Forum
            RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

RejestracjaRejestracja
 ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
  Poszukuję.... [temat zbiorczy] 
Autor Wiadomość
Jerry
Wysłany: Wto 23 Lip, 2013   

Toribash.

Darkin
Wysłany: Wto 23 Lip, 2013   

Taaaaaaaaak. Dzięki wielkie :D

"On battlefield name means nothing" - Solid Snake

lodoss
Wysłany: Sob 27 Lip, 2013   

Szukam polskojęzycznych lub anglojęzycznych blogów / stron z dużą ilością recenzji gier, analiz mechanizmów rozgrywki i / lub też spojrzenia na stare gry. RPG-i i strategie mile widziane. :wink:
Na przykład jakiś czas temu trafiłem na bardzo dobrze według mnie napisane recenzje całej serii Final Fantasy i właśnie więcej takich tekstów poszukuję.

VDweller
Wysłany: Czw 01 Sie, 2013   

Poszukuję Pakietu Dodatków do Mafii 2 na PC w niskiej cenie, a dokładniej linka do jakiejś strony gdzie to można kupić ;) (bo wiadomo, że nieużywanego, w końcu Steam)

Hemiq
Wysłany: Czw 01 Sie, 2013   

Witam.
Chciałbym (o ile ktoś się w tym orientuje) aby ktoś polecił mi jakiś niedrogi tablet. Ostatnio trochę kaski mi wpadło i się nad tym zastanawiam. Korzystać z niego będę tylko w celu siedzenia na internecie i czytania PDFów (poradniki do gier czy ebooki). Czytnika ebooków nie chce.
Aha, jakby ktoś miał od razu jakąś ofertę to niech piszę. Nie musi być nowy, ale musi być kompletny (tzn papiery, pudełko i wszystko co było w nim jak się kupiło od nowości).

Darkin
Wysłany: Pią 02 Sie, 2013   

Hemiq napisał/a:
aby ktoś polecił mi jakiś niedrogi tablet

Zdefiniuj pojęcie niedrogie tabletu. Jaki przedział cenowy Cię interesuje?

Hemiq
Wysłany: Pią 02 Sie, 2013   

Darkin, jak najmniej. Mam 300 PLN. Ale jak pisałem. Tylko do neta i pdfów / ebooków.

Gość
Wysłany: Sob 03 Sie, 2013   

To ja polecam nie kupowanie żadnego bo cię tylko krew jasna zaleje. Chyba że używany.

Tomeis
Wysłany: Sob 03 Sie, 2013   

Jak faktycznie tylko miałby leżeć w domu i do pdfow i przeglądania neta to może przejdzie relacja jakość/cena/uzytecznosc, nie wiem ile trzeba miec na dobry uzywany tablet .
Słaby sprzęt (np. chiński noname) może nie wyrabiać/nie dzialac na filmikach z YT czy innych flashowych stronach. Trzeba wczesniej sprawdzic czy będzie zadowolajaco dzialal na wifi/kablu( czym tam bedziesz internet dostarczal). I bedac przygotowanym na to, ze moze nie wyrabiac na jakims drobiazgu np. obsludze pendrive 4gb z wieloma plikami.
Moze lepiej telefon z androidem albo alt-tab;)
(A jak chcesz miec poczucie dobrze wydanych pieniedzy to nie kupuj;) )

Steam jest gupi, bo ma niedopracowanego pobierajka i nie informuje o region locku.

WilL
Wysłany: Nie 04 Sie, 2013   

http://www.tabletmaniak.pl/85824/tablet-do-500/ pierwszy link w Google :wink:

Za 300 zł wszyscy oferują praktycznie to samo wiec dużego wyboru nie ma. Poza tym czytanie na takim sprzęcie dłuższych tekstów to będzie udręka, nie wspominając o ograniczeniach i suabej baterii.

parker33
Wysłany: Wto 06 Sie, 2013   

Hemiq napisał/a:
Darkin, jak najmniej. Mam 300 PLN. Ale jak pisałem. Tylko do neta i pdfów / ebooków.

Galaxy Tab 2 7'0, wszystko inne, budżetowe to szajs. Innymi słowy: dołóż 2 stówki, a nie będziesz miał problemów typu "nie działa", "nie sprawdza się", "czemu gwarancja tylko na rok", oraz słowa handlowca jakiejkolwiek sieci "to nie podlega gwarancji, urządzenie tak ma, a problem z wi-fi to problem z routerem".

I to co wymieniłeś to jest właśnie główne zastosowanie tabletów, więc nie takie "tylko".

Inaczej wyrzucisz pieniądze w błoto. True story bro.

Darkin

Cytat:
Inaczej wyrzucisz pieniądze w błoto. True story bro.

Też wydaje mi się, że za 300 zł nic sensownego nawet do takich trywialnych i prostych rzeczy jak ebooki, a zwłaszcza pdf nie kupisz. Z internetem również może być kiepsko. Wikipedie pewnie obsłuży, ale dziś niektóre strony mają tyle bajerów i fajerwerków z którymi byle sprzęt sobie nie radzi.

Dlatego odradzam kupowanie coś po taniości. Lepiej sobie odpuść jeśli nie masz wielkiej potrzeby, a chciałeś jedynie tani bajer.

Klaymen

Dla mnie kupowanie tabletu do przeglądania poradników do gier już samo w sobie jest wyrzuceniem kasy w błoto :lol: Komputera w domu nie masz albo jakiegoś smartfona? Zrobisz na tym to samo, a pieniądze w kieszeni, pomyśl ile jednocentowych bundli za to kupisz.

Jeśli już koniecznie nie masz co robić z pieniędzmi i MUSISZ mieć takie coś, to lepiej netbooka kup, do tego co chcesz to będzie się nadawał lepiej, a w razie czego może posłużyć też do innych celów.

Tak z ciekawości to w jakie gry grasz, że poradników wymagają?

@down
Spoko, ale do tego nie trzeba nabywać nowego gadżetu :P

Ostatnio zmieniony przez Klaymen Wto 06 Sie, 2013, w całości zmieniany 1 raz  

Hemiq

Klaymen, poradników / ebooków. Jak zaglądam do poradnika to po to, by nabić 100% czy znaleść znajdźki których sam nie znalazłem / bym nie znalazł.

parker33

Klaymen napisał/a:
Jeśli już koniecznie nie masz co robić z pieniędzmi i MUSISZ mieć takie coś, to lepiej netbooka kup, do tego co chcesz to będzie się nadawał lepiej, a w razie czego może posłużyć też do innych celów.

Netbooki powoli opuszczają rynek. Nie ma już '10 w produkcji bo Microsoft przestał sprzedawać licencję na Windows 7 Starter. Win 8 na netbooku w moim odczuciu się nie sprawdza. No i do tego dochodzą wszystkie '13, w cenie do 2000 zł. Samsung 530U3E oraz Asus X201.

Zatem tablet '7 to całkiem spoko rozwiązanie DO INTERNETU i tylko do tego w sumie. Ale polecam jednak coś markowego, może być o słabych parametrach, liczy się w końcu jakość wykonania. I ważne aby był to sprzęt sprawdzony. CO oznacza, że budżetowe nowości od Lenovo i Acera nie zawsze są dobrym rozwiązaniem.

300 zł na elektronikę to chyba tylko jako wpłata własna do zakupu ratalnego. Nie twierdzę, że od razu trzeba kupować iPada Mini, ale jednak nie ma CUDOWNYCH OKAZJI.

Jeśli już ktoś chce mieć coś w stylu netbooka '10, to pozostaje ablet ze stacją dokującą na Win 8. Ewentualnie tablet na Androidzie z klawiaturą bluetooth, logitech taką UNIWERSALNĄ kalwiature wypuścił. Inna sprawa, że w elektronice zwykle jednak coś nie gra, a handlowcy nie mają czasu/chęci/działają według procedur sprzedażowych, dlatego zwykle będą na "nie" aby odpalać i sprawdzać czy działa, zwłaszcza, że po 30 minutach rozmowy klient wychodzi z tekstem "zastanowię się", co oznacza "poszukam taniej w internecie na Allegro. Dziękuję, wypchaj się".

Klaymen

parker33, ale ja mówię o używanym netbooku (coś z XP), za te ok. 300 zł coś się znajdzie pewnie. Cudów nie będzie, ale i tak IMO lepiej niż badziewiasty tablet. Jak ja bym był chory na tablet to czegoś poniżej Nexusa czy Galaxy nie schodził, ba nawet używany iPad 1 generacji wchodziłby w grę, ale pewnie trudno byłoby znaleźć w cenie poniżej wspomnianych wyżej urządzeń z Androidem.

OLEK

Coś względnie taniego, nie marki Dżinbao. Może być 7 cali (nawet lepiej) i żeby miało 3g. (tzn miejsce na karte sim, żeby internet działał- (miejsce na karte aero :P ).
(znając zycie bedzie to samsung bo najpopularniejszy... ale nie wykluczam czego innego).
Ile to by kosztowało dziś (i mniej więcej w połowie przyszłego roku :) )

parker33
Wysłany: Śro 07 Sie, 2013   

1. Galaxy Tab 7 3G - najdłużej na rynku, Android 4.0, parametry DO INTERNETU, nie do gier, solidnie wykonany, choć to nadal plastik. Nie będziesz oryginalny, ale także nie będziesz narzekał. Stosunek jakości do ceny satysfakcjonujący.

2. Google Nexus 7 3G - cena ok 1200 zł z modemem 3G, lepsze parametry, gumowe plecki, czysty wzorcowy Android - jesli nie chcesz się lansować z marka SONY, ani eksperymentować z budżetówkami od Lenovo i Acer warto. Ale kosztuje więcej.

I to właściwie tyle jeśli chcesz coś sprawdzonego. Warto poszukać/zastanowić się nad Asus FonePadem, MemoPadem, choć jak dla mnie są to jednak gorsze dzieci Google Nexusa.

Nie kombinuj z podłączaniem zewnętrznego modemu 3G, bo są problemy. Lepiej mieć wszystko w jednym urządzeniu, w końcu z jakiegoś powodu mamy rozróżnienie na tabletu z 3G i bez. I nie chodzi tylko o cenę.

Zdecydowanie odradzam wynalazki typu SHIRU, TRACER, GOClever, Ainol. To raczej gadżety niż tablety z prawdziwego zdarzenia. Marka SHIRU chwali się wysokimi parametrami w bardzo atrakcyjnej cenie, niestety jakość wykonania, także podzespołów zostawia wiele do życzenia, innymi słowy - roczna gwarancja, z której będziesz korzystał, a na końcu zaczniesz kombinować z niezgodnością towaru z umową. Nie warto, pomimo super recenzji - w testach testują parametry przez 24 h, a tablet służy nam zwykle nieco dłużej :wink:

Co do gwarancji: choć handlowcy będą Cię namawiać i twierdzić, że to SÓPER OKAZJA, JEDYNE 150 zł etc. nie decyduj się na rozszerzoną gwarancję - powód jest prosty - otrzymujesz plik papierków z jej wyłączeniami, lepiej zainwestuj w etui, które ochroni odpowiednio tablet, i nie maczaj sprzętu w wodzie :wink:

Co do sieci sprzedażowych: odradzam, pewną sieć z X na początku. Niby tacy super i w ogóle, ale entuzjazmu do rozwiązywania trudnych spraw to oni nie mają, innymi słowy "wifi tak ma, że nie działa", "gwarantem sprzętu jest producent" etc. Palcem nie kiwną aby Ci pomóc.

Pamiętaj także, że nie ma CUDOWNYCH OKAZJI. Niska cena MUSI się na czymś odbić. Tak ten świat jest już skonstruowany. :wink:

Ostatnia rada, chyba dość oczywista: nie bierz sprzętu z wystawy, nawet jesli to będzie "ostatnia sztuka i 20 zł taniej". Nie warto, chyba sam wiesz dlaczego. :wink:

Ceny za pół roku? Stówka taniej zarówno dla Nexusa i Galaxy Taba. Przy czym Galaxy Tab będzie już pewnie EOL, co oznacza zaprzestanie produkcji i sprzedaż tego co zostało w magazynach, zatem duża szansa, że jeszcze taniej. Tym bardziej, że pojawił się jego następca.

W razie pytań pomogę.

Neptun

Szukam jakiejś cyfrówki w granicach 300-500 zł. Nie pasjonuję się fotografią, zdjęcia robię głównie na imprezach (a więc często w nocy) i podczas wycieczek, ogólnie- takie tam sweet focie na fejsbuczka, wiadomo. Bardzo lubię kręcić pamiątkowe filmy, to dla mnie ważna opcja.

Spoiler:

Dotychczas używałem tego aparatu: http://aparaty-cyfrowe.ma...00/sonydsct100, ale coś się stało z obiektywem (błąd E:61:10), a za naprawę zapłaciłbym pewnie tyle, co za jakiś współczesny model o lepszych osiągach, albo niewiele mniej.

Co polecicie?

Seraf

ostatnio coś takiego kupowałem ze znajomą - http://www.euro.com.pl/ap...-czerwony.bhtml

optyczny stabilizator, porządna bateria i jedynym mankamentem może być dotykowy wyświetlacz, ale jak ktoś jest przyzwyczajony do klikania w telefonie, to nie powinien mieć problemów

ah, filmy 720p i dobry kolor

Neptun

Pokazałbys mi jakieś przykładowe zdjęcia zrobione tym modelem?

EDIT:
Seraf, obejrzałem filmiki testowe tutaj:
http://www.fotomaniak.pl/...-coolpix-s4300/

Brak zoomu optycznego? :zakrecony: Fatalnie to wygląda.

Ostatnio zmieniony przez Neptun Śro 07 Sie, 2013, w całości zmieniany 1 raz  

parker33

http://www.partner.olympus.pl/VG-130.html

i ogólnie seria VG. Świetnie odzwierciedla barwy, filmy także w HD, metalowa obudowa, co przy tej cenie jest wyjątkiem.

Przykładowe foto według PRISM:

TUTAJ!

Neptun

Parker, Twoja propozycja wygląda całkiem nieźle! Sample zdjęć i filmiki na YT mnie przekonują. Jak na razie seria VG to mój faworyt, ale szukam dalej.

Parker33, "Do minusów aparatu mogę zaliczyć brak stabilizacji obrazu (ale wiadomo, że jeżeli komuś na tym zależy, to będzie kupował odpowiedni model posiadający tę cechę), brak trybu całkowicie manualnego, skokowy zoom, brak zoomu lub brak dźwięku w trakcie filmowanie (albo wybieramy zoom, albo dźwięk)" :O To częsta praktyka?

parker33

W cyfrówkach do 400 zł raczej częsta :wink:

Seraf

Neptun napisał/a:
Brak zoomu optycznego? :zakrecony: Fatalnie to wygląda.

ale że jak brak zoomu? zoom optyczny 6x

Ja patrzyłem na ten aparat głównie przez pryzmat optycznej stabilizacji obrazu, co jest według mnie jedną z najważniejszych cech, zwłaszcza do fotografowania codziennego. Przydatne przy robieniu zdjęć np. przy słabym oświetleniu, gdy aparat trzeba chwilę przytrzymać.

Wrzucam dwa poglądowe zdjęcia na automatycznym trybie

http://imgur.com/K8iZN73,3ye97Ki

http://imgur.com/K8iZN73,3ye97Ki#1

Odpowiedz do tematu