Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  Problemy z systemami operacyjnymi [ogolnie] 
Autor Wiadomość
Wosq
Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

No to M$ dodał jakieś bzdurne zabezpieczenia i spaprał sprawę względem tego co było na xp. Dziwne, bo powinno to działać. Rozumiałbym jeśli UAC( user account control) blokowałoby takie działanie, ale tak?

Kamiloss
Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

No to kupsko wyszło.... pewnie usuną w pierwszym service packu tego babola.

Seraf
Wysłany: Nie 29 Sie, 2010   

Nie chcę mi się szukać tego, bo co strona, to inna opinia a chciałbym wprost, by mi ktoś napisał...

Od 6 lat siedzę na XP (premiera Sacreda - nie działał na 98 i uzmysłowił mi, że jestem zacofany :E ) i chyba pora ruszyć dalej. I tu pojawia się moje pytanie - jak ma się sprawa wydajności gier w Win 7? Mam gf9600 i 2GB RAM DDR3 przy wsparciu 3GHz z AM3.

Kamiloss

SerafiN napisał/a:
I tu pojawia się moje pytanie - jak ma się sprawa wydajności gier w Win 7? Mam gf9600 i 2GB RAM DDR3 przy wsparciu 3GHz z AM3.
Mam taki sam sprzęt, a kumpel ma podobny i pokazywał mi jak gry chodzą na win 7 i powiem, że chodzą tak samo jak na xp... obecnie jednak tylko just cause 2 jest grą, która wymaga wyłącznie dx10, więc imho przesiadka jest nieopłacalna, chyba, że komuś zależy na ładniejszym wyglądzie.

Wosq

Przy odpowiednim sprzęcie różnica nie powinna być duża. Ba czasem na korzyść 7 wychodzi. Nie mam jednak jak porównać, bo na starym 7 już raczej ciężko, by miała a na obecnym od razu mam Win7. Nie licząc okazyjnych problemów ze starszymi grami, jest ok. Seraf spokojnie powinieneś dać radę z takim kompem.

qrpiech

SerafiN napisał/a:
I tu pojawia się moje pytanie - jak ma się sprawa wydajności gier w Win 7? Mam gf9600 i 2GB RAM DDR3 przy wsparciu 3GHz z AM3

Będzie tak jak masz teraz, albo i lepiej, choć trochę więcej ramu na pewno byłoby wskazane. Nie ma się czego obawiać.

logray
Wysłany: Nie 17 Paź, 2010   

Zrobiłem sobie update z xp na win7 (x64). Mam problem z klawiaturą. Jak piszę duże polskie litery (np. Ł) to przełącza mi się układ klawiatury. Co ciekawe nie przełącza się z programisty na angielski tylko włączają się jakieś skróty (takie od zapisu, zamknięcia okna, itp.).
Jak sobie z tym poradzić? Wyłączyłem "sekwencje klawiszy" w "zaawansowanych ustawieniach klawiszy" ale to nic nie dało.

@Termez
prawego

Ostatnio zmieniony przez logray Nie 17 Paź, 2010, w całości zmieniany 1 raz  

Timur
Wysłany: Nie 17 Paź, 2010   

a ktorego ALTa uzywasz? prawego czy lewego ?

m00ka
Wysłany: Pon 18 Paź, 2010   

Skasuj wszystkie ustawienia klawiatury i zostaw tylko ten którego używasz to nie będzie Ci się przełączało :)

ffrreeaakk

m00ka napisał/a:
Skasuj wszystkie ustawienia klawiatury i zostaw tylko ten którego używasz to nie będzie Ci się przełączało :)

Heh, sprytne rozwiązanie. :D
Ten skrót można wyłączyć
Panel sterowania --> ustawienia regionalne --> zakładka Język --> szczegóły --> ustawienia klawiszy i tam odptaszkować ustawienia skrótu "przełącz między językami" albo ustawić sobie inną kombinację klawiszy.

2048

Być może wcisnąłeś przypadkiem Shift + Ctrl. Wciśnij to jeszcze raz, być może pomoże.

logray

@m00ka, ffrreeaakk
Opisujecie to co ja opisałem jako "sekwencje klawiszy" w "zaawansowanych ustawieniach klawiszy". To ostatnie to belka w oknie: "usługi tekstowe i języki".

@2048
Na pewno nie. Tak się dzieje za każdym razem kiedy wciskam prawy alt i prawy shift. Jak wciskam prawy alt i lewy shift to jest ok. To musi być jakiś magiczny skrót tylko jaki?

<edit>
Problem rozwiązany. Pomogła wymiana klawiatury na inną. Nigdy więcej Logitecha.

xarieli
Wysłany: Sob 28 Maj, 2011   

witam, mój problem dotyczy problemów ze zmianą rozdziałki na win xp. Po formacie, wszystko działa prawidłowo na rozdziałce 1280 x 800, niestety laptop jest za słaby by gry na takiej rozdziałce chodziły plynnie. Przed formatem granie w css na 800 x 600 nie sprawiało problemów, lecz teraz gdy przestawiam na tę rozdziałke mam czarne pasy u góry i po bokach, jak gdyby ta rozdziałka dostosowywała się do tej 1280 i po prostu wypełnia tylko te 800 pikseli a resztę zostawia czarną. Nie wiem co się dzieje, pierwszy raz stykam się z takim czymś, te pasy są w grze, ale również przy używaniu windowsa, nie pomaga zmiana rozdziałki w grze czy też w panelu sterowania, wie ktoś jaki powód jest takich zmian?

matiz

Nie wiem jaką masz kartę, ale jeśli Nvidii to poszukaj w Panelu Sterowania Nvidia opcji skalowania obrazu i tym się pobaw.

remike

Kupiłem sobie wersję box Windowsa 7 Professional i stąd pytanie. Czy mogę LEGALNIE zainstalować system na 2 komputerach? Ktoś gdzieś pisał, że OEM jest od komputera, a box od osoby, a ja jestem osobą, która używa dwóch komputerów :P

xarieli
Wysłany: Nie 29 Maj, 2011   

matiz napisał/a:
Nie wiem jaką masz kartę, ale jeśli Nvidii to poszukaj w Panelu Sterowania Nvidia opcji skalowania obrazu i tym się pobaw.

problem rozwiązany, dzięki za pomoc :)

ffrreeaakk

gamefan napisał/a:
Kupiłem sobie wersję box Windowsa 7 Professional i stąd pytanie. Czy mogę LEGALNIE zainstalować system na 2 komputerach? Ktoś gdzieś pisał, że OEM jest od komputera, a box od osoby, a ja jestem osobą, która używa dwóch komputerów :P

Tak to sprawdzam na viście:
W menu start wpisz winver.exe
Będzie tam link do twojej umowy licencyjnej. Skanuj wzrokiem i szukaj pogrubione Model licencjonowania, gdzie będzie na 99,99999% napisane "jedna kopia na jedno urządzenie". Na więcej komputerów są jakieś licencje rodzinne czy coś takiego

m00ka

gamefan napisał/a:
Kupiłem sobie wersję box Windowsa 7 Professional i stąd pytanie. Czy mogę LEGALNIE zainstalować system na 2 komputerach? Ktoś gdzieś pisał, że OEM jest od komputera, a box od osoby, a ja jestem osobą, która używa dwóch komputerów :

Haha :) tylko i wyłącznie na jednym stanowisku można używać. Wersja BOX jest o tyle lepsza, że po wymianie np płyty głównej w kompie gdzie masz OS OEM nie będziesz się męczył z upierdliwą ponowną aktywacją przez telefon.

Chcesz na więcej stanowisk OSa? Kup licencję wielostanowiskową, do domu jest np wspomniany już "pakiet rodzinny" (bodajże na 3 kompy :P ). Biznes to biznes... niestety...

OLEK
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

Niewiem czy to problem z systemem ale opisze.
Zmienilem z antywirus z jakiegos tam starego niestety zdeaktualizowanego i dawno niedzialajacego Nortona na Avasta wczoraj. Wczoraj bylo ok. Dzis włączam kompa. Podpinam zewnetrzny dysk. Pliki i foldery które tam były zniknely. Fizycznie one tam są (miejsce na dysku jest zajęte tyle ile było), podczas skanowania plików przez Avasta widze co on skanuje i generalnie pliki sie zgadzają. Ale fizycznie ich nie widać :(
Jako ukryte sie nie zrobiły, poniewaz wziąłem wyłączylem ukrywanie plików ukrytych i nic :(

voiteg

Kiedyś miałem to samo z pendrajwem, to pomógł (przynajmniej w części) jakiś program do odzyskiwania danych, choć żadnego konkretnego Ci teraz nie polecę, bo już nie pamiętam.

muszrom

OLEK, być może (ale to strzał na ślepo) spróbuj uruchomić i podpiąć dysk w trybie awaryjnym. Być może proces czy cokolwiek co ukrywa pliki w tym trybie się nie uruchomi.
W innym wypadku rzeczywiście programem do odzyskiwania danych.

Od przybytku głowa nie boli

Seraf

darmowy dobry program to Recuva

Tomash
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

Ostatnio zauważyłem, że raz na jakiś czas z niewiadomych przyczyn słychać bardzo krótki dźwięk w moim komputerze. Sprawdziłem wszystkie możliwe dźwięki systemowe i taki nie występuje. Wie ktoś co to może być? Antywirus nic nie wykrył.. Może jakiś program szpiegowski się w ten sposób uruchamia, bo niestety ostatnio do mojego komputera kilka osób miało dostęp 'nieograniczony' i mogli tam poinstalować wszystko. Oczywiście w programach nic nie widać nowego.. Czy może to być wina samego systemu? Ma ktoś jakiś pomysł?

m00ka

Tomash napisał/a:
Ostatnio zauważyłem, że raz na jakiś czas z niewiadomych przyczyn słychać bardzo krótki dźwięk w moim komputerze.

W jakim momencie on występuje? Przy uruchamianiu, czy podczas pracy?

Tomash

Podczas pracy. Jednego dnia się zdarzy, parę dni nie, później znów itd...

Odpowiedz do tematu