Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  [cdp.pl] Gamebook 
Autor Wiadomość
Luke
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   [cdp.pl] Gamebook

Nowa seria od cdp.pl, składająca się z - jak łatwo się domyślić - książki i gry. Premiera 19 lub 28.10. Sugerowana cena 39.90zł.

Dostępne tytuły:
- Disciples III: Odrodzenie + Wskrzeszenie: Hordy
- Arcania: Gothic 4 + Upadek Setariff
- C. McRae: Dirt 1 i 2
- Operation Flashpoint Dragon Rising + Red River
- Saga Gothic (I-III + Zmierzch bogów)
- Saints Row the Third
- Tropico 4 + Czasy współczesne
- Wiedźmin Edycja Rozszerzona

Mój Steam
http://www.takdlakadry.pl
Ostatnio zmieniony przez Luke Śro 24 Paź, 2012, w całości zmieniany 5 razy  

Kry[$]tianek
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

Jakiej ksiązki?

Keiran

Moze wydania ksiazkowe podobne jak filmow? Dzieki temu oszczedza sie na VAT.

Dyziek

Na Ultimie po 49 zł:
http://www.ultima.pl/wied...amebook/i12590/

Dodatki na Facebooku

Klaymen

Ciekawi mnie jakież to książki mogą dać do Dirtów czy Saints Row...

Luke

Podawałem z Grymela, tam jest za 4 dychy. Zresztą, chyba info prasowego jeszcze nie było, więc o szczegółach raczej nie wiadomo.

Mój Steam
http://www.takdlakadry.pl
Ostatnio zmieniony przez Luke Pon 08 Paź, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

kwmaster

Dam głowe a nawet dwie że wszystkiego się dowiemy 11.10.12 o godzinie 11:00

Klaymen

kwmaster napisał/a:
Dam głowe a nawet dwie
Masz dwie głowy?

Pedalon

CO TO W OGÓLE JEST?!

I jeszcze za taką cenę... :lol:

Spoiler:

Risto

Wydaje mi się, że specjalnie tworzą tak nieestetyczne okładki, aby zniechęcić nas do sprzedaży pudełkowej.

A książka? Śmiech na sali. Kiedyś to się nazywało instrukcja i było czymś normalnym, dodawanym za free.

Hemiq

Widzicie? Na pudełku ArcaniA GOLD pisze wersja napisy a nie dubbing. Tak samo w przypadku Disciples III: GOLD mimo iż dubbingowany był.
Spoiler:

Spoiler:

lodoss

Zaczynają kombinować jak kucyki pod górkę z tymi seriami wydawniczymi.

Hush

Pewnie artbooki.

Dyziek

Może drukowany poradnik? Ale to już byłooooo...

Dodatki na Facebooku

kerslack

Keiran napisał/a:
Moze wydania ksiazkowe podobne jak filmow? Dzieki temu oszczedza sie na VAT.

Dokładnie. Nie dajcie się oszukać, po prostu (podobnie jak dystrybutorzy filmów na nośnikach DVD) u CD Projektu cienko z kasą. Teraz to będzie książka z "dodatkiem" w postaci gry na płycie DVD/CD a nie "samodzielna" gra komputerowa z dodatkami w postaci książeczek, artbooków, itp. (o których można sobie w obecnych czasach tylko pomarzyć, kiedyś to było coś całkiem normalnego). W pierwszym przypadku, o ile się nie mylę podatek VAT wynosi 5%, w drugim 23%. Jest różnica.

A samo wydanie może wyglądać mniej więcej tak:

obrazek1

obrazek2

Parę stron na krzyż, gdzie będą pewnie obrazki z gry, i nic więcej, żadnych instrukcji, a tym bardziej fanaberii w postaci artbooków :szczerbaty: . Ogólnie bieda z nędzą. Przykre to.

Howgh

Cryobraz

Wydaje mi się, że jednak ta książka nie będzie w formie papierowej, a w postaci e-booka (możliwe, że dostępnego na ich nowej stronie do pobrania, po aktywacji odpowiedniego kodu z pudełka). Dlaczego tak sądzę? Chwalą się że wprowadzą cyfrową rewolucję, a że papier byłby z tym całkowicie sprzeczny, dadzą książkę elektroniczną.

Też prawdopodobne jest to co mówi kerslack, ale byłoby to wbrew obecnej polityce wydawców, gdzie liczba papieru jest coraz bardziej ograniczana. Jedynie w wydaniach kolekcjonerskich można zobaczyć coś podobnego.

Ale i tak wszystkiego dowiemy się tego 11 października ;)

Gigabyte Radeon HD6870 OC Windforce 3X, Intel Core2Duo E7500 2.93Ghz @ 3.52GHz, 2x2GB GOODRAM PRO 1066MHz CL5, ASUS P5QL PRO, Samsung SpinPoint F1 750GB, Chieftec GPS-450AA-101A - 450W, Windows 7 Proffesional SP1 64-bit, LG IPS234V-PN 23'

kerslack

To chciałem jeszcze tylko dodać, żeby też niektórych nie myliło słowo "książka" używane w tym temacie. Tak naprawdę te wszystkie znane nam z kiosków wydania "Kolekcji SF\Sensacji\Akcji" itp. są nazywane przez wydawców "filmem z książką", a przecież to zwykła płytka DVD w Digipaku , gdzie "doklejono" trochę kartek od strony przedniej okładki.

To tyle.

Frozen

Cryobraz napisał/a:
Wydaje mi się, że jednak ta książka nie będzie w formie papierowej, a w postaci e-booka (możliwe, że dostępnego na ich nowej stronie do pobrania, po aktywacji odpowiedniego kodu z pudełka). Dlaczego tak sądzę? Chwalą się że wprowadzą cyfrową rewolucję, a że papier byłby z tym całkowicie sprzeczny, dadzą książkę elektroniczną.

Gdyby cdp.pl miało całkowicie zrezygnować z tradycyjnego modelu dystrybucji, to nie zaczynaliby nowej płytowej serii wydawniczej. Poza tym - jak już było w tym temacie wspominane - muszą dać te kilka papierowych stron, żeby załapać się na mniejszy podatek.

Dadzą dwie strony na krzyż (z czego i tak większość zajmą reklamy innych gier) i będą mieli zarówno mniejszy podatek, jak i oszczędność papieru. Coś jak dawna "eXtra Gra" tylko dużo droższe i dłużej zalegające na półkach :P

Cryobraz

@kerslack
Ale sam widzisz, że te kilka kartek musiałoby zostać wydrukowanych na dobrej jakości papierze, w dodatku w kolorze, a takie rzeczy kosztują. Wystarczy spojrzeć na EA, gdzie obecnie w wydaniach premierowych jest dawana czarno-białą kartka z kodem, krótką informacją nie związaną za bardzo z grą i odnośnikiem do elektronicznej instrukcji. Po prostu uważam, że coś podobnego przygotował dla nas CD Projekt, ale też nie neguję, że Ty masz rację.

P.S. Fakt, mówi się książka, ale chodzi o instrukcję, ewentualnie z poradnikiem i może jakimiś dodatkowymi artworkami z gry.

@Frozen
Frozen napisał/a:
Gdyby cdp.pl miało całkowicie zrezygnować z tradycyjnego modelu dystrybucji, to nie zaczynaliby nowej płytowej serii wydawniczej.

Tego nie napisałem :P Chodziło mi bardziej o to, że szybciej ujrzymy te dodatkowe kartki na stronie internetowej lub w pliku na płycie, niż w postaci materialnej w zestawie. Ale jak już wcześniej wspominałem to są tylko moje przypuszczenia i mogę się mylić.

EDIT: Myślę, że czasy "eXtra Gry" bezpowrotnie minęły :neutral:

Gigabyte Radeon HD6870 OC Windforce 3X, Intel Core2Duo E7500 2.93Ghz @ 3.52GHz, 2x2GB GOODRAM PRO 1066MHz CL5, ASUS P5QL PRO, Samsung SpinPoint F1 750GB, Chieftec GPS-450AA-101A - 450W, Windows 7 Proffesional SP1 64-bit, LG IPS234V-PN 23'

Frozen

Cryobraz napisał/a:
Wystarczy spojrzeć na EA, gdzie obecnie w wydaniach premierowych jest dawana czarno-białą kartka z kodem, krótką informacją nie związaną za bardzo z grą i odnośnikiem do elektronicznej instrukcji.

To trochę inna sytuacja. EA tnie koszty, bo nieważne czy instrukcja będzie wydrukowana na papierze toaletowym czy na aksamicie, to podatek zapłacą taki sam. CDP.pl zapłaci trochę więcej za druk, ale w ostatecznym rozrachunku wyjdzie na plus przez mniejsze opodatkowanie sprzedaży.

Cryobraz napisał/a:
Tego nie napisałem :P Chodziło mi bardziej o to, że szybciej ujrzymy te dodatkowe kartki na stronie internetowej lub w pliku na płycie, niż w postaci materialnej w zestawie. Ale jak już wcześniej wspominałem to są tylko moje przypuszczenia i mogę się mylić.

A mi chodzi o to, że nie rozumiem po co ktoś miałby robić serię, której główną atrakcją byłoby kilka stron broszurki reklamowej w PDFie do ściągnięcia ze strony dystrybutora. Myślę, że nawet CDP.pl nie upadłoby tak nisko...

Keiran
Wysłany: Wto 09 Paź, 2012   

Takie przejscie na 5% VAT to jest dopiero oszczednosc. Bo nagle zamiast VAT placic dostaje sie spore zwroty.

edit:
zeby wszyscy zrozumieli.
Sprzedaje gry po 50 brutto. Przy 23 procentowym VAT 10zł z tego to podatek. Przy 5% tylko 3 złote. Sprzedałem tysiac gier. W opcji A mam VATu naleznego (do zaplacenia) 10000, w opcji B 3000. Ale to jeszcze nie koniec. Caly rymcyk polega na tym, ze jest jeszcze VAT naliczony.
Moj koszt to 40zł brutto na kazdej grze. 23% VAT. Czyli 8zł podatku. Razy 1000 sztuk to 8000.
W opcji A musze wiec zaplacic 2000 podatku naleznego (nalezny - naliczony). Ale w opcji B wychodzi 5000 ZWROTU.
Oczywiscie jest to ogromnie uproszczone, ale o to tu mniej wiecej chodzi.

Ostatnio zmieniony przez Keiran Wto 09 Paź, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

Aksem

Skoro cienko u nich z kasą i te tytuły zalegają im w magazynach to może najwyższy czas aby dać licencję na nie do CDA/KSGry lub do Biedronki na wyprzedaż... Na pewno dużo więcej osób kupi te gry niż jak je wrzucają do kolejnych swoich serii wydawniczych po (nie oszukujmy się) dość wygórowanych cenach i czort wie w jakich pudełkach...

Cryobraz

Trochę się z tym przespałem i faktycznie ciężko tu coś prorokować sensownego. Bo z kolei, gdy seria nazywa się "GameBook" to jaką atrakcją byłaby zwykła instrukcja z poradnikiem w postaci do ściągnięcia. Z drugiej strony też ciężko mi sobie wyobrazić te wydania w digipacku, leżące gdzieś na półce w Carrefourze czy MM (szybciej w kiosku, ale kto by to kupował?). Byłby to odważny ruch z ich strony. Lecz prawdę powiedziawszy coraz bardziej skłaniam się ku tej opcji. 5% VAT podatku to faktycznie niewiele w porównaniu do obecnych 23% i to mógłby być czynnik decydujący.

Hemiq
Wysłany: Śro 24 Paź, 2012   

W katalogu wydawniczym cdp.pl są juz 4 tytuły. Cena sugerowana to 39,99 PLN.

kwmaster
Wysłany: Śro 24 Paź, 2012   

tak a w cdaction jest zajawka że to będzie zestaw gra + poradnik z tego co widać cała seria będzie stała na niezłym poziomie szkoda że tak mało tytułów jak na razie jest.

Odpowiedz do tematu