Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  OGÓLNE PROBLEMY Z KARTAMI GRAFICZNYMI 
Autor Wiadomość
Seraf
Wysłany: Sob 29 Sty, 2011   

tego 5770 raczej nie kupię... mam wszak 650zł a nie chcę niedługo jej wymieniać...

i znów 2 kandydaci zostali - nowsza acz (w teorii) słabsza 6850:
http://www.saturion.pl/in..._DP_PCI_E_.html

i starsza, acz (w teorii) mocniejsza 5850 + gra Alien vs Predator w zestawie
http://www.mccomp.info/pr...d_product=48408

Ceny obu kart w zasadzie prezentują ten sam poziom a do wydania ustaliłem sobie 650zł...

[ Dodano: 29 Sty 2011 20:10 ]
biorę 5850! 650zł wraz z dostawą

RakuPL

W sumie, to co nie weźmiesz będzie ok, jeszcze dorzuć do tego GTX 460 OC i będziesz mieć dodatkowy ból głowy :E

Seraf

Raku napisał/a:
W sumie, to co nie weźmiesz będzie ok, jeszcze dorzuć do tego GTX 460 OC i będziesz mieć dodatkowy ból głowy :E

już wziąłem - kręcony 5850 z grą AvP za 653zł z płatnością przy odbiorze to najsensowniejsze rozwiązanie. Teraz zachęcam do zakupu mojej starej karty - http://markolf.pl/forum/viewtopic.php?t=8497

Wosq
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011   

Jak na tę cenę, to HD 5850 znowu staje się atrakcyjną kartą. Całe szczęście, że wybrałeś model z niereferencyjnym chłodzeniem, bo u mnie i w kilku innych przypadkach wentylatory w zwykłych wersjach różnych firm po jakimś czasie po prostu nawalały...

andrew88
Wysłany: Sob 07 Maj, 2011   

Witam, mam problem z kartą graficzną GF 8800GT, a mianowicie gdy próbuję uruchomić jakąś grę obsługującą Pixel Shader 3.0 to albo wywala raport o błędach albo, że gra wymaga karty graficznej obsługującej Pixel Shader 3.0 (a przecież moja karta je obsługuje). Nie wiem co mam zrobić, żeby znowu móc uruchamiać gry wymagające w/w shaderów. Komputer to: procesor AMD Athlon II X4 630, 2 GB RAM, karta graficzna GF 8800GT Zotac, sterowniki do karty najnowsze 270.61, zasilacz LOGIC 500W. Zaczęło się od zainstalowania oryginalnego NFS Shifta i podjętych próbach zwiększenia jego płynności (po instalacji to był pokaz slajdów, zresztą w trakcie kombinowania nie wzrosła płynność) polegających na: instalacji 2 patchy do Shifta, instalacji Directxa, instalacji najnowszych sterowników wraz z Physx (wymienionych powyżej), co najmniej dwukrotnym przeinstalowaniu Shifta. W efekcie czego podczas włączania innej gry wywaliło błąd o braku Directxa SDK i coś o braku możliwości renderowania. Ściągnąłem go zainstalowałem i nadal nic nie działało. Jeszcze raz zainstalowałem Direcxta (z płyty z Shiftem) i w/w sterowniki i w dalszym ciągu nie mogę uruchomić gier wymagających Pixel Shader 3.0.
Bardzo proszę Was o jakąkolwiek pomoc, mam nadzieję, że mocno nie namieszałem.

Zdjęcie komunikatu: i jeszcze zrzut z programu GPU-Z:

Jednak nie mogę uruchomić żadnej gry. W internecie głucho o problemie, który mnie spotkał. Bardzo proszę o jakąkolwiek opinię co do przyczyny jego wystąpienia.

Kamiloss

Próbowałeś zainstalować jedną ze starszych wersji sterowników?

andrew88

Tak. Instalowałem sterowniki, które były dołączone do karty graficznej.

Kamiloss

A instalowałeś sterowniki rekomendowane przez stronę nvidii do Twojej karty ? Jeśli nie to spróbuj, a jak nie to warto poszukać jakiś program do czyszczenia systemu ze sterów i ponownej ich instalacji.

andrew88
Wysłany: Pon 09 Maj, 2011   

Sterowniki ściągane stąd: http://www.nvidia.pl/obje...-driver-pl.html
Stery odinstalowane programem Driver Cleaner Pro, niestety po ponownej instalacji w/w bez zmian.

Kamiloss

nie mam pomysłu już... może przywracanie systemu sprzed instalacji Shifta? Niech się ktoś bardziej obyty wypowie.

Seraf

może problem jest znacznie bardziej prozaiczny - przypominam, że biblioteki DirectX zawsze instalujemy na końcu, po wszelkich sterownikach.

A jak nie - profilaktyczny format. Wiem, brzmi srogo, ale kolejne reinstalacje softu tylko zapchają komputer. Co zaś tyczy się przyczyny - możliwe, że gdzieś się coś zapodziało, możliwe, że karta graficzna nie styka skoro przy każdej grze wywala błąd. Możliwe, że się jakiś wirus wcisnął. Warto więc zrobić skan dysku. Może spróbować coś odpalić w trybie awaryjnym, bo nuż się jakiś głupi programik buntuje. Warto sprawdzić różne możliwości.

andrew88
Wysłany: Śro 11 Maj, 2011   

Przed formatem pozostała mi ostatnia nadzieja: co masz na myśli pisząc głupi programik?
Próbowałem odpalić gry na awaryjnym trybie Windowsa ale jak mniemam chyba nie o to chodzi.

Seraf

andrew88 napisał/a:
Przed formatem pozostała mi ostatnia nadzieja: co masz na myśli pisząc głupi programik?

w trybie awaryjnym nie włącza się duża część programów, które normalnie startują z Windowsem. Może któryś z nich ma jakiś konflikt.

andrew88

No to cóż, mam nadzieję, ze format pomoże i nie okaże się, że karta graficzna jest uszkodzona. Może nawet Shifta da się uruchomić bez klatkowania...

EDIT: Bardzo Wam dziękuję za pomoc, dopiero format pomógł, ale teraz nawet Shift działa bardzo płynnie :razz:

Tadzik
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   

Moja koleżanka ma Radeona 9200. Dzisiaj jej się zrobiło, że cały czas ma taki przyciemniony ekran, wyblakłe kolory. A np. przy włączaniu kompa, gdy sa te dwa pierwsze ekrany z białymi napisami, to u niej te napisy sa bladoniebieskie. Monitor jest w pełny sprawny. Przeinstalowanie sterowników karty nic nie daje. Jest to więc wina karty graficznej, tak? I raczej nie ma sensu jej ratować/naprawiać? :P A te nowe karty graficzne będą pasować do starej płyty głównej?

Moja biblionetka
Moja Fantasta.pl

puzonix

Karta do wyrzucenia. W sumie to już dawno powinna zostać zutylizowana, bo to złom jakich mało. Niech kupi coś na AGP za grosze.

klops

puzonix napisał/a:
Niech kupi coś na AGP za grosze.
Gdzie :) ? Nawet jak się uda spotkać na allegro, to pewnie jakiś skatowany złom. Proponuję przejście na PCI-E.

puzonix

@klops

Ja już nie mam do Ciebie siły. Dopisujesz się w każdym temacie, niezależnie od tego, czy masz o czymś pojęcie, czy nie... To denerwujące. Na boksie się nie znasz, a głupio dyskutujesz w temacie, na komputerach też jak widać nie. Także jak nie masz nic sensownego do napisania, to po prostu sobie odpuść. Serio.

Chodzi o dziewczynę, która do tej pory działała na Radeonie sprzed miliona lat. Także nie pieprz głupot o jakimś przejściu na PCI-E, bo po prostu źle doradzasz. Kupi cokolwiek na AGP i dalej będzie sobie komputra używać.

FoG

klops napisał/a:
Nawet jak się uda spotkać na allegro, to pewnie jakiś skatowany złom.

Bzdura.

klops napisał/a:
Proponuję przejście na PCI-E.

Przejscie na PCI-E wiaze sie z kupnem nowego kompa, wiec nieoplacalna sprawa.

Polecam cos takiego:

http://allegro.pl/gigabyt...73.html#gallery

Tania, pasywne chlodzenie, wiec cichutka, nie wymaga mocnego zasilacza i w sumie za podobna cene nic lepszego sie nie kupi na AGP.

Jesli juz mialo by byc cos lepszego, ale i nieco drozszego co by sie nadawalo do grania:

http://allegro.pl/asus-ax...1815874475.html

Nic ciekawszego za sensowne pieniadze nie widze.

Cytat:
[Dzisiaj 11:32] Muzicjohn: i co, gwalcicielu?
[Dzisiaj 13:15] Muzicjohn: powtorze: W OGOLE CIE NIE NAZWALEM GWALCICIELEM, tępaku skonczony ;/
Ostatnio zmieniony przez FoG Nie 11 Wrz, 2011, w całości zmieniany 2 razy  

Klaymen

klops napisał/a:
Proponuję przejście na PCI-E.

:E czyli generalnie zakup nowego kompa, bo jak już znajdziesz używaną płytę główną z PCI-E dopasowaną pod socket (wiesz chociaż co to jest?) procesora, którego aktualnie dziewczyna używa, do RAMU itp to też będzie skatowany złom, idąc twoim tokiem "myślenia".

A w temacie to tak jak radzi puzon - obojętnie co na AGP kupić i wystarczy. Dziewczyna zapewne nie gra to po co jej nie wiadomo jaki sprzęt? Do przeglądania netu wystarczy.

klops

puzonix napisał/a:
Ja już nie mam do Ciebie siły. Dopisujesz się w każdym temacie, niezależnie od tego, czy masz o czymś pojęcie, czy nie... To denerwujące. Na boksie się nie znasz, a głupio dyskutujesz w temacie, na komputerach też jak widać nie. Także jak nie masz nic sensownego do napisania, to po prostu sobie odpuść. Serio.
O tym mam akurat niezgorsze pojęcie, orientuje się...
puzonix napisał/a:
Chodzi o dziewczynę, która do tej pory działała na Radeonie sprzed miliona lat. Także nie pieprz głupot o jakimś przejściu na PCI-E, bo po prostu źle doradzasz. Kupi cokolwiek na AGP i dalej będzie sobie komputra używać.
I co jej z tego, że kupi skatowanego, używanego złoma? Moim zdaniem nie ma co się w takie rzeczy pchać, za około 100 zł mońża wyrwać porządną płytę główną ze zintegrowaną kartą graficzną (i PCI-E na przyszłość), tyle że trzeba by jeszcze ramy zmienić. To Ty źle doradzasz, jak polecasz kupowanie niepewnego złomu za 30 zł z allegro. Te karty mają mniej więcej 7 lat, nietrudne się domyślić, w jakim są stanie.
FoG napisał/a:
Bzdura.
Nie, nie bzdura. ja swego czasu kupiłem trzyletniego 7600 GS z okazji na allegro, karta podziałała góra 6 miesięcy. Kupując stary, używany sprzęt trzeba mieć farta.

Ostatnio zmieniony przez klops Nie 11 Wrz, 2011, w całości zmieniany 2 razy  

puzonix

Takie jak FoG pokazał wystarczą w zupełności. 6600/6800/7300 lub porównywalny Radeon i gra ;]

FoG

klops napisał/a:
I co jej z tego, że kupi skatowanego, używanego złoma? Moim zdaniem nie ma co się w takie rzeczy pchać, za około 100 zł mońża wyrwać porządną płytę główną ze zintegrowaną kartą graficzną (i PCI-E na przyszłość), tyle że trzeba by jeszcze ramy zmienić.

Dla ciebie wszystko jest takie proste. A po co ma dziewczyna wymieniac calego kompa jak jej karta nawala tylko? Ogarnij sie.

I zapomniales jeszcze o procesorze, bo to tez trzeba wymienic, wiec z wydatku rzedu 50zl zrobic sie 450 i na ch*j? Przegladanie netu bedzie tak samo ,,fajne" jak przy wymianie karty na skatowanego zloma na AGP bez wymiany reszty podzespolow. Pomysl ty czasem troche logicznie.

[ Dodano: 11 Wrz 2011 15:36 ]
klops napisał/a:
Te karty mają mniej więcej 7 lat, nietrudne się domyślić, w jakim są stanie.

Sóper. Mialem ja kiedys Radeona 9600 Pro, ktorego kupilem jako kilkuletniego, u mnie tez siedzial w kompie kilka lat i NIC mu nie bylo. Geforca 2 uzywalem tez wiele lat i caly czas jest sprawny - siedzi w drugim kompie.

Cytat:
[Dzisiaj 11:32] Muzicjohn: i co, gwalcicielu?
[Dzisiaj 13:15] Muzicjohn: powtorze: W OGOLE CIE NIE NAZWALEM GWALCICIELEM, tępaku skonczony ;/

Jones

Na Allegro mozna dostac nowki, magazynowe resztki. Trzeba sie tylko dobrze rozejrzec. Tez jak FoG mialem uzywanego R9600 PRO i chodzil pare dobrych lat, po czym zostal sprzedany.

klops

FoG napisał/a:
I zapomniales jeszcze o procesorze, bo to tez trzeba wymienic, wiec z wydatku rzedu 50zl zrobic sie 450 i na ch*j? Przegladanie netu bedzie tak samo ,,fajne" jak przy wymianie karty na skatowanego zloma na AGP bez wymiany reszty podzespolow. Pomysl ty czasem troche logicznie
Prawda, zapomniałem o procesorze. 450ł? Płyta załóżmy 70, ram 40, procesor 70, razem 180 zł. Ja bym tam się na takie coś decydował, ale to co wy proponujecie też nie jest zły wybór
FoG napisał/a:
Mialem ja kiedys Radeona 9600 Pro, ktorego kupilem jako kilkuletniego, u mnie tez siedzial w kompie kilka lat i NIC mu nie bylo. Geforca 2 uzywalem tez wiele lat i caly czas jest sprawny - siedzi w drugim kompie.
A ja miałem 7600 GS, o którym pisałem wyżej.

http://www.speed-zone.pl

Chmurki są białe, zielone liście
ja jestem z Dwójki - jest zaje...

Odpowiedz do tematu