Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  Drastyczny spadek wydajności komputera. 
Autor Wiadomość
Devasto
Wysłany: Sob 09 Mar, 2013   Drastyczny spadek wydajności komputera.

Od jakiś paru miesięcy mój komputer chodzi cholernie słabo

Specyfikacja :

E4300 2,4 OC
1GB Ram
HD 4670 1GB
Win XP

Nie dawno formatowany, na tym PC przegrałem w Skyrim'a na medium jakieś 110h , chciałem wrócić do niego ale ściny + 5 fps uniemożliwiły mi jakąkolwiek grę.To samo LOL, spełniam wymagania a gra wczytuje się 10 minut a pózniej jest już gorzej, cokolwiek zrobię , ŚCINA , po 1 minucie "YOU HAVE BEEN SLAIN" , dochodzi to ścin w których muszę resetować Pc'ta. Nowy komputer będzie pod koniec miesiąca ale na czymś muszę grać w tym czasie. Jest to cholernie frustrujące, sterowniki na 90% wszystkie najnowsze. Dwie godziny temu robiłem skan i NOD32 nic nie wykrył. Już tracę nadzieję...

miszelek
Wysłany: Sob 09 Mar, 2013   

Jakie temperatury na podzespołach? U mnie jak GPU się przegrzewało to też miałem spadki FPSów.

Devasto

Nie przegrzewa ale się ale coś zmieniło mi trakowanie procesora na 1,6 GHZ :neutral: Procesor jest niestabiliny , co sekunde zmienia trakowanie, nie wiem czy to normalne.

miszelek

Devasto napisał/a:
Procesor jest niestabiliny , co sekunde zmienia trakowanie, nie wiem czy to normalne.

To akurat system zarządzania energią redukuje taktowanie podczas spoczynku. Możliwe też, że RAM się sypie (długie wczytywanie). Memtest nie zaszkodziłby.

PiaER

1. Sprawdz czy kable w komputerze masz dobrze podlaczone, a w szczegolnosci zasilanie karty graficznej
2. W celu diagnozy wylacz w biosie system odpowiedzialny za dynamiczne zmiane taktowania procesora. Niech chodzi caly czas na max.

Devasto

Po sprawdzeniu procesor chodzi na 1,8GHZ a próby podkręcenia kończą się widokiem "power saving mode" i koniecznością restartu komputera.Nie wiem czy to możliwe ale może winny jest zasilacz 350W No Name z czarnej listy, przez te 8 lat jeszcze nie wybuchł ale może to jego wina.

miszelek

Devasto napisał/a:
Nie wiem czy to możliwe ale może winny jest zasilacz 350W No Name z czarnej listy, przez te 8 lat jeszcze nie wybuchł ale może to jego wina.

No to chyba sam sobie rozwiązałeś problem. Jeśli zależy Ci jeszcze na tych podzespołach, to radziłbym zmienić zasiłkę, bo serio lada chwila może pierdyknąć.

Odpowiedz do tematu