Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  KOMPUTER NA GWAŁT!!!! 
Autor Wiadomość
puzonix
Wysłany: Pią 28 Mar, 2014   

Makaron napisał/a:

A ty wiesz i jesteś pewien że się spali po okresie gwarancji ?

Nigdzie nie napisałem, że się spali. Palą to się Akygi i Modecomy Feele po 80zł. Ten zasilacz będzie z czasem wytracał sprawność, a że nie ma zapasu mocy, to po pewnym czasie zacznie sprawiać problemy i np. resetować pod obciążeniem.

Cytat:
Bo to marnowanie pieniędzy dla kogoś kto nigdy nic do PC dodatkowego nie podepnie / wymieni.

Też tak myślałem, do czasu aż razem z kartą graficzną musiałem wymienić zasilacz :(

mazowszak45

To prawda na zasilaczu zawsze warto mieć zapas. To część, która może później dużo kosztować oszczędnych

a klopsy są dobre dla pecetowców, jeśli lubią grać na byle czym i w byle co to pewnie im na pożądne żarcie nie starcza

Gość

puzonix napisał/a:
do czasu aż razem z kartą graficzną musiałem wymienić zasilacz

Tylko że kupiłeś kartę graficzną i dla tego zasilacz przestał wystarczać. Ja tu mówię o świadomym składaniu PC dla siebie. Ja w poprzednim PC wybrałem podzespoły które miały mi wystarczyć na cały okres bez wymiany, i wystarczyły. To i zasilacza nie zmieniałem, bo i po co. A jak świadomie kupujesz słabszą kartę grafiki a jesteś graczem, i jakieś kosmiczne rozdzielczości i max detale to dla ciebie mus konieczny, to chyba masz świadomość że zasilacz trzeba kupić pod tą kartę którą chcesz mieć finalnie.

compas1010

Jeszcze jest taka kwestia, na ile mi wystarczy karta graficzna za te 800-900 zł, by w miarę komfortowo grać?

puzonix

Makaron napisał/a:

Tylko że kupiłeś kartę graficzną i dla tego zasilacz przestał wystarczać.

Gdybym kiedyś dopłacił parę złotych do zasilacza o 50W mocniejszego, to by tego problemu nie było.

Cytat:
Ja tu mówię o świadomym składaniu PC dla siebie. Ja w poprzednim PC wybrałem podzespoły które miały mi wystarczyć na cały okres bez wymiany, i wystarczyły. To i zasilacza nie zmieniałem, bo i po co. A jak świadomie kupujesz słabszą kartę grafiki a jesteś graczem, i jakieś kosmiczne rozdzielczości i max detale to dla ciebie mus konieczny, to chyba masz świadomość że zasilacz trzeba kupić pod tą kartę którą chcesz mieć finalnie.

Świadomym składaniem PC nazywasz wymianę co kilka lat CAŁEGO sprzętu? Ja to nazywam lamerstwem i takich "speców" kasuję zaokrąglając w górę. Świadome upgrady kompa, to wymienianie najsłabszego podzespołu (lub najmniej rozwojowego/niedomagającego) na lepszy. Tak jest najsensowniej.

Dlatego zakładam, że ktoś może chcieć za 2 lata wymienić sobie kartę graficzną, a nie cały komputer (bo po co, skoro architektura procków stoi w miejscu?) i może potrzebowac mocniejszego zasilacza, niż 400W od Corsaira (sprawność 80% lub mniej po 2 latach).

compas1010 napisał/a:
Jeszcze jest taka kwestia, na ile mi wystarczy karta graficzna za te 800-900 zł, by w miarę komfortowo grać?

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie, jeśli nie definiujesz pojęcia "komfortowo grać". Dla jednego to oznacza granie na maksach w 60 klatkach, dla drugiego kiszenie parówy w niskiej rozdzielczości i 24-30fps.
Znam gościa, który GTA 4 przeszedł na 15 klatkach i stwierdził że się trochę tylko przycinało i w ogóle mu to nie przeszkadzało, bo i tak grał głównie zjarany. U mnie zauważalny spadek płynności wywołuje duszności i zabija chęć gry.

To już zależy jakie masz wymagania i jak nextgenowe konsole wpłyną w przyszłości na wymagania gier PC. Trudno ocenić. 2 lata porządnego komfortu powinny być.

Gość

puzonix napisał/a:
Świadomym składaniem PC nazywasz wymianę co kilka lat CAŁEGO sprzętu?

Nie, świadomym składaniem sprzętu nazywam kupowanie PC takiego jaki jest potrzebny a nie taki jaki może być potrzebny, lub jaki nie jest ci potrzebny. Chcesz Pc do internetu i muzyki, to nie kupuj i7 z gtx 760 bo ci to nie potrzebne. Potrzebujesz PC do gier ? To wybierz najwydajniejszy na tą chwile procesor i płytę pod niego, grafikę, ramu ile wlezie, dysku ile chcesz GB. Chcesz do pracy, to wybierz zestaw który ci tą prace umożliwi. Proste, kupowanie zasilacza z ogromnym zapasem mocy nie mając planów typu chce zagrać w Wiedźmina 3 ale póki co kupuje gtx 560 bo nie mam już kasy na nic lepszego. jest bez sensu. Bo zawsze można ten zasilacz dokupić później, a stary sprzedać.

puzonix

Makaron napisał/a:
Potrzebujesz PC do gier ? To wybierz najwydajniejszy na tą chwile procesor i płytę pod niego, grafikę, ramu ile wlezie, dysku ile chcesz GB.

Sorry, ale tym zdaniem pokazałeś, że nie masz ŻADNEJ wiedzy na temat składania kompów. Dawno nie czytałem czegoś takiego :eek: Dalszą rozmowę z Tobą uważam za zbędną i nie wartą czasu. Bez urazy - po prostu tak jak nie gadam z babcią o piłce nożnej, tak nie będę dyskutował z laikiem o kompach.

Gość

puzonix napisał/a:
nie masz ŻADNEJ wiedzy na temat składania kompów.

Aha, dobrze wiedzieć. Wiem że ludzie lubią robić kombinacje żeby wydać jak najmniej a mieć przy tym najlepszy Pc jaki się da złożyć za daną sumę, ale nie znaczy to że każdy ma tak robić. Jak się chce mieć coś na lata to właśnie najlepiej brać to co aktualnie jest top i tyle. Automatycznie za 2 lata będzie można dokupić / wymienić co się chce.

puzonix

Ta, a samochody najlepiej kupować w salonie. Nie kompromituj się już. EOT.

ADR

puzonix napisał/a:
Makaron napisał/a:

I w tedy też nie.

Wiesz? Przypuszczasz? Z iloma zasilaczami w życiu miałeś do czynienia? Obstawiam, że o jakieś 200 sztuk mniej niż ja ;]

Cytat:
Wiadomo że wszystko się zużywa. Ale jak zasilacz jest markowy to nawet jak jest z budżetowych to da sobie radę do takich domowych zastosowań.

Bzdura. To, jaka firma wyprodukowała zasilasz, nie świadczy o jego jakości. Janusze tak uważają i przez to takie kupska jak ten Corsair się sprzedają, a później jest płacz.

Cytat:
Nie mówię, że trzeba brać koniecznie ten jak np. za 50 zł więcej jest coś lepszego. Ale trochę panikujesz.

Trzeba przede wszystkim CZYTAĆ. Jeśli się nie zna na elektronice, to czytać jak specyfikację zasilacza odczytać. Polecam zasilacze, które mają coś poza nazwą firmy:

http://www.alsen.pl/podze...peg,p78537.html

Na pewno znajdziesz gdzieś taniej, ale mam zakaz polecania sklepów konkurencji :)

RLY? Naprawdę polecasz mu tego deusa? Jest coś tam może lepszy od tego VS, ale to i tak qupa.
Koledze, który chce złożyć komputer polecam uderzyć na jakieś forum komputerowe.

puzonix

ADR napisał/a:

RLY? Naprawdę polecasz mu tego deusa? Jest coś tam może lepszy od tego VS, ale to i tak qupa.
Koledze, który chce złożyć komputer polecam uderzyć na jakieś forum komputerowe.

Świetna opinia. Podoba mi się fragment "jest coś tam może lepszy". Od razu mnie przekonałes, mistrzu. Skąd się was nagle tyle namnożyło, domorosłych ekspertów? Z konfiguratora CD-Action, z Pclaba? :zakrecony:

ADR

Odezwał się co poleca chinole z polskimi naklejkami....
Osobiście bym nikomu nie polecał tych dełusów i innych PSU z nalepkami SPC.
W podobnej cenie można mieć lepsze zasilacze.
Pozdro & poćwicz

compas1010

puzonix napisał/a:
Znam gościa, który GTA 4 przeszedł na 15 klatkach i stwierdził że się trochę tylko przycinało i w ogóle mu to nie przeszkadzało, bo i tak grał głównie zjarany.

Ja tam grałem na może 20 na lapku, więc nie ma źle :szczerbaty:

Całe życie byłem przyzwyczajony do grania na detalach niskich/średnich, więc gdy po upływie tych dwóch lat będę musiał wrócić do niższych detali, to nie będzie tragedii.
Aczkolwiek, jak będą środki finansowe, to będę się starał coś wymienić, jak będzie się dało.

puzonix

ADR napisał/a:
Odezwał się co poleca chinole z polskimi naklejkami....
Osobiście bym nikomu nie polecał tych dełusów i innych PSU z nalepkami SPC.
W podobnej cenie można mieć lepsze zasilacze.
Pozdro & poćwicz

Ekspert by "osobiście nie polecał". Pewnie nawet nigdy nie miałeś miernika w ręku, lamusie.

ADR
Wysłany: Sob 29 Mar, 2014   

Miernik miałem w obu dłoniach i to nawet nie raz. :wink:
Ponownie musiałem się zalogować by odpisać "ekspertowi"

Darkin

compas1010 napisał/a:
Całe życie byłem przyzwyczajony do grania na detalach niskich/średnich, więc gdy po upływie tych dwóch lat będę musiał wrócić do niższych detali, to nie będzie tragedii.

To trochę słabo jeśli wydając 3 tys po dwóch latach człowiek jest nastawiony na niskie detale...

"On battlefield name means nothing" - Solid Snake

compas1010

Darkin napisał/a:
To trochę słabo jeśli wydając 3 tys po dwóch latach człowiek jest nastawiony na niskie detale...

Nie tyle nastawiony, co kiedy wyjdzie gra, którą nie uciągnę na wysokich, to nie polecę od razu do sklepu po nową kartę/procesor/cokolwiek.

Gość

puzonix napisał/a:
a samochody najlepiej kupować w salonie

Nie, lepiej brać te zalane i lekko puknięte przez pociąg z Niemiec. Jak dobrze to za 10 tysięcy można dostać prawdziwą " lymuzynę "

Odpowiedz do tematu