Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  Zeno Clash 
Autor Wiadomość
Hush
Wysłany: Nie 02 Mar, 2014   Zeno Clash

Nie mogę w opcjach grafiki wybrać DirectX 10, mimo że karta i system operacyjny obsługują DX 11.

Gość
Wysłany: Nie 02 Mar, 2014   

Dobrze wiedzieć.

Jerry

We właściwościach uruchamiania dopisz -dxlevel 10

Hush

Albo źle wpisuje, albo nic to nie daje.

Edit:
Być może zabrzmi to idiotycznie, ale czy możliwe jest, by wersja z PLAYa była wybrakowana?

voiteg

Hush napisał/a:

Edit:
Być może zabrzmi to idiotycznie, ale czy możliwe jest, by wersja z PLAYa była wybrakowana?

Nie, bo przecież to i tak jest wersja steamowa, więc wszystkie braki byłyby dociągnięte wraz z aktualizacjami.

Michał
Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

Hush napisał/a:

Wpisz to, ale nie tam gdzie Jerry mówi.

W bibliotece gier Steam kliknij PPM na Zeno Clash i wybierz właściwości. Później "set launch options" (nie wiem jak to będzie po polsku przetłumaczone, bo ja mam wersję angielską) i tam wpisz "-dxlevel 10".

Jerry
Wysłany: Śro 05 Mar, 2014   

Po polsku to będzie "Właściwości uruchamiania" :facepalm:

Michał
Wysłany: Czw 06 Mar, 2014   

Dzieki tumaczu.

Jerry
Wysłany: Pią 07 Mar, 2014   

Spoko, czyli jednak może to wpisywać, tam gdzie Jerry pisał?

Michał
Wysłany: Nie 09 Mar, 2014   

Jerry napisał/a:

Móc może, ale czy to rozwiąże jego problem to inna sprawa.

Darkin

Michał napisał/a:
Jerry napisał/a:

Sugerujesz, że wpisywanie w to samo miejsce komendy może nie działać tylko dlatego, że Ty masz wersję ang, a ktoś pl? :rotfl:

"On battlefield name means nothing" - Solid Snake

Michał

Darkin napisał/a:
Michał napisał/a:
Jerry napisał/a:

Sugerujesz, że wpisywanie w to samo miejsce komendy może nie działać tylko dlatego, że Ty masz wersję ang, a ktoś pl? :rotfl:

Nie wiem skąd ten pomysł. Uważam, że może nie działać jak się wpisze we właściwościach uruchamiania skrótu na pulpicie, bo Steam nie zawsze tworzy odpowiednie skróty. Dlatego zasugerowałem żeby wpisał po prostu w Steam w parametrach uruchamiania - wtedy nie ma mowy, żeby nie zadziałała komenda.

Jerry
Wysłany: Pon 10 Mar, 2014   

Czyli napisałeś mu dokładnie to samo co ja. Brawo Mihau.

Darkin

Michał, nigdy w życiu na oczy nie widziałem Steama, a po pierwszym poście zorientowałem się, że Jerremu chodzi dokładnie o to samą komendę, tę samą opcje co Tobie, tylko Ty masz wersje ang, a on pl. I po tym co piszesz to chyba nadal nie kumasz mimo, że i Jerry i ja Ci to już wytłumaczyliśmy. I teraz pytanie. Czy to ja jestem taki bystrzacha (mimo, że gram na kąsoli), czy jednak Twoja wybitna znajomość języka angielskiego czasami przesłania logiczne myślenie? To jest trochę straszne ;)

"On battlefield name means nothing" - Solid Snake

Hush

Ok, ok, w porządku. Doszedł kolejny problem. W menu opcjach, po wejściu np. w zaawansowane opcje grafiki nowe okno nakłada się na stare. Po zastosowaniu zmian pojawia mi się fioletowa szachownica, a częściej białe czworokąty. Po odpaleniu rozgrywki również pojawiają się białe czworokąty w miejscach animacji otoczenia. Oprócz tego w przerywnikach na samouczek mają miejsce migotania, przekłamania w kolorach, krzaczki i inne dziwactwa. Raz na jakiś czas w cut-scenkach wywala mnie do Windowsa. Zabawne jest, że w opcjach grafiki za każdym razem pojawia mi się inna wersja DirectX. Jednym razem jest to DX 9+, innym DX 1.0, a potem DX 7. Grę uruchamiałem jako DX9 i jako -dxlevel 10. Instalacja z płyty jest właściwie niemożliwa, ponieważ staje na jakimś etapie, a czas się wydłuża. Dlatego posłużyłem się Steamem, ale po każdej instalacji i sprawdzaniu zgodności plików okazuje się, że 2 lub 3 z nich są zwalone, więc naturalnie Steam dociąga je od nowa. Niestety są one zawsze niezgodne i zawsze je dociąga.

Michał

Darkin napisał/a:
Michał, nigdy w życiu na oczy nie widziałem Steama, a po pierwszym poście zorientowałem się, że Jerremu chodzi dokładnie o to samą komendę, tę samą opcje co Tobie, tylko Ty masz wersje ang, a on pl. I po tym co piszesz to chyba nadal nie kumasz mimo, że i Jerry i ja Ci to już wytłumaczyliśmy. I teraz pytanie. Czy to ja jestem taki bystrzacha (mimo, że gram na kąsoli), czy jednak Twoja wybitna znajomość języka angielskiego czasami przesłania logiczne myślenie? To jest trochę straszne ;)

Po prostu nie czytacie ze zrozumieniem.

Nie tłumaczyłem tego zdania na język polski, bo moje tłumaczenie mogłoby nie być takie samo co według tłumaczenia Steam i powstałoby zamieszanie.

A dlaczego kazałem mu wpisać w Steam, a nie w skrócie do gry już wytłumaczyłem.

Odpowiedz do tematu