny (nie cierpię takich gier, nie powinny być sprzedawane... :evil: )
Diablo III- celujący (wreszcie coś nowego)
Tajne Akta 2/Still Life 2- bardzo dobry ( XD )
Blur/S/S- dobry (o Blur co nie co było w KŚG)

Kupię na bank! :twisted:

Mielon - 05 Cze 2009 14:39

Smuggler napisał/a:
Cytat:

>>>Tak, to nawet z ankiety na markolfie jasno wynika :) .

To, że numer sprzeda się dobrze to wiadomo, co wcale nie znaczy, że ludzie nie są nieco zawiedzeni.

Smuggler napisał/a:
Jaki jest inny serwer z dodatkami do gazet?

Już kiedyś byłem ostrzegany żeby go tu nie reklamować, toteż możesz sam go łatwo znaleźć poprzez google.

Cytat:

>>>EGM ogolnie laskawie ocenia przygodowki, co tajemnica nie jest. ALe Cevillem byl naprawde ubawiony.

Mam nadzieję, że teraz się dobrze bawi przy tłumaczeniu jej :) Oby :)

Luke - 05 Cze 2009 14:43

Ceville będzie w CDA??? Przepraszam, dopiero co ze szkoły wróciłem... :roll:

Jakie Call of ciach???

Mielon - 05 Cze 2009 14:47

Luke13 napisał/a:
Ceville będzie w CDA??? Przepraszam, dopiero co ze szkoły wróciłem... :roll:

To tylko domysły oparte na dość konkretnych przesłankach.

Cytat:
Jakie Call of ciach???

No właśnie chciałem pytać co ty tam wpisałeś, że ci ocenzurowało :D

Luke - 05 Cze 2009 14:51

Mieloneq napisał/a:

No właśnie chciałem pytać co ty tam wpisałeś, że ci ocenzurowało :D

Napisałem Call of [ciach] :mrgreen: . Fajnie jeśli byłoby Ceville i S&M. CoJ WK to recenzja? Dlaczego jest w temacie numeru?

[ Komentarz dodany przez: qrpiech: Pią 05 Cze, 2009 14:53 ]
Bullshit. Człon męski tam jest jak nic, i to z babolem ;) Mam to rozumiec jako pomyłke, czy świadome działanie?

Możesz podciągnąć pod Who you are? :oops:

wrobel - 05 Cze 2009 15:06

Naprawdę jestem bardzo rozczarowany, że główną grą jest CoJ - bo chociaż gra jest świetna - to niestety jest to kotlet, którego mam. Pozostałe gry też mi nie podchodzą: ani Sacred, ani Helldorado. Pełniakowo więc jak dla mnie słabo :( .

Co innego tekstowo - tu jak zwykle zapowiada się dobrze, nie będę wymieniał bo wszystko (no może poza grami MMO) mnie interesuje. Oczywiście kupię.

OLEK - 05 Cze 2009 15:16

Wiecie co, kurcze chyba nawet kupie. Na wakacje bedzie w co grać (az sie sesja nie skonczy płytki nie rusze, jedynie pismo przejze, zeby sie "uczyc do egzaminów" :wink: )
No pełniaki o dziwo mi bardzo pasują. Teksty nawet niewiem, zaraz przeczytam co tam napisali, ale jak juz kupie to przeczytam
Jestem konsumentem, nie czytelnikiem. :)

Magg0t - 05 Cze 2009 15:18

Pełniaki jak zwykle mi generalnie zwisają: kupuję i tak dla zawartości pisma. CoJ mam z CLicka, w Sacred sobie pewnie połupię trochę i mnie znudzi (generalnie te nowe h'n's nudzą mnie niezwykle - tylko stareńkie Diablo 2 mnie rajcuje), Helldorado jak najbardziej przetestuję bo lubię westernowe klimaty. A te brejniaki pewnie też odpalę.
Środek zapowiada się fajnie ale do wtorku poczekamy i sprawdzimy:)

Smuggler - 05 Cze 2009 15:32

Mieloneq napisał/a:
Smuggler napisał/a:
Cytat:

>>>Tak, to nawet z ankiety na markolfie jasno wynika :) .

To, że numer sprzeda się dobrze to wiadomo, co wcale nie znaczy, że ludzie nie są nieco zawiedzeni.

Jak sie sprzeda bardzo dobrze, to znaczy ze az tak bardzo zawiedzeni nie byli. :)
A poza tym ja zawsze mowie to samo - co innego czytac zapowiedz, co innego wziac do lapki, przejrzec, popatrzec. Wtedy dopiero widzisz co jest dany CDA wart i wtedy sie okazuje, ze nawet ci, co mowia "nie warto" dochodza do wniosku, ze jednak warto.

Smuggler napisał/a:
Jaki jest inny serwer z dodatkami do gazet?

Już kiedyś byłem ostrzegany żeby go tu nie reklamować, toteż możesz sam go łatwo znaleźć poprzez google.

Dawaj na priv, nie chce mi sie szukac, moje lenistwo jest legendarne :)

Cytat:

<<<Korektor byl troszke mniej ubawiony cenzurujac jego niektore tlumaczenia, ale jakos przezyl te traume.

MATchlesS - 05 Cze 2009 15:33

Callofjuarezowe kombo ciekawe, ale nie na tyle apetyczne, by dawać kotleta (choć całkiem smacznego – pierwsza odsłona cyklu Techlandu sowicie kopie w najbardziej mięsistą część ciała, jest to jeden z moich ulubionych FPS-ów). Szkoda, ale przynajmniej zawartość czasopisma nader miodna. Oby prenumerata jak najszybciej zawitała w mej skrzynce... :)
Luke - 05 Cze 2009 15:38

Gdy pojawiła się informacja o tym, że nie bez powodu dacie CoJ, myślałem o recenzji i demie. Szkoda, iż nie ma tego drugiego. Troszkę rekompensuje to jednak gameplay. Kupię, bo od roku uzależniony jestem od CDA. :eek:
Smuggler - 05 Cze 2009 15:51

Dema nie ma bo nie ma. Jeszcze. Ale jak sie pojawi, to bedziemy sie starac je u nas upchnac, to oczywiste.
qba767 - 05 Cze 2009 15:52

Ja się cieszę, że wreszcie napisaliście coś o The Secret World, bo jak dla mnie będzie to najlepsze MMO i jedna z lepszych gier w ogóle :D
Smuggler - 05 Cze 2009 15:53

MATchlesS napisał/a:
Callofjuarezowe kombo ciekawe, ale nie na tyle apetyczne, by dawać kotleta (choć całkiem smacznego)

Ja uwazam, ze "Paryz wart mszy" (jak powiedzial nastepca krola Francji, ktory mial przejsc na katolicyzm, zeby moc objac tron).

Luke - 05 Cze 2009 16:02

Smuggler napisał/a:
Dema nie ma bo nie ma. Jeszcze. Ale jak sie pojawi, to bedziemy sie starac je u nas upchnac, to oczywiste.

Dlatego, że nie ma myślałem o exclusivie dla CDA :wink:
Możesz napisać czemu CoJ jest w Temacie Numeru? Czy w materiale z CDP będą jakieś newsy, wiadomości typu exclusive?

muszrom - 05 Cze 2009 16:10

Pełniaki:
1. Helldorado - średniak, ale śwerzynka
1. Sacred Gold - pół kotlet, ale smakowity
1. CoJ - kotlet pełną gębą, ale za to z najwyższej półki
2. Brain Training - bardzo wartościowy bonus, brawo! da do myślenia, fajnie że jest po angielsku

Jak widać, dla mnie nie ma najlepszej gry, wszystkie są na tym samym poziomie.
Wg mnie Sacreda w ogóle nie za bardzo można traktować jako kotlet, był półtora roku temu w zwykłej wersji w Cybermysze. Masowo i tak nikt jej nie kupuje.
CoJ to kotlet, a jak. Tylko niech narzekają ci, którzy kupili go z Clicka, dla reszty to jest hit na coverze i kropka.

Teksty bardzo ciekawe, podobnie jak NAJLEPSZY zestaw pełniaków jak tylko sięgam pamięcią (niczego nie mam, grałem tylko w CoJ). Każda z 4 gier warta jest wypróbowania.
Jednak rozumiem, że dla osób które mają już Sacreda i/lub CoJ może być nieco rozczarowujący.
FAq napisał/a:
I nadal nie ma RTS'a, ale przynajmniej nie ma przygodówki :grin:

Jak to pięknie się złożyło, dwie pieczenie na jednym ogniu ... :P

Podsumowując:
Tymon napisał/a:
Dla mnie jest to bardzo dobry numer, od pewnego czas żaden mnie tak nie przekonał do kupna zawartością jak ten.

Otóż to !

Wosq - 05 Cze 2009 16:25

Smuggler napisał/a:
Ghoran napisał/a:
rkolfa owe gry sa wydawane. A sporo osob nie mialo Clicka i teraz sie ciesza.

A co do tego, że userzy tutaj to nie jest grupa reprezentatywna to też oczywista oczywistość.

Ja juz sie troszke w tym pogubilem, w kazdym razie dla mnie wazne jest BARDZIEJ, zeby gra w byla W MIARE nieprzechodzona, wiec wole dac np. cos dobrego z Playa jako pelniak jesli nie bylo mocno przeczolgane przez tanie serie niz megahicior, ktory w roznych zestawach/seriach trafil na rynek 8x, a w koncu dano go do pisma. Moze prestiz pisma na tym zyskuje, ale sprzedazowo to pierwsze sie bardziej oplaca, bo po prostu mniej osob "juz to ma wiec 'fajne ale nie kupie'" i tyle. Na pocieszenie dodam, ze prestiz tez wazny, wiec i megahiciaki tez beda od czasu do czasu, szczegolnie od jesieni.

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 12:46 ]
No ale MENTALNIE Cubituss naznaczyl Buss Driver. :) Dzue literki sa tylko dla zmylki. :)

Ja sie tam za przeproszeniem nie piep*zę. CoJ to jedynka, bo tak i juz. Kotlet czy nie, dalismy na samej gorze, bo to da nam ladnego kopa w sprzedaz, komercha i kalkulacja, i szlus. Bo za to nam placa, zebysmy tak robili pismo, zeby sie dobrze sprzedawalo, a ambicje w stylu "nigdy nie damy kotleta na 1 miejscu" to se wsadzam gdzies, gdy alternatywa moze byc np. "wiecie, cos sie kiepsko sprzedajecie, a moze by tak zdjac ze 20 stron albo pogorszyc papier, zeby zredukowac straty". Sorry Winnetou, dla artyzmu to ja se fotki moge robic. :) CDA to ambitna komercha i tego sie trzymajmy.

Ale na razie deklaruje, ze w realnie przewidywalnym czasie nie planujemy czyszczen magazynu i innych takich. Nie daje 100% pewnosci, ale 90% lekka reka a 95% po lekkim namysle. To zle?

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 12:48 ]
SebastianT napisał/a:

;] Rozszyfrowales nasza taktyke :)

Cytat:

Ja w TV nie lubie ale na kompie pogram, szczegolnie jak muzyka w klimatach Morricone leci. :) [/quote]
Ok teraz już wiem, żę nieopłaca się kupować innych pism, bo jeśli kupuję regularnie CDA to będę mieć więcej dubelków w stylu CoJ. W tym momencie dziękuję pismom od Axela i Bauerowi, że zawiesił Clicka.... Jakże to wszystko stało się prostsze, albo CDA albo coś od konkurencji- kupować i jedne i drugie razem kupować się nie opłaca. Teraz można kupować ze spokojem oś z tanich serii.... Dobrze, że nie nabyłem FC, Rise of Legends i paru innych okazji:) Co do obecnego covera to ze względów powtórkowych pogram Brain's training(czarny koń:) i może w Helldorado. Pozostałe dwa mam. A teraz bardziej optymistycznie jest dużo ciekawych tekstów do poczytania i bardziej ze względu na nie i przyzwyczajenie nabędę nowy numer CDA. Hmm tylko jedno mnie zastanawia jeszcze skoro bardziej opłacalne jest danie coś od konkurencji, bo mniej osób to ma to znaczy, że więcej osób kupuje orginały(w różnych tanich seriach) a ponoć sprzedaż kilku tys. jest już dobra. Coś mi to nie pasuje albo ktoś tu miesza. Bardziej obiektywnie zestaw coverowy b.dobry i numer jako całość jest o najmniej niezły. Życzę, by przełożyło się to odpowiednio na wyższą sprzedaż.

Kamil11 - 05 Cze 2009 16:53

Sacreda nie mam i chętnie sobie w go pomłócę. To ten z dodatkiem "Podziemia"? CoJ mam, Helldorado mnie nie interesuje, ale w minigry może sobie pogram.
kreve - 05 Cze 2009 17:28

jak sie dowiedziałem że będzie Sacred to sobie pomyślałem - trudno, trzeba będzie złamać moją zasadę że nie kupuje czasopism z kotletami. Wakacje w końcu idą, pasuje mieć coś do czytania.

Ale jak zobaczyłem Call of Juarez (czyli w zasadzie drugi kotlet) to stwierdziłem że nie ma bata. Takiej polityki pełniakowej nie będe wspierał. Tego numeru więc nie kupie, najwyżej odkupie od kumpla samo czasopismo bez płyt jak już przeczyta.

Mielon - 05 Cze 2009 17:38

Smuggler napisał/a:
Mieloneq napisał/a:

<<<Korektor byl troszke mniej ubawiony cenzurujac jego niektore tlumaczenia, ale jakos przezyl te traume.

:o

Czyli możemy się spodziewać jakiejś przygodówki tłumaczonej przez EGMa... Czyli zapewne Ceville :) Super :)

Moim zdaniem EGMa nie powinno się cenzurować ;)

Edit: hm, ktoś tu mówił, że Ceville było nisko oceniane... Twórcy na swoim forum podają zupełnie co innego: http://forum.kalypsomedia...ad.php?tid=1189

Muzicjohn - 05 Cze 2009 17:40

kreve napisał/a:
jak sie dowiedziałem że będzie Sacred to sobie pomyślałem - trudno, trzeba będzie złamać moją zasadę że nie kupuje czasopism z kotletami. Wakacje w końcu idą, pasuje mieć coś do czytania.

Ja tylko powtorze, ze Sacred to nie kotlet. Dziwi mnie troche podejscie niektorych, bo wychodzi na to, ze jakby dali w CDA tylko samodzielny dodatek Sacred: Podziemia, to by wiecej ludzi bylo zadowolonych, bo jak dorzucili jeszcze bonusowo podstawke, to juz wstyd i hanba ;P.

kreve - 05 Cze 2009 17:53

Muzicjohn napisał/a:
Ja tylko powtorze, ze Sacred to nie kotlet

Półkotlet jeśli być ścisłym :szczerbaty:

muszrom - 05 Cze 2009 18:56

kreve napisał/a:

Cytat:
Muzicjohn napisał/a:
Ja tylko powtorze, ze Sacred to nie kotlet

Półkotlet ;jeśli być ścisłym :szczerbaty:

Oponuje :)
znalezienie czegokolwiek o Cybermysze jest trudne (na ZKDP nic nie ma), ale w końcu udało mi się znaleźć jej nakład i sprzedaż. Dane dotyczą jednego z nowych wydań, już z dvd i po zmianie layoutu (czyli jak się nie mylę koniec 07 i rok 08):
Nakład: 44500 egz.
Sprzedaż: 27847 egz

i teraz
Sacred - Cybermycha 12/07 (sprzedaż około 30 tys sztuk)
Sacred + dodatek - CDA 6/09

Nie dość, ze półtora roku później, że z dodatkiem, że w piśmie które kupuje 100 tys czytelników, to najważniejsze jest to, że mało kto kupił tamten numer CM, i z tego źródła mało kto ją ma.
CM to pismo sprofilowane: "Czasopismo skierowane do dziewczynek i chłopców w wieku 10-14 lat", oczywiście kupic je może każdy, ale stali czytelnicy (pewnie większość sprzedaży) to jednak inni odbiorcy niż czytelnicy Cda, Click, KSG, Play.

Teoretycznie to jest kotlet, ale ma ten dodatek, no i był w Cybermysze, a to pismo raczej spoza "naszego" zainteresowania.

Shiba Kaien - 05 Cze 2009 19:19

Nie chcecie kotleta to potraktujcie to tak że pełniakiem jest Sacred Podziemia a zwykły Sacred jest tylko dodatkiem żeby dodatek chodził :P Z drugiej strony jakbyście narzekali jakby był sam dodatek, kotletem by nie był ale kto nie ma zwykłego Sacreda to by nie pograł.
Keiran - 05 Cze 2009 19:20

Coz, jestem rozczarowany. O ile poprzedni numer zrobil na mnie wrazenie, to ten wcale.
1. Helldorado - średniak, za psie pieniadze byl do kupienia i chyba nadal jest, ja juz mam. wolalbym desperados 2
1. Sacred Gold - pół kotlet, mam na dodatek, poza tym sacred mi nigdy nie podchodzil
1. CoJ - kotlet, ja rozumiem ze glosny i w ogole, ale moim zdaniem ta gra to crap i tyle.
2. Brain Training - sie zobaczy.
Jakbym nie mial prenumeraty to bym raczej nie kupil.

Luke - 05 Cze 2009 19:25

muszrom,
Są takie możliwości:
- Ktoś się jednak napalił na Sacreda i kupił go w CM mimo, że czyta CDA
- Ktoś się napalił na inną grę w pakiecie i trafił mu się Sacred
- Ktoś kupił Sacred w sklepie.
Jeśli byś sobie podliczył, to wyjdzie całkiem sporo osób. Oczywiście ja jestem w sytuacji tego już posiadającego, a Ty odwrotnie, więc napisałem tylko jak to wygląda z mojej perspektywy. :wink:

PS Ma ktoś może prenumeratę CDA z kompanii graczy?

Adrem - 05 Cze 2009 19:29

Luke13 napisał/a:
PS Ma ktoś może prenumeratę CDA z kompanii graczy?

Mniej więcej połowa forum :E

Luke - 05 Cze 2009 19:34

Bo nie wiem. Wydałem punkty i nikt się nie kontaktował. Co teraz? Dostanę po prostu nowy numer, czy coś nie tak? Pliz o pomoc... :roll:
muszrom - 05 Cze 2009 19:42

Luke13 napisał/a:
Są takie możliwości:
- Ktoś się jednak napalił na Sacreda i kupił go w CM mimo, że czyta CDA
- Ktoś się napalił na inną grę w pakiecie i trafił mu się Sacred
- Ktoś kupił Sacred w sklepie.
Jeśli byś sobie podliczył, to wyjdzie całkiem sporo osób.

- Kto kupił tamtą CM, ten oczywiście żałuje (ale tylko jeśli olewa dodatek)
- Jeśli trafił go w pakiecie, to już "ślepy los", ale też może być rozczarowany
- Wcześniejsze zakupy gier w sklepie dotyczą wszystkich tytułów na coverach

będę się upierał, że dodatek zmienia charakter tej gry, ponieważ:
(info z GOLa)
Spoiler:

Underworld to pierwszy, oficjalny dodatek do gry action-RPG (hack'n'slash), zatytułowanej Sacred. Fabuła rozszerzenia rozpoczyna się w momencie zakończenia historii znanej z oryginalnej produkcji. Gracze na nowo przenoszą się do królestwa Ancaria, które po obaleniu Shaddara musi zmierzyć się z nowym niebezpieczeństwem, mającym swe podłoże w podziemnym świecie zmarłych. Po wielu perypetiach, prowadzona postać stanie nawet przez portalem prowadzącym do piekieł i tylko od niej będzie zależał los Ancarii oraz jej mieszkańców...

Oprócz interesującego wątku fabularnego, add-on wprowadza do rozgrywki dwie nowe postacie (Dwarf, Succubus), szereg zadań pobocznych do wykonania, nowych sojuszników czy bohaterów niezależnych (NPC-tów). Według danych udostępnionych przez autorów, Underworld rozszerza świat oryginalnego Sacred o kolejne 30-40%. Na drodze graczy stają teraz zupełnie nowe kreatury, zaś w ekwipunku pojawia się również mnóstwo nowych przedmiotów (bronie, zbroje, tarcze, eliksiry, etc.). Z ciekawostek wypada wymienić także wprowadzenie możliwości przenoszenia itemów na grzbietach koni. Obrazu całości dopełniają: zmodyfikowany interfejs (jeszcze większa intuicyjność) oraz usunięcie dotychczas wykrytych błędów programistycznych.

ale jak sam napisałem :)
muszrom napisał/a:
Jednak rozumiem, że dla osób które mają już Sacreda i/lub CoJ może być nieco rozczarowujący.

aseco - 05 Cze 2009 20:01

Cubituss napisał/a:

Historyczna chwila - Cubituss zostal przylapany na klamstwie. Bedzie mozna mu to wytykac przy dowolnej okazji... Wszak dziewictwo traci sie tylko raz.

Smuggler - 05 Cze 2009 20:15

[quote="Mieloneq"]
Smuggler napisał/a:
Mieloneq napisał/a:

:o

Czyli możemy się spodziewać jakiejś przygodówki tłumaczonej przez EGMa... Czyli zapewne Ceville :) Super :)

Moim zdaniem EGMa nie powinno się cenzurować ;)

>>>Ale wtedy trzeba grze dac 18+ i ikonke "swinskie aluzje" "popierd... skojarzenia", "wojskowy humor" :D EGM zreszta twierdzi, ze sporo dowcipow wstawia wlasnie dla korekty, do wyciecia/ocenzurowania, bo wie ze nie przejda ale liczy ze wtedy cos zawsze sie przemknie, na zasadzie "przy tamtych zartach to jest calkiem niewinne" :)

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 20:18 ]
Muzicjohn napisał/a:
kreve napisał/a:

Ja tylko powtorze, ze Sacred to nie kotlet. Dziwi mnie troche podejscie niektorych, bo wychodzi na to, ze jakby dali w CDA tylko samodzielny dodatek Sacred: Podziemia, to by wiecej ludzi bylo zadowolonych, bo jak dorzucili jeszcze bonusowo podstawke, to juz wstyd i hanba ;P.

No wlasnie. Zamowiles same frytki, dostales do tego mala cole za free wiec w placz "leee, po co mi mala cola". Toz nikt nie kaze tego, co bylo w Cybermysze instalowac, skoro nie pasi, nie? Bylby sam dodatek toby marudzili "bez sensu dac dodatek bez podstawki, nawet jak samodzielny". No ludzie. ludzie. Moge zrozumiec miauczenie na CoJ, ale na Sacred (ktory zreszta po cichu typowalem na jedynke...). Naprawde czasem to jakos rece nieco opadaja.

I tylko powtarzam "jeszcze bedziecie wspominac TAKIE pelniaki" jako dobre czasy.

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 20:24 ]
aseco napisał/a:
Cubituss napisał/a:

Historyczna chwila - Cubituss zostal przylapany na klamstwie. Bedzie mozna mu to wytykac przy dowolnej okazji... Wszak dziewictwo traci sie tylko raz.

Kto bliznim szpile chce wsadzic czasem dostaje wieksza szpila w dupe. Cos o tym wiem, on tez. :)

Cubituss - 05 Cze 2009 21:04

aseco napisał/a:

A gdzie widać okładkę płyty w tym wątku, bom ciekaw?

Mielon - 05 Cze 2009 21:06

Cubituss napisał/a:
aseco napisał/a:

Na okładce płyty najbardziej widoczny był Bus Driver ale chyba ważniejsza jest sama okładka pisma, a na niej widoczny jest przede wszystkim Gothic 2. Zresztą w zapowiedzi też to on był wymieniany w pierwszej kolejności, jako hit numeru...

Proszę bardzo:

Cytat:
Na płycie trzy wielkie hity: legendarna gra fabularna Gothic II, nietypowy symulator Bus Driver i szalona gra akcji w postnuklearnym świecie, Ex Machina Arcade

aseco - 05 Cze 2009 21:57

Cubituss napisał/a:

A to nie ty mowiles, ze plyta to tylko dodatek, liczy sie czasopismo? No to prosze - jest okladka czasopisma. Mozna sprawdzic, co jest wazniejsze.

PS. No dobra, nie klocmy sie, mnie tam ten zestaw zadowalal, a i teraz z CDA jestem zadowolony.

Cubituss - 05 Cze 2009 22:16

Produktem z fullami jest płyta. Na niej głównym fullem jest Bus Driver i takie było założenie, to główny full tego numeru. Gothic II był przewalony przez tyle serii wydawniczych (i nawet chyba był gdzieś na fullu wcześniej), że nie zrobiłbym z niego głównego fulla. Ekspozycja na okładce pisma - art do Busa był ZŁY, stąd taka, nie inna decyzja. Press release rządzi się swoimi specyficznymi prawami.
kreve - 05 Cze 2009 23:20

Smuggler napisał/a:
No wlasnie. Zamowiles same frytki, dostales do tego mala cole za free wiec w placz "leee, po co mi mala cola"

Tylko że cola wcale nie jest za free, bo za nią też płacę. A że smak frytek mi w tym miesiącu nie pasuje bo odgrzewane więc wychodzę z baru. Konkurencja też nic ciekawego nie serwuje, więc wypinam się na knajpki i wracam do domu gdzie wyciągam własne zapasy ze spiżarki (w postaci kilku jeszcze nie instalowanych pełniaków z ostatnich trzech miesięcy).

logray - 05 Cze 2009 23:34

Mieloneq napisał/a:
hm, ktoś tu mówił, że Ceville było nisko oceniane... Twórcy na swoim forum podają zupełnie co innego: http://forum.kalypsomedia...ad.php?tid=1189

Wedle tej strony:
http://www.gamerankings.c...ille/index.html
73%. Czy to jest kiepsko czy nie (na tle oceny EGMa) ciężko powiedzieć.

Kherlon - 06 Cze 2009 08:33

Ja kupię jak zwykle :smile:
Smuggler - 06 Cze 2009 09:36

logray napisał/a:
Mieloneq napisał/a:
hm, ktoś tu mówił, że Ceville było nisko oceniane... Twórcy na swoim forum podają zupełnie co innego: http://forum.kalypsomedia...ad.php?tid=1189

Wedle tej strony:

Niezle w kazdym razie. Wiadomo, ze EGM patrzy na przygodowki - przy ocenach - bardzo laskawym okiem. Ale ocena to nie wszystko, bo EGM twierdzil, ze daaawno sie tak nie ubawil przy graniu jak wtedy, a to tez cos znaczy. :)

[ Dodano: Sob 06 Cze, 2009 09:37 ]
[quote="kreve"]
Smuggler napisał/a:
No wlasnie. Zamowiles same frytki, dostales do tego mala cole za free wiec w placz "leee, po co mi mala cola"

Tylko że cola wcale nie jest za free, bo za nią też płacę.

>>>Akurat NIE placisz w tym momencie, bo samodzielny dodatek do Sacred traktowana by byla przez wszystkich jak uczciwy pelniak. Prawda? Podstawka jest w promocji.

[ Dodano: Sob 06 Cze, 2009 09:40 ]
Cubituss napisał/a:
Produktem z fullami jest płyta. Na niej głównym fullem jest Bus Driver i takie było założenie, to główny full tego numeru. Gothic II był przewalony przez tyle serii wydawniczych (i nawet chyba był gdzieś na fullu wcześniej), że nie zrobiłbym z niego głównego fulla. Ekspozycja na okładce pisma - art do Busa był ZŁY, stąd taka, nie inna decyzja. Press release rządzi się swoimi specyficznymi prawami.

No to u nas pelniakiem nr 1 jest Helldorado. Nie dalbym CoJ na pierwszym miejscu. Ale na okladce pisma akurat CoJ na czerwono najlepiej siedzial, a zapowiedzi na Necie rzadza sie specyficzymi prawami. Ergo - nie dalismy kotleta na pierwszym miejscu, TAK SAMO jak wy.
Prawda? :> ;] :rotfl:

Rares - 06 Cze 2009 09:55

Mam pytanie. Ten Sacred to Sacred Plus oraz Sacred Podziemia. Sacred Plus to podstawka z patchem czy samodzielny dodatek?
Smuggler - 06 Cze 2009 10:00

To samodzielny duzy dodatek
Wosq - 06 Cze 2009 10:01

Jeśli jest to ta sama Złota Edycja co w KK to zawiera Sacred Plus i Sacred Podziemia. Tylko jedna uwaga multiplayer dostępny jest tylko przez sieć lokalną(LAN). Postanowiłem odświeżyć sobie te grę i krasnolud daje radę. Inne h'n's, które ostatnio były w pismach nie są IMO tak dobre jak Sacred. Legend: Hand of God jest niezły, ale jednak liniowy:)
puzonix - 06 Cze 2009 10:06

Smuggler napisał/a:

>>>Akurat NIE placisz w tym momencie, bo samodzielny dodatek do Sacred traktowana by byla przez wszystkich jak uczciwy pelniak. Prawda? Podstawka jest w promocji.

Jak pokazuje przykład Full Spectrum Warrior: Ten Hammers, można dać dodatek i jest ok. Teraz dostajemy dodatek i jeszcze podstawkę przy okazji, a tu narzekania widzę. Ech, ja naprawdę Was nie rozumiem... To chyba taka tradycja, że trzeba sie przyj*ć i już.
Jak mówię kumplowi, żeby mi kupił piwo, a on przyłazi z dwoma, to na niego nie krzyczę. Jeśli niektórzy z Was tak, to zalecam leczenie... :|

Cytat:
Ergo - nie dalismy kotleta na pierwszym miejscu, TAK SAMO jak wy.

Napisałem to parę stron temu. Tylko, że ja typowałem na głównego fulla akurat Brain Training. No, ale Helldorado też może być :)

wosq19 napisał/a:
krasnolud daje radę.

Krasnolud rządzi! Chociaż za bardzo przypomina krasnoluda huntera z WoWa, co jest wielkim minusem!

@Smuggler:
Wasi grający redaktorzy, to chyba w Hordzie, nie?

Mielon - 06 Cze 2009 10:50

Smuggler napisał/a:
logray napisał/a:
Mieloneq napisał/a:

Wedle tej strony:

Niezle w kazdym razie. Wiadomo, ze EGM patrzy na przygodowki - przy ocenach - bardzo laskawym okiem. Ale ocena to nie wszystko, bo EGM twierdzil, ze daaawno sie tak nie ubawil przy graniu jak wtedy, a to tez cos znaczy. :)

Może to dlatego, iż dawno dobrej i zabawnej przygodówki nie było, z wyjątkiem Vampyre Story, którego EGM nie recenzował nawet...

Wiem, że to wymagałoby od was dodatkowej pracy, ale może dałoby radę wypuścić po premierze patch do Ceville (o ile EGM właśnie tą grę tłumaczy), który zmieniałby tłumaczenie "po-wizycie-u-korektora" na to oryginalne, bez żadnych poprawek? ;]

Edit: tak sobie myślę, że w samym piśmie mógłby się znaleźć jakiś wywód EGMa na temat tej polonizacji, to mogłoby być ciekawe :)

muszrom - 06 Cze 2009 11:15

Smuggler napisał/a:
Ergo - nie dalismy kotleta na pierwszym miejscu, TAK SAMO jak wy.

Prawda ! :szczerbaty:

Luke - 06 Cze 2009 11:34

Smuggler napisał/a:

Chyba po raz pierwszy spotykam się z tym, że podstawka jest dodatkiem do dodatku. :razz:

[ Dodano: Sob 06 Cze, 2009 11:38 ]
Mieloneq napisał/a:
Może to dlatego, iż dawno dobrej i zabawnej przygodówki nie było, z wyjątkiem Vampyre Story, którego EGM nie recenzował nawet...

Co prawda, to prawda. W tym numerze także poważniejsze tytuły zrecenzował. Ciekawe kto zajmie się Monkey Island?

[ Dodano: Sob 06 Cze, 2009 11:40 ]
Mieloneq napisał/a:

Edit: tak sobie myślę, że w samym piśmie mógłby się znaleźć jakiś wywód EGMa na temat tej polonizacji, to mogłoby być ciekawe :)

Popieram. Zresztą z chęcią przeczytałbym jakiś jego wywód o czymś innym. Mogłoby być ciekawie i śmiesznie. :twisted:

Uspatente - 06 Cze 2009 12:22

Dyskusja nt. "Sacred" jest podobna do tej dotyczącej "Morrowind". Też były yoychenia na CDA jak dało samą podstawkę "zaledwie" z modami, a potem na Click, kiedy powtórzył już w Złotej Edycji. Na marginesie - wszyscy oczywiście już grę posiadali z tanich edycji :szczerbaty:
Nafciarz - 06 Cze 2009 12:27

Okładka słaba jak na mój gust. Cover jak najbardziej mi odpowiada zagram chyba pierwszy raz w wszystkie pełniaki z płyty. Teksty też zapowiadają się ciekawie (recka Sims 3 czekałem na nią :szczerbaty: )
lukas_k - 06 Cze 2009 14:27

Hmm...
Z pełniaków zagram w Helldorado, Sacred mnie nie interesuje, CoJ mam, a logicznych gier nie lubię. Z recenzji zapowiada się smakowicie CoJ 2: WK, X-Men no i recenzja THE Sims 3 napisana przez Huta. Ogólnie, numer ciekawy.

logray - 06 Cze 2009 14:47

Mieloneq napisał/a:
Wiem, że to wymagałoby od was dodatkowej pracy, ale może dałoby radę wypuścić po premierze patch do Ceville (o ile EGM właśnie tą grę tłumaczy), który zmieniałby tłumaczenie "po-wizycie-u-korektora" na to oryginalne, bez żadnych poprawek? ;]

Ciekawe czy EGM przetłumaczy też instrukcję (Enzyclopedia Tyrannica the Handbook of Evil). Warto ją przeczytać. Ktoś się nieźle bawił przy jej pisaniu. Szczególnie polecam stronę 14.
Spoiler:

Na stronie 14 jest przepis na Burger a la Ratta (Rat Burger). Autorzy doszli do wniosku, że trzeba nagrodzić tych którzy przeczytali instrukcję :lol: Tak na oko to może to być całkiem smaczne. Zamiast szczura dodam wołowinę :szczerbaty:

@Luke13
Mam na dzieję, że za Monkey Island weźmie się ktoś naprawdę dobry. Liczę na Piotra Cholewę.

<edit>
Przez to tłumaczenie przez EGMa Ceville na polski opadły mi klapki na oczy i pomyślałem, że ELD też MI przetłumaczy :oops:

Bryczeq - 06 Cze 2009 17:18

Numerek bardzo fajny. Szczególnie interesuje mnie recka nowego CoJ. Na coverze widzę ładny zestawik, choć CoJ to kotlecik :razz: (Jednak tak czy siak gra jest świetna). Sacreda i Helldorado chętnie odpalę. We wtorek obowiązkowo idę do kiosku :wink:
ramzel - 07 Cze 2009 01:26

Cubituss napisał/a:

Przeprasza, że co niby?
A czymże jest "czyszczenie magazynów", jak nie kotleceniem? I to totalnym - wszystkie fulle to kotlety! Nie mówiąc już o tym, że można się nadziać i nie trafić na żadnego fulla...
CDA przynajmniej nie ma za idiotów swoich czytelników.

Cubituss napisał/a:
qrpiech napisał/a:

OMG! To ja już zdecydowanie wolę kotleta jako danie główne, niż kaszankę... :rotfl:
(Ale gastronomicznie się zrobiło. ;) )

Cubituss napisał/a:
qrpiech napisał/a:
Masz rację, znacznie zręczniej popełnić samemu błąd w założeniach, wytykając błąd komuś innemu.

Te wasze magazyny zdają się przypominać stajnie Augiasza.
Jak chcecie, to pogadam z Herkulesem.
Oby tylko nie okazało się to Syzyfową pracą. :razz:

Właśnie spadło mi na głowę takie wielkie pudło...

Cubituss - 07 Cze 2009 08:55

ramzel napisał/a:

OMG! To ja już zdecydowanie wolę kotleta jako danie główne, niż kaszankę... :rotfl:
(Ale gastronomicznie się zrobiło. ;) )

Bus Driver to nie do końca kaszanka, do tego gra była wtedy bardzo, bardzo świeża.

puzonix - 07 Cze 2009 11:11

Cubituss napisał/a:

Bus Driver to nie do końca kaszanka, do tego gra była wtedy bardzo, bardzo świeża.

Kaszanka, nie kaszanka... Nie ma się co spierać, czy gra zasługuje na 3/10, czy 5/10, bo nazywanie jej głównym pełniakiem jest śmieszne.
Myślisz, że gdyby nie było tego niemiłosiernie przeczołganego Gothica, to ktoś by kupił Wasze pismo z Bus Driverem?
No dobra, ktoś może tak... Wszyscy trzej wielbiciele jazdy autobusem i garstka Waszych dzieci-niewolników, co to by się cieszyły nawet z Tetrisa na główny pełniak...

Świeża karma dla psów wciąż smakuje jak karma dla psów, a nie jak kawior :)

Cubituss - 07 Cze 2009 11:17

puzonix napisał/a:
Kaszanka, nie kaszanka... Nie ma się co spierać, czy gra zasługuje na 3/10, czy 5/10, bo nazywanie jej głównym pełniakiem jest śmieszne.

No to się śmiej, wolny kraj mamy.

Cytat:
Myślisz, że gdyby nie było tego niemiłosiernie przeczołganego Gothica, to ktoś by kupił Wasze pismo z Bus Driverem?

Sądzę, że kupiłby, ponieważ, jak sam zauważyłeś, Gothic był niemiłosiernie przeczołgany.

Cytat:
No dobra, ktoś może tak... Wszyscy trzej wielbiciele jazdy autobusem i garstka Waszych dzieci-niewolników, co to by się cieszyły nawet z Tetrisa na główny pełniak...

Gdybyś miał rację, zrzuciłbym płytę, a dzieci-niewolnicy i tak by kupowały moje pismo.

Cytat:
Świeża karma dla psów wciąż smakuje jak karma dla psów, a nie jak kawior :)

Co kto lubi. Grunt, żeby nie szczekać w kółko.

puzonix - 07 Cze 2009 11:24

Cubituss napisał/a:

No to się śmiej, wolny kraj mamy.

No to się śmieję. Założę się, że gdyby CDA dało taką grę na głównego pełniaka, to byś boki zrywał. Nie?

Cytat:

Sądzę, że kupiłby, ponieważ, jak sam zauważyłeś, Gothic był niemiłosiernie przeczołgany.

A mimo tego "niemiłosiernego przeczołgania" pismo się sprzedawało. Naprawdę będziesz mi wmawiać, że to dzięki Bus Driver? :D
Mnie się raczej wydaje, że pismo kupili w większości ludzie chcący poczytać, których pełniaki totalnie walą i ludzie, którzy zgubili wszystkie swoje sześć kopii Gothica.

Cytat:

Gdybyś miał rację, zrzuciłbym płytę, a dzieci-niewolnicy i tak by kupowały moje pismo.

Nie, nie, nie. Tu chodzi o to, że płytka musi być, żeby klapki z oczu nie spadły :) . A co na niej jest, to już dla niektórych sprawa drugorzędna.

Cytat:

Co kto lubi. Grunt, żeby nie szczekać w kółko.

Szczekać można. Grunt, żeby goniąc własny ogon, nie złapać go...

Cubituss - 07 Cze 2009 11:35

puzonix napisał/a:
No to się śmieję. Założę się, że gdyby CDA dało taką grę na głównego pełniaka, to byś boki zrywał. Nie?

Nie.

Cytat:
A mimo tego "niemiłosiernego przeczołgania" pismo się sprzedawało. Naprawdę będziesz mi wmawiać, że to dzięki Bus Driver? :D

Tak. Gra była mniej więcej wtedy w sklepach w wersji premierowej pudełkowej, która miała kampanię reklamową, dość szeroką, i w necie, i w prasie. Mogę się założyć, że jej nie zauważyłeś.

puzonix - 07 Cze 2009 11:55

Cubituss napisał/a:

Nie.

Biorąc pod uwagę, że całymi dniami szukasz powodów, żeby się czepić konkurencji, nie wierzę Ci :)
Uważam, że taki Bus Driver mógłby w CDA być jako trzeci pełniak. Jako pierwszy (lub nawet drugi) byłby wielką klęską.

Cytat:

Tak. Gra była mniej więcej wtedy w sklepach w wersji premierowej pudełkowej,

To chyba świadczy o tym, że wydawca wiedział, iż to się w sklepach nie sprzeda... no to chociaż w piśmie się wciśnie :P

Cytat:
która miała kampanię reklamową, dość szeroką, i w necie, i w prasie. Mogę się założyć, że jej nie zauważyłeś.

Nie zauważyłem. Tak jak się nie zauważa brzydkich lasek w klasie/grupie. Po prostu rzeczy niezbyt interesujące się podświadomie olewa :)

Mielon - 07 Cze 2009 12:05

Cubi, naginasz fakty i tyle. Wszyscy wtedy wiedzieli, że Gothic 2 jest pełniakiem numer 1, nikt nawet nie stwierdził jakoby było inaczej, zresztą kolejność gier w zapowiedzi i ich rozmieszczenie na okładce najlepiej o tym świadczy...
Slim - 07 Cze 2009 12:10

Mieloneq napisał/a:
zresztą kolejność gier w zapowiedzi i ich rozmieszczenie na okładce najlepiej o tym świadczy...

Jedynie na płytce i jej kopercie było wyraźnie widać że jednak Autobus jest głównym pełniakiem ;)

uszi - 07 Cze 2009 12:51

Cóż numer dla mnie zapowiada się całkiem dobrze jeśli chodzi o zawartość tekstową. Z coverem sprawa jest taka sobie . Call of Juarez mam od dawna ( gra naprawdę bardzo dobra ), Sacreda w złocie również posiadam ( ale czeka na swoją kolej , a w zasadzie na większą ilość czasu ) z tego co miałem okazje pograć przez kilka dni też gra co najmniej dobra. Nie posiadam natomiast Helldorado i ta gra mnie niezwykle interesuje. W końcu Desperados uważam za najlepszą grę z gatunku Commandosopodobych :P . Mamy więc półtora kotleta, ale gry na naprawdę wysokim poziomie . Także jak ktoś w żadną nie grał i przegapił inne gazety z nimi , to dla takich osób cover powinien być mocny. A konkurencja ?? Jaka konkurencja... A na wypowiedzi i podśmiewanie Cubitussa powiem tylko jedno magiczne słowo - CZYSZCZENIE.
Luke - 07 Cze 2009 13:06

Cubituss napisał/a:

To, że gra jest świeża nie ma znaczenia. Żaden argument. Świeży może być Wilczy Szaniec i Gears of War. Wnioski wyciągnij sam.

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 13:08 ]
puzonix napisał/a:

Niestety z Tobą też nie mogę się zgodzić. Znam więcej niż kilka osób cieszących się z tej gry. Co nie zmienia faktu, że fani PLAYa są bardzo specyficzni, lecz ja mam tak samo z CDA. Kupię mimo moim zdaniem słabej płyty.

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 13:09 ]
Cubituss napisał/a:

Nie.

Śmiałbyś się. :grin: Tak jak przy okazji tego numeru CDA. Przyznaj. Wspominałeś o kotlecie. :>

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 13:11 ]
Cubituss napisał/a:
Tak. Gra była mniej więcej wtedy w sklepach w wersji premierowej pudełkowej, która miała kampanię reklamową, dość szeroką, i w necie, i w prasie. Mogę się założyć, że jej nie zauważyłeś.

To także nie ma dużego sensu. Duża kampania Ojca Chrzestnego 2, bo to w końcu EA, a gra słaba i tego nie kryją.

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 13:14 ]
puzonix napisał/a:
Biorąc pod uwagę, że całymi dniami szukasz powodów, żeby się czepić konkurencji, nie wierzę Ci :)

To raczej reakcja obronna. Zdecydowana większość czyta CDA. Tonący brzytwy się chwyta...

puzonix napisał/a:

Uważam, że taki Bus Driver mógłby w CDA być jako trzeci pełniak. Jako pierwszy (lub nawet drugi) byłby wielką klęską.

Czy ja wiem. Myślę, że częściowa popularność KŚG wynika właśnie z takich pełnych wersji, jakich w w CDA nigdy nie zobaczymy.

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 13:17 ]
Cytat:
Cubi, naginasz fakty i tyle. Wszyscy wtedy wiedzieli, że Gothic 2 jest pełniakiem numer 1, nikt nawet nie stwierdził jakoby było inaczej, zresztą kolejność gier w zapowiedzi i ich rozmieszczenie na okładce najlepiej o tym świadczy...

Ten fakt już omawialiśmy przy okazji CoJ i Sacreda. Kolejność nie ma wielkiego znaczenia. No, może jedynie takie, że Cubituss w piśmie promuje Gothica 2, a na okładce płyty Busa. :razz:

Od siebie jeszcze dodam, że kolega dzień przed premierą KŚG kupił Euro Trucka za 50zł. Więc i ten pełniak wielu osobom może się spodobać.

muszrom - 07 Cze 2009 13:18

uszi napisał/a:
A konkurencja ?? Jaka konkurencja... A na wypowiedzi i podśmiewanie Cubitussa powiem tylko jedno magiczne słowo - CZYSZCZENIE.

Tym bardziej dziwi mnie narzekanie na ten cover. Ja wiem ze podchodzę do niego inaczej, bo nie mam żadnej z gier (ale w CoJ grałem). Dla mnie to cover najlepszy od ... sam nie wiem. Ale wszystkie 4 pozycje są dla mnie bardzo atrakcyjne.
Jednak już sobie ustaliliśmy :> że Sacred Gold to nie kotlet, Helldorado jest przecież pełniakiem w rodzaju jakich sobie wszyscy życzymy (mało kto go ma, sama gra przynajmniej 3.5 w skali 5).
CoJ to inna para kaloszy. To kotlet. Jak sam napisałem - sprzedaż numeru Clicka z CoJ wyniosła 50 tys przy nakładzie 120 tys ... czyli odbiorca (niekoniecznie użytkownik markolfa) tak bardzo się nie rzucił na tą grę, choć na pewno wielu już ją ma.

To wszystko i tak bez znaczenia, bo w KŚG i Playu jest czyszczenie i więcej rozsądnych pism na rynku nie ma. Dlatego nie ma co narzekać na ten cover, zwłaszcza że Smugg znowu :mrgreen: straszył, że "jeszcze będziemy wspominać takie pełniaki, będzie gorzej".
Jak dla mnie to bardzo dobrze, bo kiedy ostatnio (jakieś pół roku temu) głosił takie słowa, to wg mnie poziom gier z CDA się podniósł ... :D

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 14:31 ]
puzonix napisał/a:

wdech-wydech, wdech-wydech ...

:rotfl:

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 14:41 ]
Luke13 napisał/a:
Cytat:
Cubituss napisał/a:

To, że gra jest świeża nie ma znaczenia. Żaden argument. Świeży może być Wilczy Szaniec i Gears of War. Wnioski wyciągnij sam.

Dla mnie odpowiednią wyrocznią jest gamespot.com, do większości gier można znaleźć tam głosy oddane przez dużą liczbę graczy (oceny na podstawie od kilkudziesięciu do idących w tysiącach głosów).
Ocena dana przez graczy w dużym stopniu daje mi pojęcie o poziomie gry.
Bus Driver ma średnią ocenę 7.0 z 364 głosów. To wysoka ocena, nawet biorąc pod uwagę, że głosowali przede wszystkim fani gier "lokomocyjnych". Może z resztą świadczy to o jej wysokim poziomie? Kto gra w takie produkcje, ten pewnie umie docenić jakość. (?)
Tak więc dla mnie BD to nie crap.

Mielon - 07 Cze 2009 14:44

muszrom napisał/a:

Ocena dana przez graczy w dużym stopniu daje mi pojęcie o poziomie gry.
Bus Driver ma średnią ocenę 7.0 z 364 głosów. To wysoka ocena, nawet biorąc pod uwagę, że głosowali przede wszystkim fani gier "lokomocyjnych".

Ty zwracasz na uwagę na średnią ocen graczy? Z tych 364 pewnie 300 fanów autobusów wystawiło dyszkę żeby podnieść średnią. Nigdy nie patrzę na oceny graczy bo też nigdy nie oddają one rzeczywistego poziomu gry.

muszrom - 07 Cze 2009 14:47

puzonix napisał/a:

To Gothic 2 był tam pełniakiem #1. Nie daje się gry-ciekawostki (dla większości) przed niekwestionowanym hitem wśród polskich graczy, nawet jeśli ten hit to skwary zeskrobane po drugim odsmażaniu kotleta wyciągniętego z taniej serii.

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 14:54 ]
Mieloneq napisał/a:
Ty zwracasz na uwagę na średnią ocen graczy? Z tych 364 pewnie 300 fanów autobusów wystawiło dyszkę żeby podnieść średnią. Nigdy nie patrzę na oceny graczy bo też nigdy nie oddają one rzeczywistego poziomu gry

Nie jest to dla mnie wyrocznią, ale w coś muszę wierzyć, a nie ściągnę z netu gry po to, żeby wyrobić sobie własną opinię.
Jeśli taki BD ma 7.0 to dla mnie znaczy, że jest przynajmniej w miarę przyzwoity, choć głosy pewnie w większości wystawili fani takiego gatunku. Gdyby miała średnią ocenę 3.5 to inaczej do niej bym podszedł, a tak mogę założyć, ze nie jest taka zła.
Chodziło mi tylko o wykazanie, że w swojej kategorii to nie kaszanka czy crap.
Bo tak w ogóle to pewnie cienka rozrywka (na ile znam "symulatory" ciężarówek, kolei itp), nie ma co porównywać do popularnych produkcji.

edit
a tu wykres kołowy głosów które złożyły się na ocenę 7.0
http://www.gamespot.com/p...mary;user-score
fair to 6
good 7
great 8
perfect 10 dało tylko 16% osób
reszta ocen 1-5 i 9

Mielon - 07 Cze 2009 15:08

muszrom napisał/a:

Nie jest to dla mnie wyrocznią, ale w coś muszę wierzyć, a nie ściągnę z netu gry po to, żeby wyrobić sobie własną opinię.

Są jeszcze dema. Akurat w Bus Drivera grałem w demko (konkretnie to pełną wersję dostępną przez 60 minut) i grało mi się przyzwoicie, choć sama gra to przeciętniak i w pełną wersję nie miałem ochoty zainwestować. Choć gdybym miał kasę wtedy, kiedy numer 100 KŚG wyszedł to bym pewnie go zakupił.

Smuggler - 07 Cze 2009 15:39

Halooo. to watek o CDA. Nie zebym mial cos przeciwko offtopowi ale na wszelki wypadek przypominam Temat Glowny. :)
Mielon - 07 Cze 2009 15:41

Smuggler napisał/a:
Halooo. to watek o CDA. Nie zebym mial cos przeciwko offtopowi ale na wszelki wypadek przypominam Temat Glowny. :)

Odezwał się ten, który w tym wątku nie offtopował :)

Lepiej odpowiedz na to, co pisaliśmy o Ceville tam wyżej :) Tak w ogóle to IMO EGM powinien mieć co miesiąc jedną stronę w CDA przeznaczoną na jego felieton na temat dowolny :)

Smuggler - 07 Cze 2009 16:13

Jako znany milosnik offtopu nie bronie tego i tutaj, a tylko przypominam temat watku, bo niektorym moze sie pomylic.

EGM mialby te miejsce jakby mu sie chcialo takowe felietony pisac. :)

ramzel - 07 Cze 2009 16:30

Smuggler napisał/a:
EGM mialby te miejsce jakby mu sie chcialo takowe felietony pisac. :)

A Wania to co? Stracił swą zdolność przekonywania?

Wie już ktoś o co chodzi z tym 'odwróconym pudełkiem'?

Smuggler - 07 Cze 2009 16:32

Jest takie fajne australijskie powiedzonko "mozesz zawlec krowe nad strumien, ale nie mozesz zmusic by sie z niego napila". EGM wspolprace z CDA traktuje jako odpoczynek od zasadnicznej pracy, recenzuje gry bo i tak gra, wiec co mu szkodzi potem napisac recenzje...
muszrom - 07 Cze 2009 16:57

Smuggler napisał/a:

i temat krąży wokół pełniaków, kolejności/ważności gier na płytce oraz definicji kotleta i kaszanki, a to wszystko wyszło z kwestii CoJ, choć rzeczywiście temat zjechał nieco do zajezdni...
Już wracam do pionu: tak, pełniaki świetne, tekstowo świetnie, kupię jak zwykle ... ;)
Mieloneq napisał/a:
Są jeszcze dema. Akurat w Bus Drivera grałem w demko (konkretnie to pełną wersję dostępną przez 60 minut) i grało mi się przyzwoicie, choć sama gra to przeciętniak i w pełną wersję nie miałem ochoty zainwestować.

Racja, jeśli demo jest. Chciałem sprawdzić Helldorado, niestety obie znalezione wersje (FRA i GER) nie chciały się zainstalować. Dlatego opieram się na ocenach z netu.
Demo Sacreda dało mi pojęcie czym jest, choć i tak z godzinki (też czasowe) ciężko wyciągnąć konkretne wnioski, tylko ogóły. Zawsze to lepsze niż oceny na portalach, ale ja i tak przykładam do nich pewną wagę.
Smuggler napisał/a:
EGM wspolprace z CDA traktuje jako odpoczynek od zasadnicznej pracy, recenzuje gry bo i tak gra, wiec co mu szkodzi potem napisac recenzje...

I ty to mówisz "milionom", którym śni się recenzowanie gier na waszych łamach. Shame you, jesteś potworem ;)

Offtop: Poznałem takie afrykańskie przysłowie: "Kiedy kot rusza na łowy, myszy biją w tam-tamy". Mamy w polskim coś podobnego ?

down
Rzeczywiście :) i chyba znaczy mniej więcej to samo, jeśli dobrze zrozumiałem to afrykańskie: myszy wybijają mu rytm, żeby szybciej poszedł.
Polak-Afrykańczyk, dwa bratanki ?

edit
no to trzeba by spytać Afrykańczyka który zna to przysłowie. Mogłoby by być też, że biją w tam-tamy do zabawy, bo kot ruszył na łowy (jak u nas). Twoja wersja chyba najprawdopodobniejsza.

Smuggler - 07 Cze 2009 18:33

Na zlodzieju czapka gore? - ale to nie do konca to samo. Mamy za to przeciwienstwo "kiedy kota nie ma, myszy tancuja" :)

Raczej u nich "kiedy drapieznik idzie na lowy, ofiary maja sie na bacznosci [ostrzegaja sie...]" a u nas "gdy nie ma zagrozenia, to mozna poszalec"...

Undertaker43 - 07 Cze 2009 19:03

Numerek zapowiada się całkiem nieźle. Bardzo ciekawi mnie tekścik o Diablo 3, a przede wszystkim temat okładkowy, czyli nowe CoJ. Jeżeli chodzi o cover to odpalę pewnie Sacreda (dość mam Lokich, Legendów czy jakichkolwiek innych nudnych h'n's) oraz Helldorado. Call of Juarez mam, przeszedłem. Gra dobra, kto wie, a może mnie coś tchnie i przejdę raz jeszcze. Albo przynajmniej multi zobaczę ;)

We wtorek pędzę do kiosku.

lukas_k - 07 Cze 2009 19:17

Coś widocznie musi być na rzeczy z tym tłumaczeniem Cevilla przez EGM, bo inaczej Smuggler by zdecydowanie zjechał tego, co to napisał :mrgreen:
Mielon - 07 Cze 2009 19:31

lukas napisał/a:
Coś widocznie musi być na rzeczy z tym tłumaczeniem Cevilla przez EGM, bo inaczej Smuggler by zdecydowanie zjechał tego, co to napisał :mrgreen:

E, akurat na reakcje Smugglera nie ma sensu patrzeć, już nie raz robił z nas idiotów, vide w przypadku BloodRayne 2 czy Advent Rising :)

Smuggler - 07 Cze 2009 21:46

:mrgreen:

Coz poradze ze takie nieszkodliwe mataczenie sprawia mi przyjemnosc? Juz we wtorek rano wszystko bedzie jasne, a moze i wczesniej.

Mielon - 07 Cze 2009 21:53

Smuggler napisał/a:

Coz poradze ze takie nieszkodliwe mataczenie sprawia mi przyjemnosc? Juz we wtorek rano wszystko bedzie jasne, a moze i wczesniej.

O proszę, czyżby info z tyłu okładki covera dotyczyło właśnie Ceville? :P

Smuggler - 07 Cze 2009 21:55

Kto wie. Moze ale niekoniecznie. W kazdym razie to mila informacja dla graczy.
uszi - 07 Cze 2009 22:26

Może jakiś numer specjalny z tą jedną grą z tłumaczeniem EGM pod patronatem CDA :P . Nie było kiedyś czegoś takiego bodajże z grą The Suffering ?
Frozen - 08 Cze 2009 01:57

uszi napisał/a:
Może jakiś numer specjalny z tą jedną grą z tłumaczeniem EGM pod patronatem CDA :P .

Z tłumaczeniami od EGM, to jak dla mnie nawet cała seria wydawnicza powstać może :D
Już widzę oczyma wyobraźni, jak odpalam grę, a tutaj pojawia się logo CDA, a z głośników słychać tekst: "Kolekcja CDA. Polecam i zapraszam, El General Magnifico" :szczerbaty:

uszi napisał/a:
Nie było kiedyś czegoś takiego bodajże z grą The Suffering ?

Z tego co pamiętam, to się "Nova Gra" nazywało i kosztowało 18,50 zł.
Pamiętam też, że oprócz The Suffering w ten sposób została wydana też gra I-Ninja. Obie po angielsku.

thane - 08 Cze 2009 09:15

Frozen napisał/a:

Z tego co pamiętam, to się "Nova Gra" nazywało i kosztowało 18,50 zł.
Pamiętam też, że oprócz The Suffering w ten sposób została wydana też gra I-Ninja. Obie po angielsku.

I jeszcze Starmageddon 2 ;) Z tego co pamiętam to potem te gry i tak po kilku raczej krótkich miesiącach lądowały na coverze ;)

puzonix - 08 Cze 2009 09:19

thane napisał/a:

I jeszcze Starmageddon 2 ;)

I jeszcze Sudeki! I też było na coverze.

Muzicjohn - 08 Cze 2009 09:44

Sudeki nie bylo w Novej Grze ;>
Neptun - 08 Cze 2009 09:47

http://markolf.pl/index.php?pismo=31
Miał w niej wyjść także Scrapland, ale ostatecznie wylądował na Coverze urodzinowego numeru CD-Action. Niestety ;/.

Smuggler - 08 Cze 2009 10:32

Neptun napisał/a:
Miał w niej wyjść także Scrapland, ale ostatecznie wylądował na Coverze urodzinowego numeru CD-Action. Niestety ;/.

,,,Niestety? :scratch:

Neptun - 08 Cze 2009 11:42

No tak, "niestety" dla mnie, bo miałem wtedy coś pokroju PII 300mhz i 32 mb Ramu...;d
k0l0 - 08 Cze 2009 12:22

Smuggler napisał/a:

Wcześniej, wcześniej :P

Kod:
POLSKA PREMIERA!

Ceville

Nowa, prześmieszna przygodówka w polskiej wersji językowej już wkrótce na coverze CDA!

Nie przegap najlepszej od dawna okazji, by popłakać się ze śmiechu podczas grania...

Info z tyłu opakowania od coverka.
A niektórzy tak narzekają na prenumeratę...

Smuggler - 08 Cze 2009 12:55

No to wszystko jasne. :D
muszrom - 08 Cze 2009 12:56

No no, niespodzianka i to miła.
Na gamespocie (znowu ;) ) jest info o 14 recenzjach portali/pism , średnia 7.3, oceny od 5 do 9 na 10 (w tym 9/10 na IGN). Do tego trzeba dorzucić 9/10 w CDA od EGMa.
Czyli produkcja bardzo dobra, sympatyczna.

Byłaby bardziej, gdybym miał na czym pograć i w ogóle lubił ten gatunek. Jednak sam fakt dania tej gry bardzo pozytywny, fani przygodówek będą zadowoleni,
a ja będę mógł powiedzieć "znowu przygodówka! nie ! kiedy wyścigi ? wy-ści-gi ! "
dobra, wiem, idę odpalić Little Cars In The Great Race .. :/

thane - 08 Cze 2009 13:02

jesteście wielcy naprawdę :) Fani przygodówek dziękują :) Oby więcej takich atrakcji i przynajmniej jednej gry z gatunku co miesiąc :)
ukladanka - 08 Cze 2009 13:07

thane napisał/a:
Oby więcej takich atrakcji i przynajmniej jednej gry z gatunku co miesiąc :)

I później będzie tak jak w zeszłym roku ze strategiami? :roll:

ramzel - 08 Cze 2009 13:14

Jako fan przygodówek mówię (piszę):
CDA! Nie dawajcie co miesiąc gier przygodowych!
Inaczej zrobicie z nas NoLive'ów! :razz:

chapnik - 08 Cze 2009 13:15

CDA chwali się co niedługo da na coverze.
Tego jeszcze nie grali :szczerbaty:

EDIT:
@k0l0 mógłbyś napisać kiedy była wysyłana prenumerata?

lukas_k - 08 Cze 2009 13:21

A nie mówiłem @Mieloneq, że jak Smugg tego co to wymyślił nie zjechał, to że jest to prawda?
Ale ogólnie bardzo się ciesze, bo to bardzo fajna przygodówka (wnioskując po recenzji EGM`a z CDA). Dzięki wielkie!!!

thane - 08 Cze 2009 13:44

ukladanka napisał/a:
thane napisał/a:

Dla każdego coś miłego po roku strategii rok przygodówek :) O ile akurat strategie są mi całkowicie obojętne to przygodówki zawsze i każdej ilości przyjmę z otwartymi ramionami :)

muszrom - 08 Cze 2009 13:53

thane napisał/a:
Cytat:
ukladanka napisał/a:
Cytat:
thane napisał/a:

Dla każdego coś miłego po roku strategii rok przygodówek :)

nie strasz, aż mnie dreszcz przeszedł. Z resztą może i dobrze... rok 2010 będzie rokiem FPS, 2011 wyścigów, 2012 rokiem świni itd ;)

lukas_k - 08 Cze 2009 14:04

Ja tam bym się bardzo cieszył, gdyby co miesiąc była jakaś przygodówka, ale oczywiście trzeba dbać o każdy gatunek gier, a nie tylko przygodówki ;)
wrobel - 08 Cze 2009 14:12

Można się było spodziewać. W sumie to fajnie, szkoda tylko, że przygodówki to nie jest mój ulubiony gatunek gier.
Luke - 08 Cze 2009 14:14

Ja ponowię pytanie. Jeśli jest ktoś z prenumeratą od kompanii graczy, to ktoś kontaktował się w jakikolwiek sposób z Wami wcześniej przed wysłaniem? Po jakim czasie ją dostaliście?
Co do Ceville :ok: :peace: :wow:

rane - 08 Cze 2009 14:24

Fajnie, że Nova gra jest jeszcze wydawana, wychodzi co 5 lat czy jakoś inaczej? Bo ostatni numer wyszedł w 2004, no ale Markolf przecież nie kłamie :twisted: :twisted: :twisted:

BTW: Cybermycha i Gameranking też jeszcze wychodzą? Kurcze coś te kioski w Poznaniu mają kiepską dystrybucję...

Matt - 08 Cze 2009 14:29

Współczesne "śmieszne" przygodówki są raczej kiepskie, ale kto wie, jak to z Ceville. Przygodówka to przygodówka, ale liczę w przyszłości na jakiś fajny horror, albo thriller w konwencji przygodówki ofkors.
lukas_k - 08 Cze 2009 14:32

@rane
CuberMycha już dawno nie wychodzi. Co do dalszych czasposim to nie wiem.

Adrem - 08 Cze 2009 14:34

lukas napisał/a:
@rane
CuberMycha już dawno nie wychodzi. Co do dalszych czasposim to nie wiem.

To była ironia...

funmen - 08 Cze 2009 15:02

Ceville ;D
Yupi! Dzięki wielkie!

xyz - 08 Cze 2009 15:03

chapnik napisał/a:
CDA chwali się co niedługo da na coverze.
Tego jeszcze nie grali :szczerbaty:

EDIT:
@k0l0 mógłbyś napisać kiedy była wysyłana prenumerata?

grali, i to dawno temu (międzi 99-02 podawali pełniaki)

ukladanka - 08 Cze 2009 15:13

Luke13 napisał/a:
Ja ponowię pytanie. Jeśli jest ktoś z prenumeratą od kompanii graczy, to ktoś kontaktował się w jakikolwiek sposób z Wami wcześniej przed wysłaniem? Po jakim czasie ją dostaliście?

1. Na forum jest taki temat jak "Kompania Graczy", gdzie kilkunastu userów wszystko na ten temat napisało. Przed rozpoczęciem prenumeraty dostaliśmy od babki z Bauera maila, że rozpoczynają prenumeratę blablabla (chociaż niektórzy to chyba i tego nie dostali)

2. Prenumerata jest wysyłana różnie - część osób dostaje ją dzień przed premierą, reszta (oprócz paru osób, do których za pierwszym razie nie doszła lub doszła po dłuższym czasie) w kilka dni po premierze kioskowej.

Zamiast spamować wystarczy trochę sprytu i inteligencji w przeszukiwaniu forum.

Mielon - 08 Cze 2009 16:25

No i super :) Genialna informacja, mam nadzieję, że zdążycie z nią już na numer lipcowy :)
uszi - 08 Cze 2009 16:35

Cóż gra pewnie jak wyląduje na coverze to jako główny pełniak. Może ją obadam , ze względu na tłumaczenie EGM-a. Cóż jeśli wyjdzie w tym roku będzie 4 przygodówką na coverze , a FPS cóż w 7 numerze pojawił się pierwszy w tym roku, ale niestety kotlet :evil:
Dusza92 - 08 Cze 2009 17:22

Ja dzisiaj rano miałem CDA w skrzynce ;) :P
Mielon - 08 Cze 2009 17:41

uszi napisał/a:
Cóż gra pewnie jak wyląduje na coverze to jako główny pełniak. Może ją obadam , ze względu na tłumaczenie EGM-a. Cóż jeśli wyjdzie w tym roku będzie 4 przygodówką na coverze , a FPS cóż w 7 numerze pojawił się pierwszy w tym roku, ale niestety kotlet :evil:

To źle, że dużo przygodówek w końcu? Wcześniej ich za wiele nie było... A gier akcji w CDA nie brakuje, nie tak dawno był Advent Rising. To nie FPS, ale gierka i tak pełna akcji :)

Smuggler - 08 Cze 2009 17:42

uszi napisał/a:

Taki rok. W zeszlym obrodzilo strategiami, teraz przygodowkami. :)

Mielon - 08 Cze 2009 18:03

xyz napisał/a:

grali, i to dawno temu (międzi 99-02 podawali pełniaki)

Później też, ile to zapowiedzi Fratera było? Co prawda nikt nie napisał wprost, że będzie w CDA premierowo, ale i tak wszyscy łatwo mogli się domyślić.

Smuggler - http://www.battlefield-he...-thors-turbojet - można liczyć na coś takiego ze strony CDA? :)

uszi - 08 Cze 2009 18:08

Mieloneq napisał/a:
To źle, że dużo przygodówek w końcu? Wcześniej ich za wiele nie było...

Co za dużo to i świnia nie ....
Mieloneq napisał/a:
A gier akcji w CDA nie brakuje, nie tak dawno był Advent Rising. To nie FPS, ale gierka i tak pełna akcji

Dla mnie FPS to FPS Bo mi tu zaraz zaczną jakimiś Bloodraynami czy innymi Narcami jechać.
Smuggler napisał/a:
aki rok. W zeszlym obrodzilo strategiami, teraz przygodowkami.

A w przyszłym roku co będzie dominować logiczne czy kotlety :P

yemet - 08 Cze 2009 18:56

Swietna wiadomosc. Tylko czemu uprzedziliscie o tym pelniaku z takim wyprzedzeniem?
Seraf - 08 Cze 2009 18:57

yemet napisał/a:
Swietna wiadomosc. Tylko czemu uprzedziliscie o tym pelniaku z takim wyprzedzeniem?

by konkurencja srała po majtach

Cubituss - 08 Cze 2009 19:31

Konkurencja, przedziwnym zbiegiem okoliczności ;) też atakuje premierą w tym miesiącu :)
Wosq - 08 Cze 2009 19:34

Po czyszczeniu wszystko się może zdarzyć:) Może w końcu czas lekkiej posuchy się kończy.
Mielon - 08 Cze 2009 19:35

Cubituss napisał/a:
Konkurencja, przedziwnym zbiegiem okoliczności ;) też atakuje premierą w tym miesiącu :)

Ale u was EGM nie tłumaczył, "premiera" w wypadku Ceville nie zrobiłaby, przynajmniej na mnie, takiego wrażenia, gdyby nie tłumaczenie pana Sawickiego. :) Co nie zmienia faktu, iż liczę, że będzie to coś ciekawszego od premierowego MA2 ;)

Seraf - 08 Cze 2009 19:35

Cubituss napisał/a:

jakiś shooter od CI?

Smuggler - 08 Cze 2009 19:37

Cubituss napisał/a:

Moze niejedna? :)

[ Dodano: Pon 08 Cze, 2009 19:38 ]
SerafiN napisał/a:
yemet napisał/a:

by konkurencja srała po majtach

To nie jest dobra motywacja.

[ Dodano: Pon 08 Cze, 2009 19:39 ]
uszi napisał/a:

Smuggler napisał/a:
aki rok. W zeszlym obrodzilo strategiami, teraz przygodowkami.

A w przyszłym roku co będzie dominować logiczne czy kotlety :P

Kotlety schabowe.

Cubituss - 08 Cze 2009 19:40

SerafiN napisał/a:
Cubituss napisał/a:

jakiś shooter od CI?

Z tego co wiem, CI wydaje wszystkie swoje shootery w Polsce.

Seraf - 08 Cze 2009 19:42

Cubituss napisał/a:
SerafiN napisał/a:
Cubituss napisał/a:

jakiś shooter od CI?

Z tego co wiem, CI wydaje wszystkie swoje shootery w Polsce.

ale powiedz mi tylko, czy to będzie światowa premiera, czy jedynie polska (a światowa była rok, czy dwa temu)...

funmen - 08 Cze 2009 19:54

Cubituss napisał/a:

Nowy Larry? ;P

Cubituss - 08 Cze 2009 19:55

Są granice :D Sorry za hijack tematu, wrócimy do PLAYa w stosownym wątku.
uszi - 08 Cze 2009 20:50

A mnie zastanawia jedna rzecz. Jak takie CDA idzie do producenta z walizką pieniędzy na zakup licencji na grę , która będzie miała w ten sposób premierę w Polsce. To ile taki producent musiałby sprzedać kopii oryginalnej gry na naszym rynku , żeby miał taki zysk jak z odsprzedania licencji. 2 tys , 5 tys. a może 10 tys ?? Wiadomo zależy od kosztów produkcji , jakości gry , gatunku ( przygodówka to nie FPP :P ). A i pewnie producent liczy, że jak się gra spodoba to część graczy ściągnie oryginał z zachodu. Bo jednak niektórzy wolą mieć wersje pudełkowe a nie coverowe :P .
muszrom - 08 Cze 2009 20:51

Cubituss napisał/a:

może mały przeciek? tak żeby podgrzać atmosferę ? :szczerbaty:

edit
no dobra, nie to nie.
a może jednak ? ;)

Smuggler - 08 Cze 2009 20:54

Cubituss napisał/a:
Są granice :D Sorry za hijack tematu,

Mnie tam to nie przeszkadza :)

Cubituss - 08 Cze 2009 21:26

muszrom napisał/a:
podgrzać

Ooo, dobre słowo ;)

Matesko - 08 Cze 2009 21:47

Ceville... Świetna sprawa. Gratulacje, panowie :) To będą świetne wakacje... Może niedługo dostaniemy Machinarium albo Whispered World (IMO małe szanse na wydanie w Polsce)? Marzenia, wiem...
Slim - 08 Cze 2009 21:57

Gdyby wcześniej w Clicku nei było CoJ to uznałbym ten numer za pełniakowo jeden z najlepszych w ostatnim czasie. Jak dla mnie Sacred jest pełniakiem numeru i to w niego będę się zagrywał, Helldorado zagram jak pojdzie mi na kompie, CoJ raczej nie zagram. No to jutro trzeba iść do kiosku.
muszrom - 08 Cze 2009 22:00

Cubituss napisał/a:
muszrom napisał/a:
podgrzać

Ooo, dobre słowo ;)

no to dobrze! dawaj! podgrzewaj! ;)

[ Dodano: Pon 08 Cze, 2009 22:01 ]
Matesko napisał/a:
Może niedługo dostaniemy Machinarium albo Whispered World

wyraźnie było powiedziane, że to już ostatnia przygodówka w tym roku, więc raczej nie.

edit dobra, sieję ferment. ale ile można z tym ?
znowu spróbowałem Paradise i doszedłem do grubej baby na dole. jakieś 5 minut gry. :szczerbaty: to nie dla mnie.

thane - 08 Cze 2009 23:41

muszrom napisał/a:

wyraźnie było powiedziane, że to już ostatnia przygodówka w tym roku, więc raczej nie.

Gdzie to jest napisane? Mam nadzieję, że to wyssana z palca totalna bzdura...

muszrom - 09 Cze 2009 01:25

Cytat:
Gdzie to jest napisane? Mam nadzieję, że to wyssana z palca totalna bzdura...

a pod spodem dorzuciłem edit. już spokojnie, jeszcze udławicie się w tym roku tymi przygodówkami :P

edit
pierwszy raz od dawien dawna (od numery z Gothiciem 2 na coverze) biegnę rano po CDA. Najpierw lektura, potem zobaczę czy mi tu przypadkiem CoJ pójdzie, potem Sacred :)

polner - 09 Cze 2009 01:47

Helldorado to strategia i nikt nie psioczy? :eek:
Co do numeru to bardzo fajny.Call of Juarez i Sacred: Złota Edycja mam,Ale chętnie zagram w Helldorado

kreve - 09 Cze 2009 02:21

Smuggler napisał/a:
Taki rok. W zeszlym obrodzilo strategiami, teraz przygodowkami.

Ja nie mam nic przeciwko :D . Przypominają mi się początki KŚ Gry gdzie kupowałem niemal każdy numer bo co chwila dawali przygodówki

yemet napisał/a:

może dlatego że i tak już wszyscy sie domyślali :D
zastanawia mnie tylko jakim cudem udało sie zdobyć tą gierke, może jednak coś z nią nie tak ? Pamiętam jak sie wszyscy przypalali na Fratera i BAD Day LA, później wyszło że to były gierki najwyżej przeciętne

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2009 02:42 ]
muszrom napisał/a:

dobra dobra, kiedyś było powiedziane że nie będzie kotletów, innym razem że nie będzie już tyle strategii, a życie zweryfikowało wcześniejsze zapowiedzi... Trafi się tania licencja na niezłą przygodówkę to przecież nie będą sie z kupnem wstrzymywać tylko dlatego że co innego obiecali na jakimś forum. A że to trochę nieeleganckie to już inna sprawa (dlatego też cieszę sie że Smuggler w odpowiedzi na wiele zarzutów, po prostu ograniczył się w obietnicach)

muszrom - 09 Cze 2009 02:52

kreve napisał/a:
muszrom napisał/a:
Cytat:

dobra dobra (...)

dementuję moje zdanie, nic takiego nie zostało powiedziane :)
Chciałem was podpuścić, zasiać panikę. Kropka.

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2009 02:56 ]
polner napisał/a:

Dla niektórych lepsza słaba strategia niż najlepsza p........a :szczerbaty:

Frozen - 09 Cze 2009 04:16

polner napisał/a:

Taktycznych gier pokroju Commandosa czy Desperados nie ma zbyt wiele, więc jeszcze się ludziom nie przejadły.
Co innego, gdyby to był RTS albo Tycoon...
Cytat:
Dla niektórych lepsza słaba strategia niż najlepsza p........a :szczerbaty:

Na szczęście - tylko dla nielicznych ;)

Smuggler - 09 Cze 2009 08:36

I CDA w kioskach.

Enjoy!

m00ka - 09 Cze 2009 09:05

Smuggler napisał/a:
I CDA w kioskach.
Enjoy!

CDA w moich łapkach:P Enjoy! ;)
Wolny dzień więc jest czas na czytanie i czekanie na Ceville'a ;)

dzarek - 09 Cze 2009 09:20

A mi prenumerata jeszcze nie doszła :(
Chyba trzeba poczytać coś na ostatni egzamin w sesji ;)

Neptun - 09 Cze 2009 11:00

kreve napisał/a:
Pamiętam jak sie wszyscy przypalali na Fratera i BAD Day LA, później wyszło że to były gierki najwyżej przeciętne

Najwyżej przeciętne? Przecież to zwykłe szity były, gdyby nie to, że wylądowały na coverze CDA, nawet byśmy nie wiedzieli o ich istnieniu...Trzy razy podchodziłem do Bad Day LA i gra jest po prostu nudna. Zresztą samo CD-Action tak o nim teraz pisało, jakoś przy okazji recenzji gry kolejnej gry McGee. No i ta powolająca średnia w internecie... :roll:
Z kolei z Fraterem było tak, że juz przed jego premierą miałem go dość, bo przez bity kwartał (albo i więcej) zapowiadano go na łamach Cd-Action jaki to on wielki nie będzie i jaki to następca Diablo, a gdy już wreszcie pojawił się w kioskach, to okazało się, że to tylko czcze gadania, a cała ta kampania nie była warta świeczki.

ramzel - 09 Cze 2009 11:50

Neptun napisał/a:
Z kolei z Fraterem było tak, że juz przed jego premierą miałem go dość, bo przez bity kwartał (albo i więcej) zapowiadano go na łamach Cd-Action jaki to on wielki nie będzie i jaki to następca Diablo, a gdy już wreszcie pojawił się w kioskach, to okazało się, że to tylko czcze gadania, a cała ta kampania nie była warta świeczki.

Ale za to Billy Świeca jest w grze wartej świeczki. :szczerbaty:

Taurus - 09 Cze 2009 11:52

nr zakupiony, lezy w aucie, wieczorem poczytam :)

ale wlaczam sie juz teraz zeby obronic Fratera, dal mi ze 2 czy 3 tygodnie niezlej rozrywki, zalowalem tylko ze nie bylo recki w CDA ani jakiegos chociazby opisu szerszego bez ocen...

olszes - 09 Cze 2009 11:54

I znów nie załapałem się na GW, ale jestem za to w dziale Marka Lenca :twisted:

Dobry numer, co prawda jak dla mnie to 2 ciekawe gierki w recenzjach (okładkowa i NWN), a reszta to...hm...na pewno dobre teksty, tylko nie o tym co mnie ciekawi. Ale trudno. No i z pozytywów, z tego co przejrzałem kątem oka, brak powtórek w NL. Brawo! :razz:

A i to jakaś moda nowa - Pan Naczelny w każdym wstępniaku? :wink:

I jeszcze raz pochwalę, znakomity pomysł ze zwiększeniem rzeczy ocenianych (gry konsolowe, książki, filmy). Choć ocena ksiażki w jakiejkolwiek skali wygląda TROCHĘ dziwnie. :scratch:

EDIT:
Taurus napisał/a:
nr zakupiony, lezy w aucie,

Gdzie? ;]

ramzel - 09 Cze 2009 11:59

Tak sobie oglądam reklamę KoJ:WK i widzę, że widnieją tam tytuły dwóch czasopism (dziennik i tygodnik) wydawanych przez AS. Jestem więc pod jeszcze większym wrażeniem, że udało się Wam dorwać WK nawet przed wydawcą, który sprawuje patronat!
Tak trzymać! :mrgreen:

Smuggler - 09 Cze 2009 12:08

ramzel napisał/a:
Tak sobie oglądam reklamę KoJ:WK i widzę, że widnieją tam tytuły dwóch czasopism (dziennik i tygodnik) wydawanych przez AS. Jestem więc pod jeszcze większym wrażeniem, że udało się Wam dorwać WK nawet przed wydawcą, który sprawuje patronat!
Tak trzymać! :mrgreen:

Sie robilo indianskie podchody... ;]

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2009 12:09 ]
[quote="Neptun"]
kreve napisał/a:
Pamiętam jak sie wszyscy przypalali na Fratera i BAD Day LA, później wyszło że to były gierki najwyżej przeciętne

Najwyżej przeciętne? Przecież to zwykłe szity były, gdyby nie to, że wylądowały na coverze CDA, nawet byśmy nie wiedzieli o ich istnieniu...Trzy razy podchodziłem do Bad Day LA i gra jest po prostu nudna. Zresztą samo CD-Action tak o nim teraz pisało, jakoś przy okazji recenzji gry kolejnej gry McGee. No i ta powolająca średnia w internecie... :roll:

>>>To byl "zakup w ciemno". Albo sie trafi albo nie.

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2009 12:11 ]
[quote="olszes"]I znów nie załapałem się na GW, ale jestem za to w dziale Marka Lenca :twisted:

Dobry numer, co prawda jak dla mnie to 2 ciekawe gierki w recenzjach (okładkowa i NWN), a reszta to...hm...na pewno dobre teksty, tylko nie o tym co mnie ciekawi. Ale trudno. No i z pozytywów, z tego co przejrzałem kątem oka, brak powtórek w NL. Brawo! :razz:

A i to jakaś moda nowa - Pan Naczelny w każdym wstępniaku? :wink:

>>>Raczej powrot do starych zwyczajow :)

I jeszcze raz pochwalę, znakomity pomysł ze zwiększeniem rzeczy ocenianych (gry konsolowe, książki, filmy). Choć ocena ksiażki w jakiejkolwiek skali wygląda TROCHĘ dziwnie. :scratch:

>>>A czym sie rozni ocena ksiazki od oceny filmu czy gry? Albo warta uwagi albo nie, a jak warta to pokazana jak bardzo (zdaniem recenzenta).

anrey - 09 Cze 2009 13:14

no to tak.zmiana w konfigurator live.teraz jest tez liczba klatek.to jest na plus :ok:
spore info (chodź nie czytałem go jeszcze ;p) o MW2.również na plus :ok:
wg mnie numer bardzo udano :P .mimo że jest kotlet,w którego grałem na radeonie 9600 i płynność była,a raczej jej brak, to teraz z checią nadrobie.
no i oczywiście recka CoJ wk..
widze zmiany ogólnie podobaja mi sie :P

muszrom - 09 Cze 2009 13:25

Taurus napisał/a:
ale wlaczam sie juz teraz zeby obronic Fratera, dal mi ze 2 czy 3 tygodnie niezlej rozrywki, zalowalem tylko ze nie bylo recki w CDA ani jakiegos chociazby opisu szerszego bez ocen...

No właśnie, ja też pograłem we Fratera nieco, coś mi się w nim spodobało, a nie jestem fanem gatunku. Na pewno grałem dłużej niż w Diablo2, a to już o czymś świadczy. Tylko o czym? hm ... ;)
Bad Day LA to rzeczywiście crap, nie mogłem uwierzyć że dano taka kaszankę. Jak Smugg sam napisał-to był zakup w ciemno.

Matesko - 09 Cze 2009 15:52

Dorwałem numer, przejrzany (szkoda, że TA2:PC tylko 6+ wyrwała...), Sacred zainstalowane... Dzisiaj jestem niedostępny :)
Magg0t - 09 Cze 2009 15:56

Kupiłem, przejrzałem i gram w Sacred zamiast się na egzam uczyć;]
Jerry - 09 Cze 2009 16:07

A mnie ucieszył tekst o Atlantice. Pod koniec zeszłego roku grałem w to namiętnie i nadal uważam to za najlepsze MMORPG w jakie kiedykolwiek grałem.
davidian - 09 Cze 2009 18:06

Prenumerata w skrzynce :) Tnę w Sacred :) Od jutra urlop ! :mrgreen:
Undertaker43 - 09 Cze 2009 19:10

Numer zakupiony. Po wstępnych oględzinach pisma włożyłem DVD do napędu celem instalacji Helldorado, a potem Sacred. I ewentualnie CoJ, być może demko SBK także.
Jest dobrze.

yagebu - 09 Cze 2009 19:41

Jako, że jest to mój pierwszy "markolfowy" post - witam wszystkich. Jednak do rzeczy, nowy numer CDA (jak co miesiąc zresztą) zakupiony, co prawda z braku czasu został on jednak tylko powierzchownie przejrzany, jednak widać, że tekstowo jest ciekawie, jeśli chodzi zaś o pełniaki, to na pewno sprawdzę Sacred, Call of Juarez mam co prawda z Clicka, jednak za pierwszym razem odbiłem się od niej przez etapy z Billym, więc może teraz jest dobra okazja, aby podejść do niej drugi raz.
Undertaker43 - 09 Cze 2009 20:31

Tak btw. Call of Juarez z coverka CDA - u mnie zaraz po rozpoczęciu instalacji program woła o płytę nr. 1 :O
Też tak macie?

Adrem - 09 Cze 2009 20:54

Undertaker43 napisał/a:
Tak btw. Call of Juarez z coverka CDA - u mnie zaraz po rozpoczęciu instalacji program woła o płytę nr. 1 :O
Też tak macie?

Nie.

Smuggler - 09 Cze 2009 21:02

Undertaker - sprobuj skopiowac wszystko na HDD i stamtad instalowac. Jak problem bedzie dalej wystepowal - odeslij plytke do wymiany.
muszrom - 09 Cze 2009 21:06

Numer zakupiony, Helldorado nie działa na laptopie, CoJ działa, ale kiepsko, zostaje Sacred. Tnę i sieczę :twisted:
No i rzeczywiście ciekawe artykuły.

Wyjątkowo polecam wszystkim demo Plants vs Zombii - ta gra to dzieło pijanego geniuszu.

logray - 09 Cze 2009 22:37

ukladanka napisał/a:

Mają szerokie pole do popisu. Na razie nikt nie wydał: Sam&Max 2, Strong Bad's Cool Game for Attractive People. O wydaniu Wallace&Gromit Grand Adventures oraz Tales of Monkey Island też nic nie słychać. Telltale jest z serii na serię coraz lepsze.

thane - 09 Cze 2009 23:05

logray napisał/a:
ukladanka napisał/a:

Mają szerokie pole do popisu. Na razie nikt nie wydał: Sam&Max 2, Strong Bad's Cool Game for Attractive People. O wydaniu Wallace&Gromit Grand Adventures oraz Tales of Monkey Island też nic nie słychać. Telltale jest z serii na serię coraz lepsze.

I trzech milionów innych przygodówek tez nikt u nas nie wydał tak gwoli ścisłości ;)

muszrom - 09 Cze 2009 23:12

Mam problem z CoJ. Instaluję na PC z Xp, po włączeniu gry jeszcze zanim pojawi się logo Techlandu gra się zawiesza - czarny ekran i nic nie można zrobić.
Czy ktoś może ma to samo?
Na lapie z Vistą gra działa normalnie

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2009 23:24 ]
dobra, załatwione.
to nie mój pc i nie wiedziałem, że ComodoFirewall jest taki czepialski ;)

Magg0t - 10 Cze 2009 12:36

Przeczytałem i powiem, ze dobrze jest:) Z zapowiedzi jak dla mnie "Sześć dni w Falludży" zasługuje na uwagę. Temat kontrowersyjny ale jak dobrze grę zrobią może być coś fajnego. W recenzjach jak zwykle dobrze, ale coraz ciężej czyta mi się teksty Q'nika, nie wiem czemu. EGM, CormaC, Hut piszą bardzo fajnie, ale przy tekstach Q'nika mam wrażenie jakby pisał na siłę :szczerbaty: Ale to takie moje odczucia:D
Fajna rzecz z magazynem: jest system ocen i to liczę na plus.

Z pełniaków to Helldorado mnie nie przekonało, ale Sacred już tak. I to bardzo:)

xyz - 10 Cze 2009 12:39

Magg0t napisał/a:
"Sześć dni w Falludży"

tego przypadkiem już nie anulowano?

Raku - 10 Cze 2009 12:41

xyz napisał/a:
tego przypadkiem już nie anulowano?

Wg CDA dalej tworzą, ale i szukają wydawcy ;)

Mielon - 10 Cze 2009 15:51

Magg0t napisał/a:
W recenzjach jak zwykle dobrze, ale coraz ciężej czyta mi się teksty Q'nika, nie wiem czemu.

Właściwie to Qn'ika, ale właśnie o tym samym chciałem wspomnieć. Czyta się ostatnio jego teksty, jakby był tym wszystkim zmęczony.

Spodobał mi się tekst o E.T., cieszy też odświeżenie działu o kulturze, IMO mógłby być większy. Gamewalker całkiem udany, zwłaszcza felietony, a komiks Błażeja Wiśniewskiego świetny. :) Nie czytałem jeszcze zbyt dużo tekstów, ale póki co numer mi się podoba, gierki w recenzjach ciekawe, w reedycjach Planescape... Zaraz pogam w Sacred.

Przeraża mnie tylko ewolucja działu konsolowego, nie chciałbym, żeby CDA stało się multiplatformowe.

Smuggler - 10 Cze 2009 15:54

Mieloneq napisał/a:
Magg0t napisał/a:
W recenzjach jak zwykle dobrze, ale coraz ciężej czyta mi się teksty Q'nika, nie wiem czemu.

Przeraża mnie tylko ewolucja działu konsolowego, nie chciałbym, żeby CDA stało się multiplatformowe.

Dopoki bedzie w co grac na PC to nie bedzie :) , ale po prostu integrujemy recenzje w jednym ciagu i stylu, zeby nie bylo ze co 2 strony inne stopki, inny styl, itd. bez obaw. Same plytki dolaczane do CDA sprawiaja, ze jestesmy z zalozenia pismem o PC :)

Gkstychy66 - 10 Cze 2009 16:55

Numer oczywiście zakupię, ale ciekawość mnie pożera. Jaką ocenę dostał ,,Call of Juarez 2:Więzły Krwi".Proszę o odpowiedź, aha jak ktoś wymieniłby jeszcze plusy i minusy-(jeśli oczywiście jakieś są) byłbym wdzięczny! :smile:
Kent - 10 Cze 2009 16:56

Bardzo podobał mi się tekst o E.T. Czytając go przypomniało mi się, że w śp Clicku poświecono tej grze komiks z cyklu "oldskul i hardkor". Ten komiks był IMO jednym z najciekawszych elementów w Clicku. Myśleliście, może nad jego wznowieniem?

Wracając natomiast do tekstu Bartka Klusa, to czy to był jednorazowy tekst, czy szykuje nam się seria artykułów poświęconym starym grą? Świetnie się czyta tekstu o pionierskich czasach w branży, więc chciałbym, żeby klus pojawiał się u was częściej.

puzonix - 10 Cze 2009 16:56

Gkstychy66 napisał/a:
Numer oczywiście zakupię, ale ciekawość mnie pożera. Jaką ocenę dostał ,,Call of Juarez 2:Więzły Krwi".

Więzły? :D

Przyłączam się do prośby, bo nowego CDA pewnie jeszcze długo nie zobaczę :\

Adrem - 10 Cze 2009 16:58

Coj dostał:

Spoiler:

8

Od Qnika, a w minirecce
Spoiler:

7+

od Grega

muszrom - 10 Cze 2009 18:37

Mieloneq napisał/a:

Smuggler napisał/a:
Dopoki bedzie w co grac na PC to nie bedzie :)

przeniosłem do: http://markolf.pl/forum/v...p=208654#208654

Smuggler - 10 Cze 2009 19:58

Kent napisał/a:
Bardzo podobał mi się tekst o E.T. Czytając go przypomniało mi się, że w śp Clicku poświecono tej grze komiks z cyklu "oldskul i hardkor". Ten komiks był IMO jednym z najciekawszych elementów w Clicku. Myśleliście, może nad jego wznowieniem?

Wracając natomiast do tekstu Bartka Klusa, to czy to był jednorazowy tekst, czy szykuje nam się seria artykułów poświęconym starym grą? Świetnie się czyta tekstu o pionierskich czasach w branży, więc chciałbym, żeby klus pojawiał się u was częściej.

Tekstow Bartka bylo ci u nas spooro, zrobila sie z tego nawet niezla ksiazeczka, recenzowana z miesiac-dwa temu w Magazynie. :)

Nowe pewnie beda sie pojawiac choc nie wiem z jaka czestotliwoscia.

Adrem - 10 Cze 2009 19:59

Skoro już jesteś, to może odpowiesz tez na moje pytanie: kim jest Phnom? :E
Smuggler - 10 Cze 2009 21:23

Adam Szumilak. Nabytek z Clicka. Redaktor, korektor, i jeszcze pare innych ciekawych specjalnosci.
Mojo - 10 Cze 2009 21:35

Dobra, wcześnie nic o nowym CDA nie pisałem, zatem:

cover
CoJ - trochę jestem zawiedziony, ale gra zacna; przyda się 2 kopia
Sacred - jak dla mnie hit numeru, dzięki! :)
Helldorado - nie wiem, nie grałem. jeszcze.
Brain training - super sprawa, serio. Oby więcej takich bonusów.

pismo
Nie przeczytałem nawet połowy, więc nie będę baardzo komentował. Jednak tekstowo jest b. dobrze, ciekawy wywiad z człowiekiem z CDP, dobry tekst o trzecim Diable..hmm... powiem więcej gdy przeczytam. Ale ogólnie :ok:
Aha, art na tyle pisma (nie wiem jak to się nazywa - tylna okładka?) genialny :smile: rly, ta laska z Call of J. rządzi :P

FAq - 10 Cze 2009 22:11

Numer kupiłem i:

- Oby wiecej Naczelnego w wstepniaku
- Brzydkie tabelki z ocenianiem
- Instaluje CoJ (to tak miedzy innymi :mrgreen: )
- Nie wiem czemu ale nie moge sie przyzywczaic do tego nowego tła z AR. Po co zmieniać to co dobre?

EDIT:

Jakby kto mogł wystawic tapety z CDA (numer ten z czaszka z wolfensteina jakies 4 miesiace temu był ) na fotosik lub cuś. Byłbym bardzo wdzieczny :mrgreen:

kartofel101 - 10 Cze 2009 22:27

Mi to już bardziej podobają się kolory tych tabelek z ocenami jakie mają polonizacje jakoś lepiej mi w oko wpada. Ale to tylko moja opinia
uszi - 10 Cze 2009 22:39

Dorzucając swoje 3 grosze :
Nie wiem jak Wam, ale mnie jakoś ciężko czytało się artykuł o Modern Warfare 2,
no i Diablo 3 troszkę zawodzi , bo mało konkretów, ale to zapewne wina Blizzarda, i ich skąpości w informowaniu gazet. Ale i tak mają u mnie kredyt zaufania i to ogromny , jak stąd do Berlina.

Smuggler - 10 Cze 2009 23:23

FAq napisał/a:
Numer kupiłem i:

- Oby wiecej Naczelnego w wstepniaku

Ze jak?

lukas_k - 10 Cze 2009 23:24

Chodzi mu o zdjęcia naczelnego we wstępniaku ;)
ramzel - 10 Cze 2009 23:51

Może lubi grę wstępną. :szczerbaty:
FAq - 10 Cze 2009 23:54

:roll:
4248151623 - 11 Cze 2009 15:39

Numer średni, choć bywało ostatnio gorzej, ale czemu już któryś raz jest tak, że płyta chodzi tak, że trupa by zmusiła do pobudki? Testowane na różnych konfiguracjach, zawsze to samo. Ma ktoś jeszcze z tym problem?
muszrom - 11 Cze 2009 16:30

4248151623, u mnie też walczy z napędem, ale nie wiem czy to jej wina, bo wcześniej w kilku przypadkach już tak miałem (ale fakt że jest tak tylko z płytami z czasopism).
ramzel - 11 Cze 2009 17:14

4248151623 napisał/a:
Numer średni, choć bywało ostatnio gorzej, ale czemu już któryś raz jest tak, że płyta chodzi tak, że trupa by zmusiła do pobudki? Testowane na różnych konfiguracjach, zawsze to samo. Ma ktoś jeszcze z tym problem?

Moja płyta w ogóle nie chodzi. Czasem się potoczy po podłodze, ale chodzić za cholerę nie chce. :rotfl:

Adrem - 11 Cze 2009 17:20

4248151623 napisał/a:
Numer średni, choć bywało ostatnio gorzej,

A mi się właśnie podoba i to bardzo ;)

4248151623 napisał/a:
że płyta chodzi tak, że trupa by zmusiła do pobudki? Testowane na różnych konfiguracjach, zawsze to samo. Ma ktoś jeszcze z tym problem?

U mnie jest ok.

lukas_k - 11 Cze 2009 17:46

Ja tam nie wiem, co wy macie z tymi płytami. U mnie nigdy, płyta nie buczy w napędzie.
Mielon - 11 Cze 2009 18:44

U mnie DVHD nigdy problemów nie sprawiało, ale płytki z CDA czasem rzeczywiście strasznie buczą...
4248151623 - 11 Cze 2009 19:09

ramzel napisał/a:
4248151623 napisał/a:

Moja płyta w ogóle nie chodzi. Czasem się potoczy po podłodze, ale chodzić za cholerę nie chce. :rotfl:

Pora więc działać i zakręcić się za namiarami do reklamacji :razz:

ramzel - 11 Cze 2009 21:12

4248151623 napisał/a:
ramzel napisał/a:
4248151623 napisał/a:
Pora więc działać i zakręcić się za namiarami do reklamacji :razz:

Ech... Ja tu próbuję w miarę subtelnie, przy pomocy zabawy słownej (nazywanej przez niektórych "łapaniem za słówka") zwrócić Twą uwagę na fakt, że płyty nie chodzą, bo nie mają jak, a Ty tak na serio, że do reklamacji? :eek:

Jeśli już przy reklamacji jesteśmy, to musiałem poprzednią płytę (z 05/09) odesłać do redakcji. Długo z tym zwlekałem, bo uczyniłem to dopiero 8. czerwca, ale przynajmniej zdążyłem przed premierą nowego numeru. Przynajmniej wg stempla pocztowego. ;)
Mam nadzieję, że obietnica Ghosta, że koszta wysyłki mi się zwrócą zostanie spełniona.
Czyżbym miał spodziewać się czegoś ekstra w paczce z wymienionym nośnikiem? XD
Choć biorąc pod uwagę fakt, że jeden z redaktorów do dzisiaj nie wywiązał się z obietnicy danej ponad 1,5 roku temu, chyba nie powinienem nastawiać się na nic wielkiego? :???:

4248151623 - 12 Cze 2009 11:32

To teraz zastanów się jeszcze raz, kto tu kogo nie zrozumiał :wink:

Cytat:
Choć biorąc pod uwagę fakt, że jeden z redaktorów do dzisiaj nie wywiązał się z obietnicy danej ponad 1,5 roku temu, chyba nie powinienem nastawiać się na nic wielkiego?

Jakiej obietnicy? I jak się to ma do działu reklamacji?

qba767 - 14 Cze 2009 22:34

A mi jeszcze z prenumeraty nowy numer nie przyszedł :(
Obserwator - 14 Cze 2009 22:44

qba767 napisał/a:
A mi jeszcze z prenumeraty nowy numer nie przyszedł :(
Wyluzuj qba. Było Boże Ciało, długi weekend więc najprawdopodobniej w poniedziałek, wtorek numer przyjdzie.
PS. Też czekam :)

glazio - 15 Cze 2009 07:53

Czy mógłby ktoś zaspoilerować ocene Still life 2? Napisać jej wady i zalety; i czy jest napisane kto zabijał w części pierwszej? Z góry dziękuję.
focus - 15 Cze 2009 09:02

Spoiler:

+ kilka ciekawych narzędzi detektywistycznych
+ciekawy scenariusz
+dźwięk i muzyka
+jakość animacji

-elementy wymagające pośpiechu
-momentami nieco żmudna

Ocena: 8

Nie jest napisane dosłownie, kto zabijał. Jest jednak informacja, że w 2 części dowiemy się, kto był mordercą, więc trzeba zagrać.

uszi - 15 Cze 2009 21:42

Właśnie ukończyłem Helldorado . Naprawdę fajna gra i zachęcam by dać jej szanse. Na średnim poziomie trudności, udało mi się ją ukończyć bez większych zacięć ( a w tego typu pozycje nie grywam - wyjątkiem było pierwsze Desperados i Shadow Company, od Commandosów się odbiłem ). Aczkolwiek czasami jest ciężko ( w misjach gdy nie można zabijać żołnierzy a mnóstwo pałęta się ich po planszy ). Z kolei w misjach gdy możemy rozwalać jest stosunkowo prosto (np. misja z uwolnieniem dzieciaka ) Grafika przyjemna dla oka , muzyczka nie przeszkadza. Fajny patent z przejściem z kamerą do trybu TPP , łatwiej się strzela. Minusem są słabe przerywniki ( w formie niby komiksu ). Wygląda to brzydko. Gra słabsza od Desperados ale i tak wystawiam mocne 7.
puzonix - 15 Cze 2009 22:03

uszi napisał/a:
Gra słabsza od Desperados ale i tak wystawiam mocne 7.

Czyli jeśli ja wystawiam 7 Desperados (dużo bardziej podobał mi się Robin Hood), to Helldorado powinienem sobie odpuścić? :>

uszi - 15 Cze 2009 22:16

Czy ja wiem. Odpal, poświęć 1 h a nuż Cię wciągnie. Ja jak kończyłem Desperados ( a było to trochę po jej premierze ) dałbym mocne 9. Przyznam się szczerze , że ukończyłem ją raz i pozostały bardzo miłe wspomnienia ( zwykle nie przechodzę drugi raz gier poza paroma wyjątkami - tak z 15 by się uzbierało ) . Mnie akurat Robin nie specjalnie wciągnął, po pierwsze czasy nie te , po drugie za długo w niego nie grałem. Podobna sytuacja z Chicago.
Genui - 16 Cze 2009 16:55

ramzel napisał/a:
4248151623 napisał/a:

U mnie to samo tylko że Coj nie działa Error steam blble no po prostu szlak mnie trafia

Smuggler - 16 Cze 2009 19:52

Skopiuj na hDD i stamtad instaluj. Nie pomoze - odeslij plyte do wymiany.
Genui - 16 Cze 2009 22:26

Smuggler napisał/a:
Skopiuj na hDD i stamtad instaluj. Nie pomoze - odeslij plyte do wymiany.

Próbowałem nie może odczytać pliku źródłowego .No i co teraz niby mam wysłać na tą reklamacje przesyłka mniej więcej 10zł to niby z sensem dołożyć piątkę i kupić nowe no nic ostatni raz kupiłem CDA :mad:

Slim - 16 Cze 2009 22:27

Nie desperuj . nie 10 zł tylko wiele mniej a poza tym redakcja zawsze dodaje bonusa za straty moralne ;]
ramzel - 16 Cze 2009 22:48

Slim napisał/a:
Nie desperuj . nie 10 zł tylko wiele mniej a poza tym redakcja zawsze dodaje bonusa za straty moralne ;]

Za wysłanie płytki poleconym priorytetem zapłaciłem 4,60.
A do tego na Forum Actionum Ghost obiecał, że koszta mi się zwrócą, bo też się zastanawiałem nad tym, czy nie będzie lepiej po prostu jeszcze raz do kiosku się wybrać.
Czy ktoś wie czym jest ten wspomniany bonus? Jakaś dodatkowa gierka?

Mojo - 16 Cze 2009 23:04

ramzel napisał/a:
Jakaś dodatkowa gierka?

Tak, ktoś już chyba o tym wspominał kiedyś. Jakieś archiwalne płytki z CDA/Clicka! dodają :]

Smuggler - 16 Cze 2009 23:08

Niekoniecznie. :)
ramzel - 16 Cze 2009 23:13

Smuggler napisał/a:
Niekoniecznie. :)

To dobrze, bo miałbym dubla. :)

Smuggler - 16 Cze 2009 23:17

Ogolnie na bonusy rzadko kto narzeka (*), wiec...

(*) w sumie to nikt :)

Muzicjohn - 17 Cze 2009 00:00

Ide sobie porysowac plytke i odesle, moze jakis fajny bonus wpadnie ;) .
Genui - 17 Cze 2009 07:35

Slim napisał/a:

ja pier++++ tego bonusa i chce pograć w coj :(

Smuggler - 17 Cze 2009 08:00

Genui napisał/a:
Slim napisał/a:

ja pier++++ tego bonusa i chce pograć w coj :(

Jesli powiesz jeszcze ze dwa razy Ja pier*** i potupiesz nogami, plytka na pewno sie naprawi... No co ja ci moge, wypadki chodza po ludziach. WYmienimy plyte i pograsz, pare dni zwloki chyba nie zawala ci swiata?

Genui - 17 Cze 2009 08:22

No nie :E pozostaje mi nadal grać w umierające etqw:D
Luke - 17 Cze 2009 12:43

Jako bonusa dostaniesz CoJ z Clicka! :razz: W sumie mój wujek też miał problem z CoJ. Może by tak zareklamować... :szczerbaty:
Avalon - 17 Cze 2009 14:26

Ja ja składałem reklamację płyty/brak jakiegoś "bonusa" to w zamian dostałem 2x ten bonus + 99 programów/gier. Opłaca się. :wink:
OLEK - 17 Cze 2009 17:05

Kurcze koniec sesji (jutro miejmy nadzieje ostatni egzamin, ale raczej na 100% ostatni). Dzis zdalem najgorszy z teorii bezpieczeństwa (chyba najgorszy na 5 )
Wiec chyba sobie kupie CDA. Ciągnie mnie do Sacreda. Mam zamiar po sesji zrobic wyjazd na tydzien. Lap top do torby. Pare ksiazek, lapek i akurat bedzie w co grać.
Więc na mnie 15 zł chyba dzis zarobicie :)
Teksty zapewne tez nawet przeczytam :P Ale głównie płytka mnie interesuje. (no kazdy ma swe priorytety :wink: ).

Pozatym WAKAAACJE. Jak sie bedzie nudzic to chociaz mam 2 ksiazki do narobienia. :)
Chociaz zauwazylem ze (w sumie nie tylko CDA ogólnie czasopisma) urosly u mnie do rangi gazet kibelkowych, tzn najpierw przejze przeczytam co mnie tam interesuje, a reszte czytam w toalecie :) )

Muzicjohn - 18 Cze 2009 12:28

Hm...Plants vs Zombies dostalo 8?? I ocena czastkowa za grafike to tez 8? Chyba dżołk jakis, bedzie na coverze niedlugo, czy jak? ;]
Ja rozumiem jeszcze subiektywne zdanie na temat grywalnosci, wtedy 8 jest uzasadnione, ale zeby grafike na poziomie flashowej gierki tak wysoko oceniac? ;o

Ogolnie gdyby PvZ bylo gra freeware, to bym uznal, ze jest naprawde fajna i warto w nia pograc. Ale skoro jest recenzowana obok "normalnych" i pelnoprawnych gier, to ocena 8 jest imho sporym przegieciem ;P.
Znam flashowa gierke, ktora jest bardziej rozbudowana od PvZ i ma mniej skokowe animacje ;) .

(zeby mi tu zaraz jakis Ghoran nie napisal, ze on to zna darmowa gre 3x lepsza od WoW, gdzie za godzine gry tworcy placom graczom po 100$, to dam linka: http://poszkole.pl/gry.php?co2=play&idm=103123 ;] )

Mielon - 18 Cze 2009 15:50

Muzicjohn, popatrz sobie na oceny na Metacritic i porównaj je sobie z oceną w CDA - http://www.metacritic.com...%20vs%20zombies

:P

Po prostu w swojej klasie to bardzo dobra gierka...

Muzicjohn - 18 Cze 2009 16:09

Widzialem srednia ocen (jest podana w CDA) i tym bardziej mnie to dziwi ;o.
Powiedzmy, ze ci wszyscy ludzie nigdy w zyciu w dobrego defensa nie grali i oceniaja te gre wysoko, ale dac 8 za grafike? ;>

Mielon - 18 Cze 2009 16:11

Muzicjohn napisał/a:
Widzialem srednia ocen (jest podana w CDA) i tym bardziej mnie to dziwi ;o.
Powiedzmy, ze ci wszyscy ludzie nigdy w zyciu w dobrego defensa nie grali i oceniaja te gre wysoko, ale dac 8 za grafike? ;>

No ale jakiej grafiki spodziewałbyś się po takiej grze? Ładne, sympatyczne 2D, niezły wygląd potworków, czego chcieć więcej?

Muzicjohn - 18 Cze 2009 16:28

No przepraszam, ale to jest zwykle 2D, bez zadnych dupereli, kazda gra flash'owa tak wyglada ;>. 8 to nie jest ,,ot, sympatyczna grafika", 8 wskazuje na grafike naprawde bardzo dobra, troche to przykre, ze wiekszosc gier z trojwymiarowa, dopracowana grafika otrzymuje za nia nizsze oceny, niz te rysunki zombiakow, ktore z powodzeniem narysowalby srednio-uzdolniony plastycznie nastolatek ;] .

Nie wiem, smutne jest to, ze tworcy wyszli z zalozenia "a tam, po co sie starac, zrobimy *sympatyczne* 2D w 5 minut, w koncu wszystkie gry defense takie sa, i tak sie sprzeda". I to by bylo ok, gdyby rozdawali gre za darmo. Ale skoro "wchodza na rynek", to mogliby sie bardziej postarac i chociazby dopracowac szczegoly tej grafiki, albo pokusic sie o jakies 3D.

Oks, nie ma co sie nad tym rozwodzic, ja po prostu jestem mega zdziwiony, bo naprawde jest wiele bardziej grywalnych i rozbudowanych defensow, z rownie "dobra grafika", z tym ze z mozliwoscia grania totalnie za free ;P.

OLEK - 18 Cze 2009 17:11

Jako ze indeks do dziekanatu poszedł już. Jestem studentem nastepnego roku to kupilem sobie wracajac z uczelni CDAction. Przez kolejne pół roku bede mial co czytac i w wakacje grać :)
keso - 18 Cze 2009 17:27

No to ja se ponarzekam. Pograłem w CoJ i normalnie 15 minut wystarczyło aby ta gra mnie kompletnie zirytowała. Jak żyje nie udało się to żadnej innej grze. Mam pytanko czy dalej też jest tak denerwująco czy tylko sam początek? Dodam, że jako zachęta do kupienia drugiej części zniechęciła mnie do tego kompletnie a miałem ochotę na EK. Recenzja w CDA swoją drogą bo i pierwsza część była chwalona a efekt jaki jest taki jest. Dlatego do oceny w piśmie podchodzę z dużą ostrożnością. Ech.
Muzicjohn - 18 Cze 2009 17:55

Na poczatku jak sie ma pecha, to rzeczywiscie czasami gra wkurza, pozniej jest lepiej, sprobuj sie przemoc ;) . Aczkolwiek ja jakos szczegolnie mocno nie zauwazylem, zeby poczatek byl az tak kiepski ;>.
Smuggler - 18 Cze 2009 18:49

Wszystko jest bardzo subiektywne. Recenzjom mozna wierzyc, gdy sie wie, ze recenzent ma podobne gusta do nas...
Slim - 18 Cze 2009 21:17

Muzicjohn, co do Plants vs. Zombies ... przejdz całe i posłuchaj piosenki końcowej - przekonasz się do gry ;)
Muzicjohn - 18 Cze 2009 21:49

Glownie chodzi mi o ocene za grafike, sama gra moze nawet bylaby fajna ;) . Ale i tak nie mam paru dych, zeby sobie defense'a kupowac, wole pograc w jakiegos na necie ;) .

Btw, Braid, And Yet It Moves, a przede wszystkim Puzzle Kingdoms - wymiataja ;] . Az nabralem ochoty, zeby wreszcie kupic sobie tego Puzzle Questa :E .

Mielon - 18 Cze 2009 22:03

Muzicjohn napisał/a:
And Yet It Moves

Dla mnie właśnie ta gierka rządzi, po przejściu demka aż mi się w głowie kręciło :E Świetnie pomyślana rzecz.

Luke - 18 Cze 2009 22:30

Pierwsze Puzzle Quest dostało 9+ i mimo screenów, które nie zapowiadały superprodukcji, hitu itp., itd. A gierka jest fantastyczna i cieszę się, że zaufałem wtedy recenzentowi. Tak samo było z KB: Legenda. Nie lubię strategii, a grało się wybornie. Ja tam ufam recenzentom CDA, uważam oceny i odczucia za zgodne z prawdą. Innymi przykładami są m.in. Pure, Kod Da Vinci, Sid Meier's Pirates!. Z ich reckami także się zgadzam. :wink:
Z PLAYem i KŚG różnie bywa, chociaż znacząco nie odbiegają od normy.
Jest ok z polskimi czasopismami growymi. Są nieliczne, ale rzetelne, a redakcjom można ufać.

lodoss - 19 Cze 2009 18:34

Z forum "Wiedźmina":
Cytat:
W związku z doniesieniami pojawiającymi się w ostatnim czasie w mediach na temat kolejnych projektów przygotowywanych przez studio CD Projekt RED oraz Metropolis, pragniemy poinformować, iż wiadomość o potwierdzeniu tytułów obu gier powstała w wyniku nieporozumienia i jest nieprawdziwa. Wypowiedź Michała Kicińskiego zamieszczona w ostatnim numerze magazynu CD-Action została poddana dość niefortunnej edycji co w znaczącym stopniu zmieniło jej sens. Poniżej prezentujemy komentarz jakiego na temat zaistniałej sytuacji udzielił Michał:

„Wywiad został poddany edycji w CD-Action bez poinformowania mnie o tym, a po zmianach moja odpowiedź na temat planów studia znacząco zmieniła swój wydźwięk. Zdaje sobie sprawę, że mógłbym wyrazić się w sposób trochę bardziej klarowny, jest to mój błąd, który nie powinien się zdarzyć, gdyż udzielam wywiadów już od dawna i staram się na takie szczegóły uważać. Jednak fakt edycji tego pytania oraz umieszczenie w wywiadzie leadu od redakcji, który nie jest cytatem mojej wypowiedzi (a który jednoznacznie mówi o kontynuacji Wiedźmina) wypaczyło kwestię kolejnego projektu REDa i spowodowało sporo zamieszania. Niezależnie czyja to wina (a jest w tym także trochę mojej) za zamieszanie przepraszam (również za to, że sprostowanie publikujemy nie tak szybko jak należy;). Co zaś do najbardziej interesującej kwestii, czyli co z następnymi projektami od nas, to na odpowiedzi oficjalne trzeba będzie jeszcze trochę poczekać”

Ładnie to tak przeinaczać wypowiedzi rozmówców? :razz:

Smuggler - 19 Cze 2009 18:52

lodoss napisał/a:

[
Ładnie to tak przeinaczać wypowiedzi rozmówców? :razz:

Nieladnie i jest nam przykro, ze tak sie zrobilo. Ale nie bylo to zamierzone szukanie sensacji na sile.

Mielon - 19 Cze 2009 18:57

Smuggler napisał/a:

Nieladnie i jest nam przykro, ze tak sie zrobilo

:glaszcze:

Możesz tu podać jak to w oryginale wyglądało?

Swoją drogą, mógłbyś też podać treść listu od tej wyzwolonej kobiety, który to bałeś opublikować się w AR? :E

Smuggler - 19 Cze 2009 19:24

Mieloneq napisał/a:
Smuggler napisał/a:

Nieladnie i jest nam przykro, ze tak sie zrobilo

:glaszcze:

Możesz tu podać jak to w oryginale wyglądało?

Toz nie mam w domu tych materialow. :(

Swoją drogą, mógłbyś też podać treść listu od tej wyzwolonej kobiety, który to bałeś opublikować się w AR? :E

J/w...

Mielon - 19 Cze 2009 19:46

Smuggler, no to w poniedziałek, jak wrócisz do pracy, jakoś wszyscy wytrzymamy tą presję do poniedziałku chyba ;)
qba767 - 20 Cze 2009 21:48

Pomimo tego, że mam prenumeratę to będę musiał kupić ten numer, bo jeszcze nie przyszedł :(
ramzel - 21 Cze 2009 13:03

Muzicjohn napisał/a:
No przepraszam, ale to jest zwykle 2D, bez zadnych dupereli, kazda gra flash'owa tak wyglada ;>. 8 to nie jest ,,ot, sympatyczna grafika", 8 wskazuje na grafike naprawde bardzo dobra, troche to przykre, ze wiekszosc gier z trojwymiarowa, dopracowana grafika otrzymuje za nia nizsze oceny, niz te rysunki zombiakow, ktore z powodzeniem narysowalby srednio-uzdolniony plastycznie nastolatek ;] .

Nie wiem, smutne jest to, ze tworcy wyszli z zalozenia "a tam, po co sie starac, zrobimy *sympatyczne* 2D w 5 minut, w koncu wszystkie gry defense takie sa, i tak sie sprzeda". I to by bylo ok, gdyby rozdawali gre za darmo. Ale skoro "wchodza na rynek", to mogliby sie bardziej postarac i chociazby dopracowac szczegoly tej grafiki, albo pokusic sie o jakies 3D.

Oks, nie ma co sie nad tym rozwodzic, ja po prostu jestem mega zdziwiony, bo naprawde jest wiele bardziej grywalnych i rozbudowanych defensow, z rownie "dobra grafika", z tym ze z mozliwoscia grania totalnie za free ;P.

A w którą wersję Wormsów gra(ło) ci się najlepiej? Bo mi najbardziej odpowiada Worms World Party ze starym, dobrym, sympatycznym 2D. Niektóre projekty po prostu nie sprawdzają się w trzech wymiarach. A skoro ładna, choć płaska grafika spełnia swoją rolę...
Na World of Goo też psioczyłeś, że w 3D nie jest?

Nie mówiąc już o tym, że produkcja gier to nie pokazywanie swoich możliwości - "patrzcie, jaką fajną gierkę w 3D zrobiłem", ale biznes. A w biznesie chodzi o to, by uzyskać jak najlepszy wynik, jak najmniejszym kosztem. Myślisz, że dlaczego w GTA 3D nie można było jeździć jednośladami? Bo twórcom się nie chciało? Bo nie potrafili? Nie. Bo to co było w zupełności wystarczyło, by gra się podobała i dobrze się sprzedała. No i mieli w zanadrzu "nowość" do dodania do kolejnej części.

Wosq - 21 Cze 2009 14:52

Jeśli idzie o Wormsy to tylko te w 2 D: Worms Armageddon daje radę po dziś dzień. Jednak obecne casualowe gierki jak Plants vs Zombies sprzedawane są w cenie pudełkowych hiciorów. Przynajmniej tak jest u nas. Na Zachodzie ceny PC-towych i konsolowych gier są porównywalne, więc konsole zawojowały tamtejsze rynki. Siła $ jest nie do przecenienia....
Undertaker43 - 21 Cze 2009 15:55

Co do Wormsów to rzeczywiście te w 2D zagrywać się można do dzisiaj ( Armageddon i World Party mogą się jeszcze podobać pod względem grafiki).
A ta grywalność... Bezcenne. Cóż, nowe (3D) Wormsy są imo brzydkie i niegrywalne.

Muzicjohn - 21 Cze 2009 18:44

ramzel napisał/a:
A w którą wersję Wormsów gra(ło) ci się najlepiej? Bo mi najbardziej odpowiada Worms World Party ze starym, dobrym, sympatycznym 2D. Niektóre projekty po prostu nie sprawdzają się w trzech wymiarach. A skoro ładna, choć płaska grafika spełnia swoją rolę...

Ej, ale przeciez czy ja kaze zrobic trojwymiarowego defense'a z widokiem FPP?
Bez zartow, mozna zrobic porzadne modele 3D i zostawic mechanike bez zmian. Wormsy 3D byly beznadziejne, bo nie dalo sie grac w wiekszosc fajniejszych trybow z Wormsow 2D (wxw, rr, etc.), nie bardzo rozumiem czemu uwazasz, ze zrobienie lepszej grafiki automatycznie mialoby popsuc grywalnosc. Nie chodzi o wprowadzanie nowinek, chodzi o szacunek do gracza, ktory wydaje ciezko zarobione pieniadze na gre, posiadajaca grafike gorsza od gier flash'owych. Zauwaz, ze w Worms Armageddon, wydanych cale wieki temu, grafika byla bardziej dopracowana i plynniejsza.
Cytat:
Na World of Goo też psioczyłeś, że w 3D nie jest?

World of Goo nie przypadlo mi do gustu, ale nawet tam grafika byla lepsza ;>.
Cytat:
Nie mówiąc już o tym, że produkcja gier to nie pokazywanie swoich możliwości - "patrzcie, jaką fajną gierkę w 3D zrobiłem", ale biznes. A w biznesie chodzi o to, by uzyskać jak najlepszy wynik, jak najmniejszym kosztem.

No swietnie, dlatego wlasnie moge sobie na to popsioczyc. Bo jesli tworca gry ma mnie gdzies, a bardziej od mojego zadowolenia liczy sie najmniejszy koszt, to jest to zachowanie na miare City Interactive, albo Play'a wydajacego co miesiac tekturki z tymi samymi grami.
I tu nie chodzi juz o te nieszczesna gre, tworcy poszli na latwizne - ich sprawa, skoro gra jest grywalna, to wszystko jest w porzadku. Chodzi mi tylko o to, ze ocena 8 za grafike to jest po prostu kpina ;>.
Cytat:
Myślisz, że dlaczego w GTA 3D nie można było jeździć jednośladami? Bo twórcom się nie chciało? Bo nie potrafili? Nie. Bo to co było w zupełności wystarczyło, by gra się podobała i dobrze się sprzedała. No i mieli w zanadrzu "nowość" do dodania do kolejnej części.

Rzeczywiscie, stworznie paru modeli 3D to "nowosc" na rynku. Porownujesz zupelnie rozne rzeczy, nie do konca rozumiem w jakim celu. Tworcy zrobili kiepska grafike, ktora zostala wysoko oceniona - czepiam sie tego i mam do tego swiete prawo. Ty mozesz po nocach sobie grac w te roslinki i czerpac z tego radoche, prosze Cie bardzo, ale jesli mi powiesz, ze grafika z tej gry zasluguje na 8/10, to najzwyczaniej w swiecie uznam to za jakis kiepski zart ;) .

I zeby nie bylo - mam juz prawie wakacje i duzo wolnego czasu, tylko dlatego chce mi sie jeszcze odpisywac, bo przeciez ta dyskusja to i tak troszke taka ,,sztuka dla sztuki", sensu wiekszego nie ma ;P.

puzonix - 21 Cze 2009 19:18

Muzicjohn napisał/a:
ale jesli mi powiesz, ze grafika z tej gry zasluguje na 8/10, to najzwyczaniej w swiecie uznam to za jakis kiepski zart ;) .

Call of Juarez 2 dostał również 8 za grafikę. Wolverine dostał 7. Zgadzam się z MJ, że taka ocena dla tej tandety jest kpiną.

ramzel - 21 Cze 2009 23:27

Jeśli gra tworzona jest w grafice 2D, to bez sensu jest porównywanie jej z produkcjami trójwymiarowymi. Tak samo, jak nie porównuje się odmiennych gatunkowo gier. Inne technologie - inne kryteria oceny. Recenzent uznał, że w swojej kategorii grafika zasługuje na 8, co z pewnością uznał za słuszne. A to, czy gra warta jest wydania na nią ciężko zarobionych pieniędzy to już zupełnie inna sprawa. Przecież wysokie oceny nie usprawiedliwiają nieadekwatnej ceny.
Muzicjohn - 22 Cze 2009 00:17

Nie, porownywanie nie jest bez sensu ;>. Jest cala masa platformowek 2D, ale z obiektami 3D - i to sie sprawdza swietnie, bo mamy stary pomysl, ale porzadna, nowoczesna realizacje. A tutaj mamy pojscie na latwizne ;P.

Ale nawet nie biorac pod uwagi 3D - ta grafika jest kiepska nawet jak na 2D. Animacje skladaja sie ze smiesznej ilosci klatek, brakuje bardzo wielu efektow (np. z tego co pamietam kulki po trafieniu zombiaka po prostu znikaja), ogolnie zal. I choc rysunki same z siebie sa ok, to jednak animacja mocno kuleje. Rany no, ocenienie tej grafiki na 8 to jest po prostu kosmiczna pomylka i tyle ;] .

ramzel - 22 Cze 2009 00:29

Recenzent ma prawo uznać, że grafika zasługuje na 8.
Tak samo, jak ty masz prawo uznać, że się z nim nie zgadzasz.
Nie oznacza to jednak, że ocena recenzenta jest pomyłką.
Przynajmniej do momentu, gdy sam tego nie przyzna.
Recenzja (a więc i oceny) to sprawa subiektywna.

PS. Proszę mi tu niczego nie imputować. Nie twierdziłem nigdy, że porównywanie gier (samo w sobie) jest bez sensu. Uważam natomiast, że porównywanie gier odmiennych gatunkowi i technologicznie ma z sensem niewiele wspólnego. A dokładnie - nic.

Ghoran - 22 Cze 2009 00:53

ramzel napisał/a:

No niby tak. To wszystko sprawa subiektywna, ale z drugiej strony jest kwestia rzetelności recenzji. Jeśli np. jakieś "Nina Tunele Afganistanu" dostałyby 10/10/10 to miałbym prawo myśleć, że recenzent albo sporo pił i ćpał albo dostał w łapę prawda?
No a przecież mógł to być jakiś miłośnik turpizmu...

Smuggler - 22 Cze 2009 10:37

Ghoran napisał/a:
ramzel napisał/a:

No niby tak. To wszystko sprawa subiektywna, ale z drugiej strony jest kwestia rzetelności recenzji. Jeśli np. jakieś "Nina Tunele Afganistanu" dostałyby 10/10/10 to miałbym prawo myśleć, że recenzent albo sporo pił i ćpał albo dostał w łapę prawda?
No a przecież mógł to być jakiś miłośnik turpizmu...

Ja po prostu poczekalbym na jego 2-3 kolejne recenzje i jesli nadal prezentowalby jakies dziwne odchylki od normy, uznalbym go za recenzyjnie niewiarygodnego (dla mnie) i nie sugeorowal sie w zaden sposob jego opiniami.

Matt - 22 Cze 2009 23:38

http://moto.onet.pl/forum...GZvcnVtMDAxLmpz

;)

hirel - 23 Cze 2009 08:01

Matt napisał/a:
http://moto.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNjQsOCw1Nzk3Mjg2OCwxNTUwNDcwODIsNjgyNTU2NywwLGZvcnVtMDAxLmpz

;)

podobno to Kaczyński ale nie wiadomo który ;] p.s. ...
... żart...to ten bez żony...przynajmniej wiadomo jak spędza czas

glazio - 23 Cze 2009 12:48

Ceville będzie w przyszłym numerze :mrgreen: .

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11696

07 lipca 2007 ( data wydania w Polsce )

muszrom - 23 Cze 2009 13:01

glazio, 07 lipca 2007 ( data wydania w Polsce ), data kolejnego numery CDA - 07 lipca 2009
To nie przypadek ;]
Tam jest oczywiście literówka na GOLu, chodzi o rok 2009.
glazio, Brawo za spostrzegawczość.
Czyli pierwszy pełniak znany. A to ludzie psują CDA robotę... raz Empik nawali, raz GOL wsypie ;)

glazio - 23 Cze 2009 13:04

muszrom napisał/a:
glazio, 07 lipca 2007 ( data wydania w Polsce ), data kolejnego numery CDA - 07 lipca 2009
To nie przypadek ;]
Czyli pierwszy pełniak znany. A to ludzie psują CDA robotę... raz Empik nawali, raz GOL wsypie ;)

Wiem, wiem, że to literówka. Wiem również, że jestem spostrzegawczy :wink: i skromny :wink: .

Ciekawe jakie będą pozostałe gierki.

Ciekawe, czy smg będzie miał coś na swoją obronę :wink: .

Mielon - 23 Cze 2009 13:16

Może na GOLu tylko strzelają z tą datą premiery tylko na podstawie reklamy z tyłu okładki pudełka na cover? Oni już różne cuda odnośnie premier gier wypisywali... Co nie zmienia faktu, że będę się cieszył, jeśli Ceville trafi na DVD w lipcu.
muszrom - 23 Cze 2009 13:28

Mieloneq napisał/a:
Oni już różne cuda odnośnie premier gier wypisywali... Co nie zmienia faktu, że będę się cieszył, jeśli Ceville trafi na DVD w lipcu.

Ja też - na pewno będzie głównym pełniakiem, a lepiej żeby zwolnic już miejsce innym gatunkom, np: jakiemuś tpp z wywoływaniem rewolucji na tropikalnej wyspie czy innej anonimowej produkcji.

Smuggler - 23 Cze 2009 13:41

muszrom napisał/a:
To nie przypadek ;]

No coz, pierwszy raz slysze, zeby to GOL ustalal nam daty premier gier.:) Zapewne na podst. tekstu z pudelka antycypowali termin, ale nikt z nas nie informowal nikogo z GOL o dacie premiery gry.

SebastianT - 24 Cze 2009 14:06

Smuggler napisał/a:

No coz, pierwszy raz slysze, zeby to GOL ustalal nam daty premier gier.:) Zapewne na podst. tekstu z pudelka antycypowali termin, ale nikt z nas nie informowal nikogo z GOL o dacie premiery gry.

A Kalypso Media też wie, że data polskiej premiery jest tajna?
W tej sprawie GOL pewnie wie mniej od Ciebie ale za to jest bardziej wiarygodny :mrgreen:
Zwodzenie forumowiczą przez Smugglera w sprawie pełniaków to tradycja.

Mielon - 24 Cze 2009 14:15

SebastianT napisał/a:

W tej sprawie GOL pewnie wie mniej od Ciebie ale za to jest bardziej wiarygodny :mrgreen:

NIGDY nie nazywaj GOL wiarygodnym źródłem... :| Pyroblazer w kioskach leżał dwa miesiące za dychę, a oni i tak uparcie twierdzili, że kosztuje 20 zł i wyszedł w czerwcu. Do tego chyba nadal błędnie informują, że CI wydało u nas Spy Huntera z roku 2003, a nie tego z The Rockiem...

Mojo - 24 Cze 2009 14:21

Chciałbym, żeby w tym przypadku GOL się nie mylił :wink:
No bo jak nie teraz to kiedy? Za miesiąc? Też dobrze, ale im wcześniej, tym lepiej :smile:

Mielon - 24 Cze 2009 14:38

Mojo napisał/a:
Chciałbym, żeby w tym przypadku GOL się nie mylił :wink:
No bo jak nie teraz to kiedy? Za miesiąc? Też dobrze, ale im wcześniej, tym lepiej :smile:

Też tak uważam :) Tak czy inaczej GOL z tą datą premiery po prostu strzela...

Luke - 24 Cze 2009 16:28

po pierwsze: premiera światowa dwa lata po polskiej :razz: gol to się tym razem nieźle rozmarzył...
po drugie: dlaczego nie ma ceny? 14.99zł.?

rafal342 - 24 Cze 2009 17:22

Na Golu jest ze premiera w polsce byla 7 lipca 2007 :szczerbaty:
muszrom - 24 Cze 2009 17:37

Luke13, rafal342, to literówka i już, ale głupio, że jeszcze tego nie poprawili.
Myślę, że Ceville jednak będzie w następnym numerze Cda, a data na Golu to albo nadgorliwość ich redaktorów albo świadoma decyzja.

logray - 25 Cze 2009 08:34

Smuggler napisał/a:
W dziale sprzętowym też sporo dobrego do lektury. Przewodnik po minikamerach powinien zainteresować potencjale gwiazdy „joo tupa” (no co, tak to wymawia pewien polityk...).

Świetny pomysł na ten artykuł. Na mnie zadziałał jak płachta na byka (no cóż wakacje coraz bliżej). Postanowiłem się w końcu zebrać i coś kupić. Po przeczytaniu artykułu rozejrzałem się po sieci. Poznałem wiele odpowiedzi i trafiłem na jeszcze więcej pytań. Jedno co się dowiedziałem to to, że nie ma czegoś takiego jak kamera do wszystkiego, zawsze coś jest nie tak. Jak chce się mieć taką kamerę to trzeba zainwestować w sprzęt pro. Mnie niestety na taką nie stać. Dlatego postanowiłem się rozejrzeć za jakąś lepszą małpką przeznaczoną dla rynku konsumerskiego. Ogólnie szukam kamery do wakacji (lubię zwiedzać). Czytaj, ma sobie świetnie radzić z każdym typem oświetlenia (tylne, przednie, za dużo, za mało). Dawać ostry obraz, itp, itd. Po przejrzeniu połowy sieci zostały mi dwa typy:
- Canon HF S100 albo S10
- Panasonic HDC-TM300
Mógłbyś się zapytać autora co by wybrał i dlaczego? Sorki, że piszę tutaj ale na waszym forum nie znalazłem postów autora artykułu.

Adrem - 25 Cze 2009 08:41

Nie wiem czy ktoś wklejał http://www.cdaction.pl/ne...olid-b2100.html . Filmik nakręcony jest chyba właśnie tymi kamerkami.
Smuggler - 25 Cze 2009 09:11

Autor tekstu poki co daleeeeko stad (top secret mission) ale i tak wiem, ze jednyna sensowna odpowiedz to "pomacaj i sam podejmij decyzje, bo co dobre dla mnie nie musi byc dobre dla ciebie".
logray - 25 Cze 2009 09:46

Dzięki za odpowiedź. Z macaniem jest ten problem, że na wiele więcej nikt mi w sklepie nie pozwoli. Szkoda, że nikt nie ma wypożyczalni to bym je sobie na parę dni pożyczył i sam przetestował co i jak :roll:
muszrom - 02 Lip 2009 14:58

To ja tu sobie pozwolę. Pełniaki w następnym numerze:
Morhuhn 2d - casual
Rise & Fall - freeware
Mortyr 3 - kaszanka
Ceville - przygodówka

nie wiem która gra podoba mi się najmniej ;/ chyba Ceville.
tym razem nie kupię.

[ Komentarz dodany przez: Raku: Czw 02 Lip, 2009 15:21 ]
Przypominam tylko, że to jest temat o nr 06/2009, nie potrafisz wytrzymać do jutra? ;)

Jak widać nie, ale rzeczywiscie powinienem :) To był ostatni raz, obiecuje :puppy-eyes:

edit do dołu
Mieloneq, , tak, to jest średniak, a nie kaszana. To jedyna gra w CDA7/09, której chciałbym spróbować.
Napisałem tak tylko po to, żeby zestawić ze sobą 3 słabe gry z przygodówką, której obecność bardzo doceniam, ale wiem że nie tknąłbym palcem.
Po prostu zestaw: rts, fpp-średniak, przygodówka to komplet wybitnie mnie mierzwiący i chciałem dać temu wyraz. Ufff - dałem. ;)
Raku - jutro już ani slowa :D

Mielon - 02 Lip 2009 16:14

muszrom napisał/a:

Mortyr 3 - kaszanka

Wybaczcie offtop, ale muszę to napisać: Mortyr 3 to NIE kaszanka! Gra się w to naprawdę przyjemnie, bardzo fajny średniak, niestety kupiłem go ze 2 miesiące temu za dyszkę. Tak czy inaczej naprawdę przyjemnie spędziłem z nim kilka godzin.

sHChyppior - 02 Lip 2009 17:28

Mortyr3 wybitny nie jest, ale nie można go równać z takim crap'em, jak druga jego część ...
Artemis - 02 Lip 2009 17:41

Rise & Fall jak za darmo to dajcie linka do LEGALNEGO pobrania i bez konieczności kłamania z jakiego się jest kraju
nurz - 02 Lip 2009 18:40

Proszę bardzo:
http://www.gamershell.com/download_33916.shtml

Raku - 02 Lip 2009 20:13

A teraz proponuję te parenaście godzin jednak wytrzymać do czasu aż Smuggler wrzuci pełną zapowiedź nr 7/2009.

I to jest ostatnia taka prośba, później będą "bonusy" ;)

rane - 05 Lip 2009 11:55

Czy Sacred dołączony do CDA posiada opcję multiplayer? Bo coś podejrzewam, że jest tak jak z TWo World :(
Jerry - 05 Lip 2009 12:20

rane napisał/a:
Czy Sacred dołączony do CDA posiada opcję multiplayer? Bo coś podejrzewam, że jest tak jak z TWo World

Tylko LAN. Możesz spróbować przez hamachi jeśli nie masz innych komputerów w sieci.

44 - 05 Lip 2009 12:44

W ostatnich reedycjach tez multi wykroili, bo serwery sa od dawna pozamykane
rane - 05 Lip 2009 15:33

Ale na polskiej stronie Sacreda jest napisane:
http://www.sacred.pl/index.php?mod=multi

Zatem opcja tylko LAN jest okrojona wzlędem innych krajów bo tam mają chociaż OpenNet?

Tzn. że wersja, która jest w CDA jest równoznaczna z tym co znajdziemy na półce w Empiku?

Czy opłaca się kupić CDA tylko dla Sacreda skoro multi zasadniczo nie działa?

Avalon - 05 Lip 2009 15:52

rane napisał/a:
Czy opłaca się kupić CDA tylko dla Sacreda skoro multi zasadniczo nie działa?

Opłaca się. Zwłaszcza, że we wtorek nowy numer i tamten znika ze sklepów. :wink:

Wosq - 05 Lip 2009 15:54

W reedycji z KK jest tylko opcja LAN lub jak kto woli przez Hamachi( tutaj jednak jest problem, bo ciężko stwierdzić, która wersja jest odpowiednia). W wersji z CDA będzie podobnie. BTW. w dziale z modami z numeru 6/09 przy modzie do Diablo II+LoD jest znaczek: pełna wersja 6/09. Komuś się Diablo z Mage Knight Apocalipse pomyliło? :wink:
muszrom - 05 Lip 2009 16:20

wosq19 napisał/a:
BTW. w dziale z modami z numeru 6/09 przy modzie do Diablo II+LoD jest znaczek: pełna wersja 6/09. Komuś się Diablo z Mage Knight Apocalipse pomyliło? :wink:

no to jest to samo: idziesz klikasz klikasz klikasz idziesz ziewasz klikasz klikasz idziesz i tak do końca, kiedy w nocy budzisz się nad klawiaturą i głęboko ziewasz :P

rane, Tak jak nie przepadam za h&s, tak Sacred przypadł mi do gustu. Jedyne dwa duże minusy to kretyńskie i nic nie mówiące nazwy przedmiotów oraz strefowe przyznawanie punktów xp - za tych samych przeciwników w jednej lokacji jest 16, a w innej 154 xp (a przecież w takiej grze expeki napędzają nas do działania). No i nie można zmienić obłożenia klawiszy.
Poza tym nie widzę większych wad, za to mnóstwo zalet.

Mielon - 05 Lip 2009 16:46

wosq19 napisał/a:
W reedycji z KK jest tylko opcja LAN lub jak kto woli przez Hamachi( tutaj jednak jest problem, bo ciężko stwierdzić, która wersja jest odpowiednia). W wersji z CDA będzie podobnie. BTW. w dziale z modami z numeru 6/09 przy modzie do Diablo II+LoD jest znaczek: pełna wersja 6/09. Komuś się Diablo z Mage Knight Apocalipse pomyliło? :wink:

A nie chodzi po prostu o to, że ten mod jest na płytce, a nie gra? :>