Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  Pro Evolution Soccer 
Autor Wiadomość
muszrom
Wysłany: Sob 02 Lis, 2013   

Mam na myśli właśnie to że bardziej się starają i tak dalej, a i tak są ligę niżej od Fifki, bo tak to trzeba jednak ocenić. Podobnie było z NBA Live póki nie umarło, niby kosz od 2K ciekawszy, a i tak produkt EA był górą w popularności. Live przynajmniej umarł, tak był w końcu słaby, ale z Fifą nie zanosi się na to.

W PESa nie grałem od paru edycji, ale kiedy tylko go poznałem (chyba przy części 3/WE11) to Fifa poszła w kąt, tak na dobre, na parę dobrych lat. A nowy kontakt z nią miałem dopiero jak nie tak dawn kupiłem za groszakio Euro 2008 i Fifę09, tak żeby sobie pokopać. Może i jestem nie na czasie, ale 09 bardzo mi się spodobało, zwłaszcza po arcyudanym patchu z Ekstraklasą który dodał multum rzeczy + świetne stadiony.

Domyślam się, że ta scena moderów do PESa/Fify jeszcze się rozwinęła?
W każdym razie w grze Konami zawsze brakowało mi tylko jednego, czyli tych wszystkich składów etc, tak żeby na golcu bez modów było można pograć Liverpoolem, a nie Merseyside Red ;p

[ Dodano: 02 Lis 2013 22:15 ]
lekko offtopem jak to jest konkurować z EA

trailer NBA 2K14 http://www.youtube.com/watch?v=GJlptY6G4SQ (btw polecam wykonać trik z najpopularniejszego komentarza :ok: )
a to odpowiedź (!) EA i ich powracającego na parkiet NBA Live 14 http://www.youtube.com/watch?v=E9xaRywnnQI

Może trudno w to uwierzyć, ale oba :mrgreen: trailery to zapowiedź na xboxone/ps4
a i tak EA pewnie nie straci na tym, dobra reklama, eksponowanie gier na półkach i będzie git majonez -_-

Od przybytku głowa nie boli

Neptun
Wysłany: Nie 03 Lis, 2013   

Ale zaje.bista ta animacja w 2k14. Popatrzcie chociażby na świetnie odwzorowane ruchy ubrań (koszulek/spodenek). Szczególnie widać to przy okolicach 0:58 i tym wymachu ręką.

klops

Seria 2kXX to wzór symulacji gry sportowej. W gameplayu praktycznie na każdej płaszczyźnie wymiata, ale nie mniej ważna jest integracja z nba.com. Znakomicie to zrealizowano, niesamowita sprawa dla fanów. Graficznie nawet na obecnej generacji nie ma się czego wstydzić, ale to co widzimy w trailerze 2k14 to już jest przedsionek fotorealizmu. Pytanie ile w tym skilla specjalistów od montażu, a ile samej gry.
Neptun napisał/a:
Popatrzcie chociażby na świetnie odwzorowane ruchy ubrań (koszulek/spodenek).
To nic. Zwróć uwagę na brodę Hardena.

muszrom napisał/a:
Domyślam się, że ta scena moderów do PESa/Fify jeszcze się rozwinęła?
Do PES-a jest tego w wuj i jeszcze trochę, ostatnio widziałem nawet zestaw dziar dla zawodników. Twarze czy aktualizacja teamów to jest kwestia kilku dni od premiery, z biegiem czasu dostępnych jest w sumie więcej lig niż Fifie, w której z kolei kwestia modowania musi być dość ograniczona albo fanom się nie chce, bo ilość modyfikacji idzie raczej w dziesiątki i nie umywają się do tego, co robią ludzie z fansajtów Pesa.

mac7

Dajcie spokój, to co Konami zrobiło z tą serią to katastrofa - premiera dema w listopadzie, premiera na Steamie "soon" (czyli pewnie w nowym roku). Pograłem trochę po premierze i ilość takich żałosnych błędów jest dla mnie nie to przyjęcia, po tygodniu mi się znudziło więc przynajmniej wybiłem sobie z głowy kupowanie tego na Steamie. Dodam że na półce mam pes6,09,10,11 i alternatywa w postaci fify do mnie nie przemawia (po prostu mi się nie podoba).
Dalej czekam na porządnie zrobionego, solidnego pesa a nie kpiny z graczy którzy "i tak ściągną mody" (których rzeczywiście jest dużo i są świetnej jakości)

Darkin

muszrom napisał/a:
W każdym razie w grze Konami zawsze brakowało mi tylko jednego, czyli tych wszystkich składów etc, tak żeby na golcu bez modów było można pograć Liverpoolem, a nie Merseyside Red ;

Najlepszy "fun" był jak miało się wersje na konsole. O fanowskim patchu nie było mowy, więc trzeba było w dniu zakupu ręcznie zmieniać nazwy drużyn ;) Ale wtedy było warto przeboleć taką niedogodność, wtedy jeszcze PES/ISS górował na FIFĄ. Dziś raczej bym się na to nie zdecydował i pewnie tylko irytował.

Swoją drogą widział ktoś jakiś wywiad w gazecie, internecie, czy jakiś reportaż wideo ze zgrupowania by piłkarze grali w PES'a? Zawsze i wszędzie jest tylko FIFA. To też chyba pokazuje która kopana jest bardziej realistyczna skoro sami piłkarze wybierają FIFE zamiast PES.

klops napisał/a:
w której z kolei kwestia modowania musi być dość ograniczona albo fanom się nie chce, bo ilość modyfikacji idzie raczej w dziesiątki i nie umywają się do tego, co robią ludzie z fansajtów Pesa.

Myślę, że Konami celowo ułatwia modowanie gry w związku z brakiem licencji. W FIFE ta scena moderska jest trochę mniej rozwinięta bo tam za bardzo nie ma co poprawiać, a umówmy się "nowe dziary" czy nowy kolor piłek w żaden sposób nie mają wpływu na odbiór gry.

"On battlefield name means nothing" - Solid Snake

Guy Fawkes

Darkin napisał/a:
Swoją drogą widział ktoś jakiś wywiad w gazecie, internecie, czy jakiś reportaż wideo ze zgrupowania by piłkarze grali w PES'a? Zawsze i wszędzie jest tylko FIFA. To też chyba pokazuje która kopana jest bardziej realistyczna skoro sami piłkarze wybierają FIFE zamiast PES.

LOL. Bo jak wiadomo piłkarze mają ogromne zaznajomienie z rynkiem gier, wiele godzin poświęcają na porównanie wad i zalet gier piłkarskich w celu wybrana tej jedynej, która bardziej spełni ich oczekiwania, pomijając już fakt, że spora część z tych gwiazdeczek, która się na temat FIFY wypowiada, jest twarzą tej serii.
No i druga sprawa - wiadomo, że piłkarze rozgrywając sobie 2-3 mecze na konsoli na wyluzowanie przed meczem w realu, marzą przede wszystkim o jak najwierniejszej rzeczywistości symulacji (a nie na np. "graniu sobą" i robieniu super trików).
Poza tym - dlaczego to piłkarze mają jak najbardziej dostrzegać realizm w "kopance"? Równie dobrze mogą o tym decydować ludzie, którzy futbol znają sprzed TV. Powiedziałbym, że perspektywa bardziej pasuje.

Darkin

Guy Fawkes napisał/a:
Poza tym - dlaczego to piłkarze mają jak najbardziej dostrzegać realizm w "kopance"? Równie dobrze mogą o tym decydować ludzie, którzy futbol znają sprzed TV. Powiedziałbym, że perspektywa bardziej pasuje.

Co taki Kubica może wiedzieć o prowadzeniu samochodu. Prawdziwymi ekspertami są widzowie przed telewizorem którzy co niedziela przy obiadku oglądają Formułe 1. :lol:

Guy Fawkes napisał/a:
Bo jak wiadomo piłkarze mają ogromne zaznajomienie z rynkiem gier

Kto mówi o rynku gier? Mowa o dwóch pozycjach dotyczących ich pasji, pracy, sposobie nie życie. Nie trzeba mieć na Steamie miliona ogranych gier, czytać recenzje, jeździć na targi growe żeby móc ocenić dwa tytuły tak im bliskie :szczerbaty:

Guy Fawkes napisał/a:
pomijając już fakt, że spora część z tych gwiazdeczek, która się na temat FIFY wypowiada, jest twarzą tej serii

Yyyy...nie wydaje mi się by twarzą FIFY byli piłkarze z Podbeskidzia, Ruchu czy Korony Kielce :lol:

[ Dodano: 03 Lis 2013 17:41 ]
Guy Fawkes napisał/a:
marzą przede wszystkim o jak najwierniejszej rzeczywistości symulacji

Skoro marzą o jak najlepszej symulacji i wybierają FIFE to z czym się nie zgadzasz? :szczerbaty:

Guy Fawkes

Darkin napisał/a:
Kto mówi o rynku gier? Mowa o dwóch pozycjach dotyczących ich pasji, pracy, sposobie nie życie. Nie trzeba mieć na Steamie miliona ogranych gier, czytać recenzje, jeździć na targi growe żeby móc ocenić dwa tytuły tak im bliskie :szczerbaty:

A myślisz, że taki Messi czy inny Lewandowski ma w ogóle ochotę na jakiekolwiek testowanie, jeśli na zgrupowanie wpada Tevez/Błaszczykowski z Xboksem z wgraną nową FIFĄ (której zresztą reklamę widział ostatnio między odcinkiem Mody na Sukces i Świata Według Kiepskich, więc "pograłby se") i dwoma padami?

[ Dodano: 03 Lis 2013 17:41 ]
Guy Fawkes napisał/a:
marzą przede wszystkim o jak najwierniejszej rzeczywistości symulacji

Cytat:
Skoro marzą o jak najlepszej symulacji i wybierają FIFE to z czym się nie zgadzasz? :szczerbaty:

Wiesz co to ironia niedorozwoju?

Wygrałeś swoje pierwsze 15% w Wielkiej Loterii Listopadowej i zakwalifikowałeś się do następnej tury! Aby zwiększyć swoje szanse na kolejne wygrane ślij SMS o treści MOD pod numer 4588. Koszt 3.66zł z vat. [muszrom]

muszrom

Darkin napisał/a:
Najlepszy "fun" był jak miało się wersje na konsole. O fanowskim patchu nie było mowy, więc trzeba było w dniu zakupu ręcznie zmieniać nazwy drużyn ;)
Zanim odkryłem patche i potem nauczyłem się je obsługiwać (bo nie były zbyt przyjazne;) to też przez długi czas ręcznie zmieniałem nazwy drużyn, z kartką papieru i ołówkiem w ręku.

Darkin
Wysłany: Wto 05 Lis, 2013   

muszrom napisał/a:
Zanim odkryłem patche i potem nauczyłem się je obsługiwać (bo nie były zbyt przyjazne;) to też przez długi czas ręcznie zmieniałem nazwy drużyn, z kartką papieru i ołówkiem w ręku.

To był dobry sposób na zapoznanie się choć z grubsza ze składami nie tylko topowych drużyn ;)

Posta kolegi klopsa nie mam zamiaru komentować, nie przystoi :mrgreen:

muszrom
Wysłany: Wto 05 Lis, 2013   

Składy to ja zawsze pomijałem o ile pamiętam, może tylko skład naszej repry zmieniałem jeśli był ściemniany, ale nazwy zespołów to już mus. Zmienianie całej Premiership w tym ich kreatorze to była męczarnia:)

Odpowiedz do tematu