Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  Pożegnanie 
Autor Wiadomość
Adadid
Wysłany: Sob 06 Sty, 2018   Pożegnanie

Nie ma co owijać w bawełnę – na Markolfie już od dawna nie było aż tak źle. Odczuwam wrażenie, że wszyscy są już zmęczeni panującą tu sytuacją, zresztą nie ma co się dziwić. Stronę odwiedza jakieś 10 osób, wpisy na shoutboxie pojawiają się z jeszcze mniejszą częstotliwością niż kiedy forum nie działało.

Udało mi się swego czasu odzyskać stronę i pliki, razem z Makaronem odratowaliśmy warstwę techniczną portalu (choć tutaj wielkich zasług sobie przypisać nie mogę…), a po jego odejściu wynająłem programistę do naprawy ponownie zepsutego forum. W lutym zeszłego roku za moją sprawą została przedłużona domena (gdyby ta wciąż spoczywała w rękach Tadka… na pewno nie byłoby to takie oczywiste) i na tym moja rola chyba się tu kończy. Choć bardzo długo byłem pełen zapału, to rzeczywistość w ostatnich miesiącach sprowadziła mnie na ziemię.

Co udało mi się zrobić, to moje, ale pora w końcu odejść. Nikt ze starych użytkowników nie będzie siedział na forum zarządzanym przez bliżej nieznanego gościa, którego ktoś może kojarzyć co najwyżej z przecieków do gier w Biedronce. Co z innymi aspektami strony? Tematu polskiej prasy growej nawet nie powinienem zaczynać, ale wczoraj ogłoszono koniec Gamer.maga, e-zinu, który nierzadko przewyższał swoje papierowe, płatne odpowiedniki (choć nie ma co się łudzić, przy rokrocznie słabnącym poziomie CDA nie jest to takie wielkie osiągnięcie). Czyli nie mam nawet materiału na sztukę dla sztuki.

Co dałoby się zrobić z Markolfem? Pomysłów brak nawet u profesjonalistów, z którymi się kontaktowałem. To kolejny powód, przez który odchodzę – gdyby ktoś chciał reaktywować portal na poważnie, musiałby zainwestować mnóstwo pieniędzy i czasu, by po kilku latach ciężkiej pracy otrzymać coś, co z dawnym Markolfem nie miałoby nic wspólnego. Robienie czegoś mniejszego nie sprawdza się – szczególnie gdy pieczę nad takim projektem sprawuje jakiś szeregowy użytkownik. Mówimy teraz o warstwie merytorycznej, w przypadku technicznej jest jeszcze gorzej.

Moje błędy? Na pewno zbyt długie zwlekanie z odejściem, ale musiałem się do tego przygotować mentalnie – zresztą wciąż po cichutku nie dowierzam w to, co właśnie piszę. Nadanie dziadowi uprawnień do dodawania newsów na stronę główną też okazało się pomyłką (do tego momentu były osoby, które co jakiś czas naprawdę wchodziły na Markolfa, by znaleźć informację o nowym CDA czy grach w Biedronce – m.in. przedstawiciel jednego z polskich wydawców, z którym miałem okazję porozmawiać). W ostatnim czasie najgorsze, co mogłem zrobić, to chyba zabrać głos – czasem wystarczył jeden wpis, by dyskusja zamarła na kilka dni.

Pora w końcu na zmianę warty. Jeśli nie znajdzie się żaden śmiałek do 14 lutego, to… sami wiecie. Ja w razie czego chętnie pomogę – objaśnię wszelkie aspekty techniczne i tym podobne, a na koniec usunę konto. Mogę nawet nieco się dołożyć do utrzymania domeny, ale z umiarem – do tej pory oprócz niezliczonej ilości wolnego czasu poświęciłem na Markolfa 200 złotych – jak na gościa, który dopiero co skończył 16 lat – chyba całkiem sporo.

Nie wiem jak zareagujecie na moje odejście, ale naprawdę zrobiłem wszystko, co w mojej mocy. Pora w końcu powiedzieć stop.

PS: Dziad, proszę, zostaw dyskusję poważnym ludziom. Dzięki.

zmudi
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

Za dobrych czasów, gdy to forum żyło, pod takim postem byłaby lawina komentarzy. Teraz cisza... Czy to forum ma jakąś przyszłość? Moim zdaniem nie. Niestety...

mazowszak45
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

Mam 21, prawie 22 lata, te forum umierało jak byłem w gimnazjum, nawet wcześniej. Po co jest to miejsce teraz? Tak średnio już każdy wie, bo to nie ma sensu. Wszedłem tu tylko dlatego że nie mogę zasnąć

a klopsy są dobre dla pecetowców, jeśli lubią grać na byle czym i w byle co to pewnie im na pożądne żarcie nie starcza

dziad5
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

NAPRAWCIE SB KURWY

dziad5

NAPRAWCIE SB KURWY

ser pleśniowy

A jest zepsuty? Cały czas w nim piszę i moje shouty wskakują. Tyle tylko, że żeby je zobaczyć, trzeba wejść w Archiwum :P

www.facebook.com/sailorki

blod_
Wysłany: Wto 16 Sty, 2018   

Hej,
z tej strony blod (zapomniałem hasła, a resetowanie nie działa, stąd nowe konto).
Jeśli ktoś postanowi utrzymywać markolf.pl przy życiu i dalej go rozwijać, to ze swojej strony mogę pomóc w kwestiach technicznych i programistycznych. Raz się udało (wiele lat temu), to czemu miałoby się nie udać raz jeszcze.

Howgh!

Adadid

Cześć!

Fajnie, że tu zajrzałeś. Doceniam chęć pomocy, ale Markolf należy ponownie do Tadeo. Wczoraj dostał domenę i dostęp do plików, więc na pewno coś z nimi zrobi - wcześniej czy te parę miesięcy później. :wink:

blod_

Na forum praktycznie wcale się nie udzielałem, ani nie czytałem. Dowiedziałem się o sytuacji dzięki wiadomości na głównej - tę ciągle mam w zakładkach :-)

@Tadeo: propozycja aktualna.

voiteg
Wysłany: Wczoraj 12:20   

Adadid napisał/a:
Markolf należy ponownie do Tadeo. Wczoraj dostał domenę i dostęp do plików, więc na pewno coś z nimi zrobi

XD XD XD

klops
Wysłany: Wczoraj 23:51   

A więc wyciągnięcie wtyczki? Bo trudno spodziewać się czegoś innego po oddaniu strony Tadeo. Najgorsza możliwa decyzja. Markolf nie ma przyszłości, ale dalej wchodzą tu ludzie. Z tego względu powinien pozostać w internecie nawet tylko w funkcji cmentarza. Miejsce zasługuje na szacunek, tak jak i niedobitki, które dalej tu zaglądają i proponują pomoc techniczną i zrzutę na opłatę za domenę. Sensowniejsze byłoby nawet oddanie tego dziadowi. Ostatnio ciężko znaleźć mi czas, żeby po [ciach] się podrapać, ale zaglądam dalej i chciałbym to robić jak najdłużej. Niedługo może takiej możliwości nie być, szczerze wątpię, że Tadeo będą obchodziły jakiekolwiek opłaty. Szkoda.

http://www.speed-zone.pl

Chmurki są białe, zielone liście
ja jestem z Dwójki - jest zaje...

Odpowiedz do tematu