Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  PayPal i przelew 
Autor Wiadomość
muszrom
Wysłany: Śro 10 Lip, 2013   PayPal i przelew

Dziś pytanie, dziś odpowiedź (mam nadzieję): czy ktoś może mi ze swojego konta bankowego przelać kasę na mojego PayPala, czy musi najpierw założył własny, tam przelać kasę i z niej do mnie?
Czytałem na stronie PP, ale jakoś nie jest to dla mnie jednoznaczne;P

Od przybytku głowa nie boli

Chromstar
Wysłany: Śro 10 Lip, 2013   

Może od razu na Twojego. Gdyby chciał ze swojego, to pamiętaj, by zaznaczył przekaz $ jako pezent, gdyż inaczej pobiera prowizję

Jerry

Można, ale nie będzie to przelew ekspresowy. Może to potrwać nawet do 3 dni.

MDA

PayPal obecnie pobiera też prowizje od giftu :roll:

muszrom

No ok, ale żeby było jasne o co pytam: ktoś mi wisi $ i chciałbym od niego dostać je na PP, ale nie chcę żeby musiał zakładać własne żeby to zrobić jak tu https://www.paypal-market...i/przelewy.html czyli z salda konta PayPal. Po prostu nie chcę zawracać mu gitary.;)

Pytanie pewnie powinno brzmieć tak: o ile można przelać kasę z obcego konta bankowego na mój PP, to co muszę podać jako dane do przelewu? Wykonany byłby o ile pamiętam z WBK.

compas1010

Powinieneś kliknąć w opcję Doładuj konto błyskawicznie, wybrać bank znajomego i dostajesz wtedy dane do przelewu (konto, adres, nazwę oraz tytuł), na które znajomy przeleje kasę.

Niech ktoś poprawi jak coś mieszam.

Jerry

Przelew błyskawiczny może być tylko z konta na takie samo imię i nazwisko jakie jest na koncie paypal.

muszrom

No właśnie o to chodzi, że nie ma problemu jeśli taki przelew jest z konta bankowego o tych samych danych co konto na PP, ale mi chodzi o przelew z konta bankowego kogoś innego. I właśnie nawet nie znalazłem info czy to jest wykonalne, a jeśli tak, to byłoby dla mnie bardzo wygodne:)

Jerry

No przecież pisałem, że jest możliwe.

Tomeis

W mega skrocie NIE WYBIERAJ "Doładuj konto błyskawicznie" tylko to drugie w kilka dni.
Moze zadziala, a moze nie.

Dluzej
To jednak da sie z cudzego konta? Bo co czytam to mowią, żę nie.
Więc podobno trzeba kliknac na "Dodaj środki(w kilka dni)" i wykonawcy przelewu podac wszystkie wymagane dane, podobno kiedys w taki sposob dalo sie "ladowac PP" przez okienko w poczcie polskiej.
Widze opcje Zażądaj zapłaty z podaniem adresu maila niepaypalowej osobie, ale chyba bedzie musiala stworzyc PP, chyba, ze bedzie jakas opcja niePP lub jednorazowy PP bez tworzenia konta.
Zreszta raz uzyjesz PP w trybie jednorazowego uzytkownika to wiedza ile masz na koncie:P PP is watching us :/
Nie mozecie z konta na konto, no chyba, ze jak piszesz "$" to faktycznie myslisz o zagranicznej walucie.
(sam tego nie robilem-sama teoria)Ale jezeli PP pobiera prowizje to moze rozliczenie zrob poprzez inne "waluty" paysafecard,bitcoiny, doladowanie czegos tam.

Steam jest gupi, bo ma niedopracowanego pobierajka i nie informuje o region locku.

Michał
Wysłany: Czw 11 Lip, 2013   

MDA napisał/a:
PayPal obecnie pobiera też prowizje od giftu :roll:

Z tego co się orientuję to jeśli nie płacisz z karty/konta bankowego tylko z salda Paypal to nie pobiera.

Stefan De La Mucha
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

Nie chcę mi się zakładać nowego wątku, więc do rzeczy - dzisiaj chciałem sobie doładować paypala, ale zamiast tego przechodziłem jakieś chore weryfikacje - zmiana hasła, maila i potwierdzenie karty kredytowej. Dostęp wciąż mam ograniczony i problem jest z tym trzecim - > kiedy daję rozstrzygnij i próbuję obciążyć konto na 6,50zł mam komunikat : "System nie zweryfikował tej karty. Sprawdź, czy podane przez Ciebie informacje są prawidłowe. Jeśli problem nie ustąpi, wprowadź dane innej karty."
Za cholerę nie potrafię tego ominąć, jakiś koszmar.

matiz

Czy to na pewno stronka PP a nie jakiś fake? Robiłeś to już wcześniej? Masz środki/nieprzekroczony limit/dopuszczone transakcje w necie? Nie walnąłeś się w CVV/nr karty/dacie?

Michał

Zadzwoń do PP i wyjaśnij sprawę. Jak ja mam jakiś problem to zawsze do nich dzwonię. Dobry mają support :)

Stefan De La Mucha
Wysłany: Śro 25 Wrz, 2013   

matiz napisał/a:
Czy to na pewno stronka PP a nie jakiś fake? Robiłeś to już wcześniej? Masz środki/nieprzekroczony limit/dopuszczone transakcje w necie? Nie walnąłeś się w CVV/nr karty/dacie?

Wszystko się zgadza, nic nie pomaga, chyba faktycznie tylko support zostaje ;/
Co ciekawe HIBa Weekly kupiłem przed chwilą przez opcję Credit Card, więc to nie wina karty ...

Tomeis
Wysłany: Śro 25 Wrz, 2013   

paypal to dziwny twór:P, widziałem przypadek, że na ten sam mail i kartę płacono za bundle "tymczasowym" pp, a po założeniu normalnego PP to system kartę miał zapisaną, ale system nadal chciał by dodać karte w celu zweryfikowania konta, mimo, że kartę obciążano 1zł weryfikacyjną za każdym razem przy tymczasowym pp.
Może jakiś błąd w stylu spacja w złym miejscu:P albo na linii PP-bank

Steam jest gupi, bo ma niedopracowanego pobierajka i nie informuje o region locku.

Odpowiedz do tematu