Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  Diablo - seria gier 
Autor Wiadomość
Muzicjohn
Wysłany: Sob 01 Gru, 2012   

Michał napisał/a:
Kilka miesięcy? Pół roku?

No akurat granie w swietna gre pol roku to zupelnie nic dziwnego, nawet bym powiedzial, ze to jakos krotko ^^.

MDA

Michał napisał/a:

To jeśli tyle grałeś w marną grę to ile Ty grasz w niesamowitą grę? Kilka miesięcy? Pół roku?

Zależy, bywa, że kilka lat. SP MBT gram do dzisiaj :) . Nie o to jednak chodzi. Tylko o to, że D3 wywołuje kontrowersje. Wobec tego postanowiłem, że sprawdzę grę na wszystkie strony by mieć maksymalnie (na ile to możliwe) obiektywne spojrzenie. Gdyby to było nie grywalne krapiszcze, jakiś mało znany tytuł, gra która słabo się sprzedała, albo która by była zjechana w recenzjach to pewnie bym nawet raz nie przeszedł. Mnie właśnie skłoniło do grania dysonans między recenzjami a tym, co sam zobaczyłem po pierwszym przejściu i doświadczeniu z odbiorem gry, które kiedyś tu opisałem.

Klaymen

MDA napisał/a:
SP MBT gram do dzisiaj
Rozszyfruj, bo nie wiem co to za hipsterska gra ;)

Co do grania w D3 każdą postacią i twierdzenie, że gra jest słaba... cóż, ja jak uznaję jakąś grę za słabą to nie napierdalam w nią godzinami, tylko rzucam w kąt i tyle ją widziałem. Nie potrzebuję, dla przykładu, ukończyć kariery każdą możliwą drużyną w jakimś PESie, żeby się przekonać, że gra ssie pauke. Wystarczy kilka(naście) meczy i tyle.
Czy takie granie na siłę to kwestia rzetelności, czy może masochizmu, to sam wiesz najlepiej. Ewentualnie Michał coś może jeszcze na ten temat powiedzieć, ale w końcu różni ludzie różnie mogą postrzegać rzeczy. :E

MDA

Klaymen napisał/a:
MDA napisał/a:
SP MBT gram do dzisiaj
Rozszyfruj, bo nie wiem co to za hipsterska gra ;)

https://www.google.pl/search?q=SP+MBT

Klaymen napisał/a:

Czy takie granie na siłę to kwestia rzetelności, czy może masochizmu, to sam wiesz najlepiej. Ewentualnie Michał coś może jeszcze na ten temat powiedzieć, ale w końcu różni ludzie różnie mogą postrzegać rzeczy. :E

Dla mnie to kwestia rzetelności, gdyż zarzucano mi, że nie znam gry, kiedy opisywałem swoje wrażenia po jej pierwszym ukończeniu. Czym jest dla innych, cóż każdy ma swoje zdanie w przedmiotowej sprawie.

Zzagrobnik
Wysłany: Czw 22 Sie, 2013   

No nie wierzę - nikt jeszcze nie napisał o dodatku do Diablo 3? :P

Wczoraj Blizzard zapowiedział rozszerzenie do swojej gry h&s, a konkretnie mówiąc Diablo III: Reaper of Souls. Wypuszczono również zwiastun odnośnie gameplayu oraz intro z tego dodatku.

Z nowości warto wspomnieć o nowej klasie postaci, przeciwnikach oraz lokacjach. Czyli taki standard zapowiada się na razie.

Sam osobiście czekam na to rozszerzenie, lecz z pewnymi obawami. Chciałbym, aby dodane było kilka nowych aktów (a nie jeden, jak w dodatku do Diablo II) oraz aby cena wynosiła koło 100zł. Znając mnie to zapewne będę w dniu premiery odbierał (zamówioną w preorderze) swoją kopię dodatku.

Mój blog

VDweller

Intro znakomite, ale Crusader po gameplay'u jakoś mnie nie zachwycił.

Muzicjohn

Wiesz, ja tak samo mialem z samym Diablo 3 i pierwszymi gameplayami. Chyba stopniuja napiecie, tak mi sie wydaje ;P.

VDweller

No ale np. jak kiedyś pokazali takiego Monka na gameplayach to to było coś :) Już wtedy pamiętam, że niektóre jego skille miażdżyły, to samo z Witch Doctorem, a w przypadku tego Crusadera to bida panie, bida :P
No ale możesz mieć rację, jak dadzą się przyjrzeć dokładniej, to i jakieś skille może się fajne znajdzie.

Seraf
Wysłany: Pon 02 Wrz, 2013   

Ogłaszam wszem i wobec, że Diablo III jest gotowe na kąsoluhów.

Po kilku miesiącach odświeżyłem sobie dziś D3 i postanowiłem sprawdzić, jak miewa się mój Łowca którym utknąłem na III akcie Inferno (ginąłem po 10 razy na jednym sub-bossie, ale takie były zapowiedzi. Inferno miało nas kopać po jajcach). Ku mojemu zdziwieniu połowę III aktu i cały IV ukończyłem w niecałe 3 godziny (z czego cały IV akt włącznie z zabiciem Diablo zajął około 1 godziny). Na AH kupiłem tylko nowy kołczan...

Słabo.

RakuPL

Zmień sobie MP na 10 ;) :P

Cubituss

Napisałem o konsolowym Diablo na swoim blogu (w stopce). Przez I akt normala (2 graczy) wydropowało 5 legendary :D

Seraf

Cubituss napisał/a:
Przez I akt normala (2 graczy) wydropowało 5 legendary :D

na normalu w wersji PC też częściej spotykałem legendarne, niż na wyższych poziomach... w sumie na normalu spędziłem z 16 godzin gry... o jakieś 100 mniej, niż na wyższych, a wypadło mi więcej legendarnych łącznie

muszrom
Wysłany: Śro 18 Wrz, 2013   

Blizzard rezygnuje z domu aukcyjnego w Diablo III
http://www.cdaction.pl/ne...diablo-iii.html
nie wiem, nie grałem, nie znam się, ale to chyba dobra wiadomość.

Od przybytku głowa nie boli

44

muszrom napisał/a:
Blizzard rezygnuje z domu aukcyjnego w Diablo III
http://www.cdaction.pl/ne...diablo-iii.html
nie wiem, nie grałem, nie znam się, ale to chyba dobra wiadomość.

To wiadomosc. Czy dobra - to zalezy od zmian, bo samo wykrojenie AH jeszcze o niczym nie swiadczy. Vide:
Seraf napisał/a:
Po kilku miesiącach odświeżyłem sobie dziś D3 i postanowiłem sprawdzić, jak miewa się mój Łowca którym utknąłem na III akcie Inferno (ginąłem po 10 razy na jednym sub-bossie, ale takie były zapowiedzi. Inferno miało nas kopać po jajcach). Ku mojemu zdziwieniu połowę III aktu i cały IV ukończyłem w niecałe 3 godziny (z czego cały IV akt włącznie z zabiciem Diablo zajął około 1 godziny). Na AH kupiłem tylko nowy kołczan...

Zashi

muszrom napisał/a:
chyba dobra wiadomość.

To GENIALNA wiadomość. Dlaczego? Inflacja szalała, boty dropiły masę itemów, które były sprzedawane na RMAH, co psuło społeczność. Takie itemy były potem opylane na AH za złoto, a więc boterzy mieli wpływ na całą grę. Niby Blizzard rozdawał bany, ale nowe klucze kosztowały oszustów mniej niż zarobili na itemach. Pamiętajmy także, że gra w Diabełka ma opierać się na zabijaniu masy potworów i czerpaniu z tego przyjemności, a nie na farmieniu itemów na sprzedaż. Dlatego usunięcie domów aukcyjnych to najlepsza rzecz jaką twórcy mogli zrobić w Diablo 3. Szkoda, że dokona się to dopiero w marcu 2014 roku. Swoją drogą to ta informacja zasiała w mojej głowie myśl o zakupie dodatku. Zobaczy się w przyszłym roku, a teraz jedyni mogę stwierdzić, że na pewno wrócę na dłużej do D3. Tym razem hardcore. ;)

metal_man
Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

Ktoś już grał w dodatek? Warto nabyć czy? :)

Zzagrobnik

Ja aktualnie gram i jestem bardzo zadowolony. Piąty akt jest rozbudowany, dużo nowych przeciwników, a sama historyjka jest mroczna i klimatyczna (polecam nie przeklikiwać rozmów oraz zwracać szczególną uwagę na postacie poboczne oraz questy - kilka smaczków dla fanów Gry o Tron się znajdzie). Na razie rozwaliłem jednego głównego bossa z trzech i mam nadzieję, że do weekendu skończę piąty akt i wezmę się za tryb przygody. Krótko - na razie po 6 godzinach (w samym nowym rozdziale) jestem bardzo zadowolony z dodatku (który kosztował mnie 99,90zł w Media Markt) ;)

Mój blog

puzonix

Też gram i jestem nie tyle zadowolony, co zachwycony. V akt przeszedłem przedwczoraj w nocy, wczoraj grałem już tylko w trybie przygodowym. Fantastycznym z uwagi na swoją losowość. Polecam :ok:

poti

Czyli jest szansa, że jest w tym coś dla mnie, którego D3 znudziło po dojściu do inferno? Dużo się zmieniło?

puzonix

poti napisał/a:
Czyli jest szansa, że jest w tym coś dla mnie, którego D3 znudziło po dojściu do inferno? Dużo się zmieniło?

Zależy DLACZEGO Cię znudziło. Jeśli znudziło klikaniem na potwory, to nie masz czego szukać, jeśli (tak jak np. mnie) znudziło i sfrustrowało przez beznadziejny losowy loot i dom aukcyjny, które zabijały przyjemność z samodzielnego dropienia przedmiotów, to jak najbardziej kupuj i graj.

poti

Troszkę znudziła mnie powtarzalność wszystkiego, ale to w końcu Diablo, tu się klika :) właśnie dużo dobrego słyszałem o nowym systemie lootu i to brzmi zachęcająco. Bardzo dobrze, że zrezygnowali z domu aukcyjnego. Poza tym po takiej przerwie chyba jestem gotowy na powrót :) Rozumiem, że granie bez dodatku w tym momencie mija się z celem? :)

puzonix

poti napisał/a:
Troszkę znudziła mnie powtarzalność wszystkiego, ale to w końcu Diablo, tu się klika :)

W takim razie pewnie spodoba Ci się nowy tryb przygodowy, a zwłaszcza szczeliny (rifty), które są generowane całkowicie losowo. Mnie się wczoraj trafiły np. kucyki z sekretnego poziomu na mapie Krateru Arreat.

Cytat:
właśnie dużo dobrego słyszałem o nowym systemie lootu i to brzmi zachęcająco. Bardzo dobrze, że zrezygnowali z domu aukcyjnego. Poza tym po takiej przerwie chyba jestem gotowy na powrót :)

Ja wróciłem po ponad 1,5 roku i nie żałuję.

Cytat:
Rozumiem, że granie bez dodatku w tym momencie mija się z celem? :)

Zdecydowanie. Mozolnie zbierany ekwipunek z podstawki wymieniasz w całości po 5h gry.

poti

puzonix napisał/a:
Ja wróciłem po ponad 1,5 roku i nie żałuję.

Ja pierdzielę ale ten czas leci, faktycznie ja też dobre półtora roku, jeśli nie więcej nie grałem. Ok dzięki za odpowiedzi, trzeba będzie sprawić sobie Ripera w takim wypadku.

Risto

puzonix napisał/a:

Cytat:

Zdecydowanie. Mozolnie zbierany ekwipunek z podstawki wymieniasz w całości po 5h gry.

Tylko że Loot 2.0 wszedł bez względu na to czy ma się dodatek czy nie. Dodatek dodaje tryb przygodowy i szczeliny oraz krzyżowca który wygląda jak dres po siłowni :D

puzonix

Risto napisał/a:
puzonix napisał/a:

Cytat:

Tylko że Loot 2.0 wszedł bez względu na to czy ma się dodatek czy nie. Dodatek dodaje tryb przygodowy i szczeliny oraz krzyżowca który wygląda jak dres po siłowni :D

Loot 2.0 wszedł już jakiś czas temu, a jakoś nie leciały takie itemy jak teraz. W podstawce jak miałeś 150k dmg, to już byłeś kozak. Z dodatkiem trzeba mieć znacznie więcej, żeby sobie radzić na wyższych poziomach, dlatego też dla posiadaczy samej podstawki są one zablokowane. Niby można pograć, ale to jak granie w WoWa nie mając nawet Burning Crusade.

Odpowiedz do tematu