Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  Internet - jaki dostawca? 
Autor Wiadomość
aRo
Wysłany: Śro 21 Sie, 2013   Internet - jaki dostawca?

Powoli kończy mi się umowa z Neostradą i zastanawiam się, na co ją zmienić. Bo na moim 20Mb/s prędkość z rzadka dochodzi do 16, zwykle jest około 8, a ostatnio ledwo dochodzi do 5(mam wrażenie że to właśnie przez fakt że umowa się kończy). A YouTube to już istna tragedia - jeśli ktoś ma Neo to pewnie wie, jak to wygląda. I że raczej marne szanse na poprawę.

Na oku mam Vectrę i UPC, prędkość około 60Mb/s. Tyle że z tym drugim chyba nie da rady, bo nie jestem w zasięgu. A o pomocy technicznej w vectrze naczytałem się tyle, że tez mnie zaczyna odpychać. To chyba lepiej popytać ludzi na forum niż szukać info gdzie indziej, bo co bym nie wybrał to zwykle same negatywne opinie.

Proste pytanie - z czego macie internet, jaka prędkość, ile problemów? :P

mazowszak45
Wysłany: Śro 21 Sie, 2013   

ja mam z konieczności cyfrowy polsat-wszystko fajnie gdypy ni te pierdolone limity....wcześniej mialem vectre, ale 0,5 mb.To byla katastrofa

a klopsy są dobre dla pecetowców, jeśli lubią grać na byle czym i w byle co to pewnie im na pożądne żarcie nie starcza

Darkin

Cytat:
jeśli ktoś ma Neo to pewnie wie, jak to wygląda.

Ja mam Neo, właściwie to już od jakiegoś czasu to jest Orange i nie wiem jak to wygląda ;)

Powiem tak. Ja jestem osobiście zadowolony. Mam 10 Mb/s do tego telewizję. Jakiś wielkich problemów i spadków prędkości nie doświadczyłem. Jedynie denerwuje mnie szybko przegrzewający się zasilacz od dekodera, przez co nawet jego obudowa się lekko stopiła. Przez prawie 3 lata użytkowania, może tylko raz zdarzyła się jakaś przerwa w dostawie neta.

Podsumowując nie mam pojęcia jak cenowo w stosunku do innych dostawców wypada Neo, bo i różnie z dostępnością owych dostawców bywa, ale moim zdanie nie ma się czego obawiać. To już nie te czasy gdzie TeleKomuna była jedynym sensownym dostawcą i robiła sobie co chciała bo i tak konkurencji nie było. Czasy się na szczęście zmieniły i wydaje mi się, że teraz każdy stara się i dba o klienta. A nieprzychylnych informacji w necie to można naczytać się o każdej, nawet najlepszej firmie ;)

"On battlefield name means nothing" - Solid Snake

Rezo

Mam neta z Multimedii od siedmiu lat i jestem zadowolony z jakości usługi.

RakuPL

UPC od około 6 lat. Net+tv teraz też +tel. 60Mbit/s - 0 prawdziwych problemów odkąd pamiętam, prędkość zawsze w okolicy max.

Seraf

Na studiach od dwóch lat miałem Vectrę 24mbps i sobie chwalę. Kontakt jest ok, w razie problemów ekipa pojawia się w ciągu kilku godzin (Olsztyn), a gdy przewidywane są przerwy w dostawie (np. przez prace konserwatorskie) to kilka dni wcześniej dostaję sms

SebastianT

UPC od paru lat, ostatnio 30 Mb/sek jestem zadowolony. Ze 3 awarie dłuższe niż godzinę w tym czasie. Transfer raczej zawsze dostępny max ale parę razy były problemem z muleniem wszystkiego mimo wysokich transferów w testach, żonglowanie DNS'sami coś pomagało.

BLeszczynski

A ja polecam Inee. Mam 250Mb/s. Do maja przez 2 lata siedziałem na neostradzie, ale max u mnie w domu dało radę podciągnąć 6Mb/s, bo takie mega łącza tu mam. Poza żenującą prędkością jakiś większych problemów brak (no livebox padł i czasem nie było neta po jakiejś burzy). Dla porównania ceny:

- Neo 6Mb/s - 91,09zł (z obowiązkowym utrzymaniem łącza telefonicznego)
- Inea 250Mb/s - 99,00zł

Telekomuna rulez. Najlepsze jest to, że jak mi się kończyła umowa to wciskali mi mega bonus - przyspiesenie do 10Mb/s w tej samej cenie! Nawet się nie zająknęli, że łącze u mnie na dzielni tyle nie jest w stanie udźwignąć.

Steam: bleszczynski

muszrom

Tylko że Inea to tylko Wielkopolska (chyba pod Łódź od zachodu powoli dochodzą), a aRo jeśli podpisek nie kłamie ze Śląska.
Ale jak ktoś jest w zasięgu, to też polecam. Na kolana nie rzuca, ale jednak wszystko jest solidne, a sam net od lat działa mi sprawnie.

Od przybytku głowa nie boli

mazowszak45

a mi coś polecicie może szybszego na wieś? :mrgreen:

a klopsy są dobre dla pecetowców, jeśli lubią grać na byle czym i w byle co to pewnie im na pożądne żarcie nie starcza

Odpowiedz do tematu