To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Markolf.pl

Inne tematy o grach - Newsy growe

MikeL - Pią 29 Lip, 2005
Temat postu: Newsy growe
Khem, chciałem wam napisać o jednym newsie, ale nie bardzo wiedziałem gdzie go dać, a głupio tak dawać nowy temat specjalnie z tej okazji. Może więc będziemy tu pisać różne takie ciekawostki/newsy o grach, jak nie ma tematu o tym?

news na cdaction.pl napisał/a:
Electronic Arts dogadało się z niemiecką telewizją RTL...

...i w efekcie już niedługo poznamy całkiem nowe odsłony znanych tytułów. Wiadomo już, że EA weźmie się za RTL Skispringen, Ski Alpin i Alarm für Cobra 11 (znane u nas jako 'Cobra - oddział specjalny', czy jakoś tak ;) ). O jakość finalnych produktów raczej nie trzeba się martwić.

Jak myślicie - pozwoli to na znaczną poprawę Skoków Narciarskich (gry)? Szkoda tylko, że Dobra Gra od 2003 wydaje te swoje buble zamiast dalej współpracować z RTL... chociaż pewnie i tak w tym momencie (przejęcie przez EA) Dobra GRA by tego nie wydawała już.

EDIT: Zmiana tematu.

bolognese - Sob 30 Lip, 2005
Temat postu: Re: Wszystko o grach
Mike L napisał/a:
Khem, chciałem wam napisać o jednym newsie, ale nie bardzo wiedziałem gdzie go dać, a głupio tak dawać nowy temat specjalnie z tej okazji. Może więc będziemy tu pisać różne takie ciekawostki/newsy o grach, jak nie ma tematu o tym?

news na cdaction.pl napisał/a:
Electronic Arts dogadało się z niemiecką telewizją RTL...

...i w efekcie już niedługo poznamy całkiem nowe odsłony znanych tytułów. Wiadomo już, że EA weźmie się za RTL Skispringen, Ski Alpin i Alarm für Cobra 11 (znane u nas jako 'Cobra - oddział specjalny', czy jakoś tak ;) ). O jakość finalnych produktów raczej nie trzeba się martwić.

Jak myślicie - pozwoli to na znaczną poprawę Skoków Narciarskich (gry)? Szkoda tylko, że Dobra Gra od 2003 wydaje te swoje buble zamiast dalej współpracować z RTL... chociaż pewnie i tak w tym momencie (przejęcie przez EA) Dobra GRA by tego nie wydawała już.

Łał!!!!
Cobra 11 robiona przez EA!!! CUDOWNIE!!! Mam nadzieję, że wreszcie wyjdzie z tego dobra gra i w dodatku wydana w Polsce!
Mam nadzieję, że EA weżmie się także za Medicopter 117. Cudownie by było gdyby z tych tytułów powstały wreszcie gry dostępne w Polsce:)

dexter - Sob 30 Lip, 2005

No no - starą dobrą RTLkę wzięło EA. Niby fajnie, ale jak zrobią z tego koeljną FIFe, to raczej nie chciałbym co roku czytać newsów w rodzaju - Hannawald ma nową fryzurę, albo "Na kombinezonie Małysza dodano nową reklamę"... :?
Wodzynek - Sob 30 Lip, 2005

Co do EA i FIFY to w najnowszej odsłonie popularnej piłki nożnej usłyszymy polskich komentatorów :) Włodka Szaranowicza i Darka Szpakowskiego
czesio - Sob 30 Lip, 2005

Wodzynek napisał/a:
Co do EA i FIFY to w najnowszej odsłonie popularnej piłki nożnej usłyszymy polskich komentatorów :) Włodka Szaranowicza i Darka Szpakowskiego

Noi dobrze. W sumie nie lubie fify ale cieszy mnie fakt że fifa będzie też gadać po polsku

MikeL - Sob 30 Lip, 2005

dexter napisał/a:
No no - starą dobrą RTLkę wzięło EA. Niby fajnie, ale jak zrobią z tego koeljną FIFe, to raczej nie chciałbym co roku czytać newsów w rodzaju - Hannawald ma nową fryzurę, albo "Na kombinezonie Małysza dodano nową reklamę"... :?

W poszczególnych częściach RTL Skispringen też nie ma jakichś szczególnych zmian, akurat tutaj imo się wiele nie zmieni.

dexter - Sob 30 Lip, 2005

Mike L napisał/a:

W poszczególnych częściach RTL Skispringen też nie ma jakichś szczególnych zmian, akurat tutaj imo się wiele nie zmieni.

Tylko, ze w Polsce gra wychodziła za 20zł. Po przejęciu przez EA będzie chamówka w rodzaju dodawania paznokci u stóp i trzepanie ze 120zł. :? I szczerze mówiąc - co z tego, że gra będzie dostępna w Polsce? Co za różnica, czy "nie pogram - bo nie wyszła", czy "nie pogram - bo kosztuje tyle co gra na konsolę?" :|

MikeL - Śro 03 Sie, 2005

Cytat:
Kolejna gra trafia do kin. Tym razem będzie to "Psi-ops". Prawa do ekranizacji posiedli: Producenci Adrian Askarieh i Chuck Gordon. Dodajmy tylko, że gra swoją premierę miała w czerwcu tego roku.

"Bohaterem "Psi-Ops" jest obdarzony psionicznymi zdolnościami agent rządowy, który budzi się pewnego dnia z całkowitą amnezją. Starając się "odzyskać" swoją tożsamość bohater wyrusza na niebezpieczną misję, w której stawić będzie musiał czoła innym agentom. W osiągnięciu sukcesu niezbędne okażą się jego psioniczne umiejętności. "

Źródło: TUTAJ

Od siebie tylko dodam, że sama gra wkurza mnie niemiłosiernie: głupi system save'owania (b. rzadko rozstawione checkpointy), bezużyteczna mapa, sterowanie do kitu (kamera!; tak, ustawiłem "strafe", mimo to cienizna), tragiczne odgłosy kroków (te plaśnięcia mnie do nerwicy doprowadzą ;) ), na dodatek gra lubi się wysypać. Efekt? Darowałem ją sobie tuż przy drugim bossie.

TiNeX - Śro 03 Sie, 2005

Wodzynek napisał/a:

I 8 sierpnia dowiemy się czy będzie polska liga
Będzie specjalny czat z udziałem twórców FIFY 06 i jeden z redaktorów Fifa.polonia będzie im zadawał pytania

MikeL - Pią 05 Sie, 2005

news na PCLab.pl napisał/a:
Chrześcijańskie programy mają być alternatywą dla przemocy i erotyki pojawiającej się w grach wideo. Magazyn Wired wspomina o konferencji CGDC (Christian Game Developers Conference), która odbyła się w Portland w Stanach Zjednoczonych pod przewodnictwem Christian Game Developers Foundation. To już czwarta impreza tego typu. Na konferencji można było zobaczyć gry przepełnione moralnością i oparte na wątkach Starego i Nowego Testamentu, mające stanowić przeciwwagę dla takich tytułów jak choćby kontrowersyjne Grand Theft Auto: San Andreas.

Gry chrześcijańskie, prezentowane podczas konferencji, kierowane są zarówno do najmłodszych odbiorców ale i do nastolatków a nawet osób dorosłych. Wired wspomina, że twórcy gier liczą, iż namaszczone chrześcijańskimi treściami programy mogą odnieść podobny sukces jak kino lub muzyka chrześcijańska. Wired ostrzega, że w nowych programach, które pokażą się pod koniec roku nie należy spodziewać się jednak zbyt wiele akcji w trybie multiplayer :) . Gry zaoferują więcej edukacji niż akcji. Gracze nie będą zbierać punktów zdrowia albo nowych broni, ale często miłość nadzieję i wiarę. Wrogów nie będzie się unieszkodliwiać, ale modlić za nich i nawracać.

Czy to jednak chwytliwa tematyka gier? W CGDC uczestniczyło tylko nieco ponad 100 osób.

Źródło: TUTAJ

Bez komentarza, co to w ogóle za oszołomy? ;)

Seraf - Pią 05 Sie, 2005

Taki postal w kyórym pomagamy babciom, wyprowadzamy psy a jak ktoś nas uderzy to nastawiamy drugi policzek?.... nie dzięki!
MikeL - Pią 05 Sie, 2005

Jest już demko F.E.A.R. Znajdzie się jakiś hardkorowiec, który ściągnie i zagra to na swoim sprzęcie? Czekam. Ja nawet nie próbuję, przeszło 600 MB ściagania, a pewnie będzie się cięło straszliwie...
Tymboo - Pią 05 Sie, 2005

[quote="Mike L"]
Cytat:

"Bohaterem "Psi-Ops" jest obdarzony psionicznymi zdolnościami agent rządowy, który budzi się pewnego dnia z całkowitą amnezją. Starając się "odzyskać" swoją tożsamość bohater wyrusza na niebezpieczną misję, w której stawić będzie musiał czoła innym agentom. W osiągnięciu sukcesu niezbędne okażą się jego psioniczne umiejętności. "

Nie Mike L ty mnie chcesz wpędzić do grobu?? Jak czytałem o tych psionicznych umięjętnościach to prawie sie nie udusiłem ze śmiechu!! :lol:

Sandman - Pią 05 Sie, 2005

A co w tym śmiesznego Tymboo? Co do tych katolickich gier - chętnie bym w coś takiego pograł! Jak będzie fajnie zrobione, to czemu by nie.
Tymboo - Pią 05 Sie, 2005

słoma212 napisał/a:
A co w tym śmiesznego Tymboo? Co do tych katolickich gier - chętnie bym w coś takiego pograł! Jak będzie fajnie zrobione, to czemu by nie.

Nie wiem co w tym śmiesznego ale od razu uśmiech ciśnie mi sie na usta!!
To już tak jest jak sie non stop 10 h ślepi w kompa!!

MikeL - Pią 05 Sie, 2005

Psioniczne... faktycznie trochę mało szczęśliwe porównanie, ale to już nie do mnie zażalenia, a do autora newsa. :)

Co do katolickich gier: czytaliście komentarze? Ciekawe były dwa:
Elbios napisał/a:
Delta Church: White Monk Down
Heaven's Gate : Throne of Christ
The Priest's Scrolls III: ChurchWind
Crucifix Strike Source
NeverGodless Nights
Godablo II Lord of Peacetruction
Silent Baptism 3
Operation Christpoint
Unreal Christnament 2004
God Wars : Knights of the old Kingdom of Heaven
Call of Deity
Doom 3 Resurrection of Prayer
Hordes of the Purgatory
Prayboy: The Church

Andree napisał/a:
Jakby to dobrze zrobić to ubaw byłby po pachy...
Np. jestem Cortezem i nawracam Azteków na prawdziwą wiarę (gra edukacyjna oparta na realiach historycznych).
Albo: jestem Wielkim Inkwizytorem Torquemadą, ratuję grzeszników przed ogniem piekielnym, wymuszając żal za grzechy i przyznanie się do winy (konszachtów z diabłem), nawracając ich dobrze znanymi metodami.
Jako wykonawcę proponuję firmę Running with Scissors.

Jak ktoś się czuje urażony, to... trudno. :P

MikeL - Sob 13 Sie, 2005

Patrzcie, dodają do karcioszki polską grę, a mianowicie Xpand Rally. :) Bardzo fajny pomysł.

LINK

Aha - to nie tylko w Polsce będzie, ma się rozumieć - może w ten sposób więcej ludzi pozna tę całkiem dobrą grę.

Anonymous - Sob 13 Sie, 2005

Mike L napisał/a:
Jest już demko F.E.A.R. Znajdzie się jakiś hardkorowiec, który ściągnie i zagra to na swoim sprzęcie? Czekam. Ja nawet nie próbuję, przeszło 600 MB ściagania, a pewnie będzie się cięło straszliwie...

Ja sprobuje jutro sciagnac.
A propo jakie sa wymagania gry minimalne i zalecane?

adams - Śro 17 Sie, 2005

Dobra wiadomość
GOL napisał/a:
Teoretycznie takie informacje powinny być na porządku dziennym, jednak nie często możemy przekazać polskim graczom takie radosne wieści. Jak poinformowała wczoraj firma LEM, oczekiwany Call of Duty 2 pojawi się u nas spolszczony, równo z premiera światową. Sugerowana cena detaliczna wyniesie najprawdopodobniej 99,90 zł.

Mentlik - Śro 17 Sie, 2005

Space Hacka będą wydawać w USA. Będzie się nazywać Maximus XV Abraham Strong - Space Mercenary. Wydawcą będzie firma Meridian4.
MikeL - Czw 18 Sie, 2005

adams napisał/a:
Dobra wiadomość
GOL napisał/a:
Teoretycznie takie informacje powinny być na porządku dziennym, jednak nie często możemy przekazać polskim graczom takie radosne wieści. Jak poinformowała wczoraj firma LEM, oczekiwany Call of Duty 2 pojawi się u nas spolszczony, równo z premiera światową. Sugerowana cena detaliczna wyniesie najprawdopodobniej 99,90 zł.

Oł man, super wiadomość! Dodatkowo patrzcie tu: TUTAJ. W pre-orderze można zamówić CoD2 za 79,90 zł! Do tego opłata za przesyłkę 9,50 zł, co daje razem 89,40 zł, co i tak wychodzi taniej niż cena sugerowana 99,90 zł!

MikeL - Czw 25 Sie, 2005

Cytat:
Beyond Good & Evil 2 w drodze?

Innowacyjna trójwymiarowa gra przygodowa z reporterką imieniem Jade może doczekać się kontynuacji.

Problem tkwi tylko w jednym fakcie - pierwsza część mimo bardzo dobrych ocen prasy nie odniosła spodziewanego sukcesu rynkowego. Gracze po prostu nie pobiegli do sklepów jak się spodziewano, aczkolwiek Beyond Good & Evil to jedna z najbardziej charakterystycznych gier ostatnich lat.

Jej twórca - Michel Ancel znany głónie za prawą serii platformówek z tytułowym Raymanem w roli głównej w wywiadzie dla magazynu Edge ujawnił, że chciałby stworzyć drugą część swojej produkcji. Jak podał - koncepcja gry już istnieje, ale korporacja UbiSoft z którą wspołpracuje nie jest w tej chwili zainteresowana tym projektem.

Niemniej jak przypomniał reporterom - początkowo planowano stworzenie całej trylogii Beyond Good & Evil, więc nieuniknione, że je kiedyś zobaczymy. Póki co Ancel pracuje jako szef gry na licencji filmowego King Konga, która już zebrała masę pochwał. Liczy też, że gra ta da mu przepustkę do większej swobody w pracy nad kolejnymi produkcjami.

Źródło: www.gry.o2.pl

PS Panowie i panie, czemu tu tak rzadko piszecie - nie dajecie newsów (od tego są w sumie serwisy, więc OK), ale prawie nic nie komentujecie. Przez to znowu musiałem napisać post pod postem. ;)

Jak uważacie, że temat jest trochę niepotrzebny, to powiedzcie, a nie będę wrzucał tych ciekawostek.

xyz - Czw 25 Sie, 2005

miejmy nadzieje że wyjdzie ta druga część wreszcie! Tylko że ja znów poczekam na obniżkę bo po prostu nie bedę wydawał tych 120 zł na jeden tytuł ;)
aban - Czw 25 Sie, 2005

No proszę, a mówili, że definitywnie nie będzi BG&E2. Mam nadzieję,że wszystko się uda i dwójka szybko (chodziaż na to nie liczę) ujrzy światło dzienne.
THG304 - Sob 27 Sie, 2005

Cytat:
"Brothers in Arms: Earned in Blood" (deweloper: Gearbox Software) kontynuuje serię taktycznych strzelanin, umiejscowionych w realiach II Wojny światowej. Gracz obejmie w niej dowództwo nad niewielkim oddziałem, wykonującym zadania bojowe w okolicy francuskiego miasta Carentan. Największym plusem tytułu ma stać się rozbudowany tryb multiplayer, który umożliwi rozgrywanie batalii kilku graczom jednocześnie. Premiera gry przewidziana jest na październik 2005 r.

żródło tutaj