Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Slim
Sob 08 Lut, 2014
  CD-Action 02/2014 - zapowiedź 

Która konsola jest dla ciebie?
Xbox One
2%
 2%  [ 2 ]
PS 4
19%
 19%  [ 17 ]
Pozostanę przy old-genach :)
10%
 10%  [ 9 ]
Konsolka przenośna to jest to!
3%
 3%  [ 3 ]
Jestem PC-towcem i mam gdzieś konsole!
64%
 64%  [ 56 ]
Głosowań: 87
Wszystkich Głosów: 87

Autor Wiadomość
ALEX
Wysłany: Czw 23 Sty, 2014   

elemeledudek napisał/a:
SW KOTOR zasługuje na 10 ??!! Dajcie spokój, najbardziej przeceniona gra w historii moim zdaniem.

Grałeś ?

Jakie gry według Ciebie zasługują na 10 ?

klops

+8 do wątku z dychą z dpóy dla Kodora
Zgadzam się z każdym powyższym zdaniem, brawo za świetne posty!

http://www.speed-zone.pl

Chmurki są białe, zielone liście
ja jestem z Dwójki - jest zaje...
Ostatnio zmieniony przez klops Czw 23 Sty, 2014, w całości zmieniany 1 raz  

modrar

elemeledudek napisał/a:
SW KOTOR zasługuje na 10 ??!! Dajcie spokój, najbardziej przeceniona gra w historii moim zdaniem.

+2

Grałem jedynie żeby zobaczyć ten słynny "zwrot akcji" , i był on nawet, nawet, ale reszta gry mnie nie zachwyciła.

Seraf

Super KotOR kutfo! 10/10 jak nic!

PainCake

Być może wpływ na mój zachwyt KOTORem ma fakt bycia długoletnim fanem uniwersum SW, ale też nie jest tak, że dałbym mu dychę z sentymentu.

Moim zdaniem największą zaletą tej gry są świetnie wykreowane postacie z którymi można wejść w interakcję - poczynając od nieufnego Cartha z trudną przeszłością, przez socjopatycznego robota HK-47, kończąc na poczciwym Jolee Bindo i jego tragicznej historii mistrza i ucznia. Wygłaszane przez NPCów dialogi, powołane do życia stojącym na najwyższym poziomie dubbingiem sprawiają, że można do reszty zatopić się w świecie stworzonym przez Obsidian.

Oczywiście na tym lista zalet się nie kończy - dobra, powoli starzejąca się szata graficzna, znakomite udźwiękowienie, utrzymane w klimatach sagi, interesujący wątek fabularny ze słynnym zwrotem akcji, możliwość opowiedzenia się po ciemnej lub jasnej stronie mocy (co dzisiaj już może nie zachwyca, ale wówczas było pewnym novum), świetny system walki, łączący widowiskowość (moce jedi, lightsabery) z system turowym - to tak w dużym skrócie.

Mógłbym się tylko przyczepić do takiej sobie konstrukcji niektórych map oraz do tego, że istnieje pewien rozdźwięk między skutecznością mieczy świetlnych a blasterów. No i fabuła mogłaby być nieco bardziej mroczna, ale akurat ten mankament z nawiązką naprawia KOTOR 2 (również świetny, szczególnie z zainstalowanym Restoration Project, przywracającym do gry sporo wyciętego contentu, naprawiającym wiele bugów).

Rozumiem, że na niektórych osobach powyższa wyliczanka może nie robić wrażenia, ale ja byłem szczerze zachwycony tą produkcją. Pamiętam, że ukończenie KOTORa po raz pierwszy dekadę temu zajęło mi ponad 40 h, na co przeznaczyłem 3 posiedzenia (skończyłem grać około czwartej nad ranem) - niewiele jest gier (ostatnio coraz mniej...), które potrafiłyby mnie tak wciągnąć.

Także walcie się na ryje :trollface:

BTW
Dziwię się, że nikt nie przyczepił się do ewentualnej dychy dla Maxa Payne, a tyle osób oprotestowało poczciwego KOTORa :) .

Ezio Auditore

O ile "dychu" dla pierwszego Maksia moze i nie jest słuszne, to dla dwójki już stanowczo się należy.

Nawet teraz odpalona daje wiecej grywalności, niż obecne strzelanki TPP.

Chyba sobie go znowu odpalę. :razz:

mazowszak45 napisał/a:
Wiadomo, że teraz jest dużo trudniej niż teraz,

puzonix

Ezio Auditore napisał/a:
O ile "dychu" dla pierwszego Maksia moze i nie jest słuszne, to dla dwójki już stanowczo się należy.

Poważnie? A ja w dwójkę nie grałem, mimo że mam od dawna. Może kiedyś.... chociaż nie wiem... nieee.

PainCake

puzonix napisał/a:
Ezio Auditore napisał/a:

Poważnie? A ja w dwójkę nie grałem, mimo że mam od dawna. Może kiedyś.... chociaż nie wiem... nieee.

Też mógłbym polecić - może dziesiątki bym nie dał (w przeciwieństwie do jedynki), ale to wciąż kawał dobrego kryminału w klimatach noir, przy czym śnieżna zawierucha zastąpiona została rzęsistym deszczem.

Darkin

No dobra, pitu pitu. Jeden dałby 10 KOTORowi, ktoś inny by nie dał. CDA akurat nie dało. I co w związku z tym? Coś by się zmieniło jakby dało? Ktoś nie kupił, nie zagrał w KOTORa czy w jakąkolwiek inną grę bo dostała w CDA 9?

"On battlefield name means nothing" - Solid Snake

klops

PainCake napisał/a:
Pamiętam, że ukończenie KOTORa po raz pierwszy dekadę temu zajęło mi ponad 40 h, na co przeznaczyłem 3 posiedzenia (skończyłem grać około czwartej nad ranem) - niewiele jest gier (ostatnio coraz mniej...), które potrafiłyby mnie tak wciągnąć.

Takie [ciach]. Ładniej mówiąc - gadanie. Byłeś młodszy, czasy były inne, podejście też. Nie ma co porównywać. Sentyment zostaje i dalej można się jarać grą, której trochę daleko do ideału (ja Wieśka pierwszego przechodze co roku jak wpadnie troche wiecej czasu), ale odnoszenie do tego co jest teraz nie ma sensu. Mi się nie chce grać w nic od roku-dwóch. Jak już coś kończę to dlatego że krótkie. Wina gier? Nie sondze, w każdym razie na pewno nie tylko.

Ostatnio zmieniony przez klops Czw 23 Sty, 2014, w całości zmieniany 1 raz  

puzonix

Darkin napisał/a:
No dobra, pitu pitu. Jeden dałby 10 KOTORowi, ktoś inny by nie dał. CDA akurat nie dało. I co w związku z tym? Coś by się zmieniło jakby dało? Ktoś nie kupił, nie zagrał w KOTORa czy w jakąkolwiek inną grę bo dostała w CDA 9?

Ja odwrotnie. Kupiłem słabiutkie Spellforce, bo CDA cało 9+ :/

Darkin

puzonix napisał/a:
Ja odwrotnie. Kupiłem słabiutkie Spellforce, bo CDA cało 9+

Morał z tego krótki i już od dawna wszystkim znany, żeby nie kupować gry na podstawie jednej recenzji ;)

"On battlefield name means nothing" - Solid Snake

klops

PainCake napisał/a:
można do reszty zatopić się w świecie stworzonym przez Obsidian.

Pierwszego Kodora zrobił gejowy (chociaż wtedy jeszcze nie aż tak) Bioware dóde, Obsidian to dwójka :/

PainCake

klops napisał/a:
PainCake napisał/a:
Pamiętam, że ukończenie KOTORa po raz pierwszy dekadę temu zajęło mi ponad 40 h, na co przeznaczyłem 3 posiedzenia (skończyłem grać około czwartej nad ranem) - niewiele jest gier (ostatnio coraz mniej...), które potrafiłyby mnie tak wciągnąć.

Takie [ciach]. Ładniej mówiąc - gadanie. Byłeś młodszy, czasy były inne, podejście też. Nie ma co porównywać. Sentyment zostaje i dalej można się jarać grą, której trochę daleko do ideału (ja Wieśka pierwszego przechodze co roku jak wpadnie troche wiecej czasu), ale odnoszenie do tego co jest teraz nie ma sensu. Mi się nie chce grać w nic od roku-dwóch. Jak już coś kończę to dlatego że krótkie. Wina gier? Nie sondze, w każdym razie na pewno nie tylko.

Nigdzie nie napisałem, że to wina (tylko) gier, chociaż z mojej wypowiedzi mogło tak wynikać. Tak czy inaczej, grając w KOTORa 10 lat temu uważałem, że dycha się należy. W sumie KOTORa przeszedłem z 5 razy (ostatnio w zeszłym roku), co świadczy o tym, że moje zdanie o dyszce - nawet teraz - podtrzymuje nie tylko siła sentymentu. Są takie gry, które niegdyś uważałem za świetne, a których obecnie nawet nie chce mi się włączać. Tu jest odwrotnie.

klops napisał/a:
PainCake napisał/a:
można do reszty zatopić się w świecie stworzonym przez Obsidian.

Pierwszego Kodora zrobił gejowy (chociaż wtedy jeszcze nie aż tak) Bioware dóde, Obsidian to dwójka :/

Oczywiście racja, napisałem z rozpędu.

Ezio Auditore

Darkin napisał/a:
puzonix napisał/a:
Ja odwrotnie. Kupiłem słabiutkie Spellforce, bo CDA cało 9+

Morał z tego krótki i już od dawna wszystkim znany, żeby nie kupować gry na podstawie jednej recenzji ;)

Najlepszy przykład- NFS Rivals. Jedni chwalą, inni uważają za szrot (kolejny w serii zresztą)

O ocenach można gadać do śmierci i jeszcze dłużej, a porozumienia się nie osiągnie. Bo tak!

mazowszak45 napisał/a:
Wiadomo, że teraz jest dużo trudniej niż teraz,

elemeledudek

ALEX napisał/a:
Grałeś ?
Jakie gry według Ciebie zasługują na 10 ?

Nie, tak sę napisałem :roll:
Ja doznałem swego rodzaju klaustrofobii grając w tę grę. Trudn mi sie teraz przełamać i usiąść do części drugiej.
Juz lepiej się bawiłem przy niedocenionej VENETICE którą uruchomiłem zaraz po skonczeniu KOTORa.
To oczywiście moje odczucia. Nie trzeba sie zaraz unosić.

puzonix

elemeledudek napisał/a:

Ja doznałem swego rodzaju klaustrofobii grając w tę grę.

Miałem dokładnie takie samo uczucie. Huby sprawiają, że sie duszę. Podobnie z nowym Deus Exem - gra może i byłaby swietna, gdyby nie to że cały klimat zabijają klaustfofobiczne lokacje. Nie da się wczuć jak cel misji jest za rogiem budynku, w którym misję dostaliśmy.

Smuggler
Wysłany: Pią 24 Sty, 2014   

Ezio Auditore napisał/a:

Chyba sobie go znowu odpalę. :razz:

A ja uwazam odwrotnie - ten bullet time, choc to nie MP go wynalazl, to jednak bylo cos, co zwalalo z krzesel, a jeszcze i sceny halucyjnacji itd.

Zreszta moja zona, ktora ma gierki komputerowe w ogolnej pogardzie (z dwoma czy trzema wyjatkami) do dzis pamieta "te straszne gre jak latales gosciem w dlugim plaszczu i wszystkich zabijales w zwolnionym tempie" :) . A jak nawej jej sie gra wryla w pamiec...

KOTOROWI tez dalbym dyche.

Wszystko wydaje się bardzo proste - dopóki nie masz pojęcia o czym mówisz.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi